Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

13 hours ago, Milošica said:

Moj drugar ovo iz prvog bolda ni u jednom trenutku nije morao u procesu prestanka kladjenja.

 

Ovo iz drugog bolda jeste uradio.

 

@theanswer

 

Da li si nekada imao ozbiljnih problema sa kladjenjem? Strugacki prica o tim osobama, s tim sto kazem da se ovo sa prestankom pracenja sporta ne moze univerzalno primeniti.

 

Jok brate pričam zato što je moja baba imala problem. Ne treba mi pojašnjenje šta je on hteo da kaže nisam retard 

Link to comment
13 hours ago, Braća Strugacki said:

Ne znam zašto polaziš od sebe, ti si očito nadčovek. Ja ti kažem šta je praksa ukoliko odeš po pomoć, a ti sviraš kurcu.

 

Zašto ne bih polazio od sebe kad ja pričam o ličnom primeru i konkretnoj stvari a ne o nekoj teoriji i onda ja sviram kurcu. 

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

Jok brate pričam zato što je moja baba imala problem. Ne treba mi pojašnjenje šta je on hteo da kaže nisam retard 

Pa ako pricas o babi onda nije dovoljno relevantno.

 

Trazimo licni primer.

 

Link to comment
On 30.7.2022. at 8:45, Braća Strugacki said:

ko se kladi na sport, a želi da prestane, mora potpuno da prestane da prati sport, apsolutno sve

 

mora da prestane da ide na mesta koja su vezana za klađenje i koja podsećaju na klađenje

 

i to je tek početak

 

A šta ćemo sa voćkicama? Iskušenja su svuda oko nas :laugh:

 

 

Link to comment

Nema ništa loše ni u fizičkom radu ni u crkvi, sve to može da pomogne, ali nije dovoljno. To može da bude deo potpune promene životne rutine i da smiri, popuni vreme, obezbedi neki osećaj smisla, fizički izmori, pomogne da se promeni društvo. Mada Gli već trenira, a crkvu ne bih nikome savetao ali ima nas raznih. Naravno, nikakvi Peranovići i slične akcije.

 

Posao neki, ne mora fizikalija, zvuči kao dobar prvi korak. I obavezno terapija po meni, ne odsutajati ako ti sadašnji psihijatar ne odgovora. 

Link to comment

Nešto laički razmišljam da je lakše izlečiti strah od letenja i da bi ta pobeda nad zajebanom fobijom pomogla posle u bobi sa još zajebanijim porokom. Ima u svetu skoro 100% uspešnih tretmana, nama baš i nedostupnih, ali osnove straha od letenja su različite, od straha od zatvorenog prostora do panike zbog nemanja kontrole i tu mogu da pomognu raszgovori sa stručnim licem. Ako ništa drugo prevladavanje te fobije otvara i neke životne i posleovne mogučnosti.

 

 

Link to comment

Ja sam bio about to hit it big tj. da pocnem ds pogadjam u serijama ali ostao bez baruta, jbg. A ovo za avion ima smisla ali bas zajebana prica, frka panika.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 8.8.2022. at 18:48, Zli Gli said:

sam bio about to hit it big tj. da pocnem ds pogadjam u serijama

Nisi, sistem je napravljen tako da kuća uvek dobija na duže staze. Bez šale, zabrinjavajuće mi je da ovako nešto pročitam od tebe, baš navijam da se izvučeš, ali ovakvo razmišljanje je korak u pogrešnom smeru.

Link to comment
  • 2 weeks later...

bio sam par dana nazad u rodnome gradu. i imao par druženja sa ljudima s kojima sam ranije igrao razne fudbale.

 

jbt... imaju 2 sveže horor priče o momcima, tada momcima sad ljudima, s kojima smo nekad igrali. i sve zbog kladionice.

minusi u kladionici. pa onda zaduživanja. pa onda krađe i prevare.

a kao normalni ljudi, nije neki profil od kog bi očekivao da dotle dođe.

prvi je krao pare od prijatelja u svlačionici na terminima fudbala.

drugi radio neke prevare sa prodajom lokala. ozbiljne malverzacije. planirao da sredi sve tako što će pare koje je uzeo za nekretnine koje ne može da proda uloži u kladionicu, tamo dobije, pokrije dugovanja, i onda vrati prevarenima uz objašenjenje "jebiga, nešto se zakomplikovalo, ništa od prodaje". lik je u zatvoru sad zbog toga.

 

a onda mi rođeni burazer kaže da... u stvari, uvod prvo.

on je do sada 2 puta životu bio u problemu zbog kladionice.

prvi put pred kraj srednje škole, kada je maltene prestao da ide u školu i visio u kladionici pa bio neocenjen na polugodištu.

ali presabrao se, naravno uz ćaletov vaspitni govor od cele neprospavane noći, pa završio školu, pa upisao višu bez palog ispita, pa opet bez palog ispita razliku za master na Pravnom u Beogradu, pa posle nešto dodatno na tom istom Pravnom. neverovatna promena.

i onda pre par godina ponovo. nešto tipa 1-2k EUR u dugovanjima. ja mu dajem novac na dečijem rođendanu. on se kune da neće više nikad.

stvarno je i prestao.

elem... kaže da su ga na telefon zvali iz Mozzart kladionice.

kao da vide kako je, kažu vide nema ga već 2-3 godine na online nalogu, pa da provere je l sve u redu.

on objasni da neće više da igra.

gospođa s druge strane nešto u stilu "pa nemojte tako. vi pratite sport, zar ne? ovo vam je samo da vam bude dodatno zanimljivo."

on opet da neće više da igra.

onda mu ona nudi pozajmicu da krene ako je to problem, neke bonuse dobrodošlice...

jbt. kladionica te zove na telefon da proveri kako si?!!!! i to ljude koji su se, verovatno kao i ovaj moj, jedva skinuli. nudi im "zajam".

skoro nisam čuo odvratniju priču.

i da ih nešto tužiš... po kom tačno osnovu? kome? ko da nisu zaštićeni pa da bi i prošla tužba.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Svarog said:

elem... kaže da su ga na telefon zvali iz Mozzart kladionice.

kao da vide kako je, kažu vide nema ga već 2-3 godine na online nalogu, pa da provere je l sve u redu.

on objasni da neće više da igra.

gospođa s druge strane nešto u stilu "pa nemojte tako. vi pratite sport, zar ne? ovo vam je samo da vam bude dodatno zanimljivo."

on opet da neće više da igra.

onda mu ona nudi pozajmicu da krene ako je to problem, neke bonuse dobrodošlice...

jbt. kladionica te zove na telefon da proveri kako si?!!!! i to ljude koji su se, verovatno kao i ovaj moj, jedva skinuli. nudi im "zajam".

skoro nisam čuo odvratniju priču.

i da ih nešto tužiš... po kom tačno osnovu? kome? ko da nisu zaštićeni pa da bi i prošla tužba.


Neka blokira sve njihove brojeve i promeni svoj broj mobilnog. Ako im je ostavio fiksni broj, samo neka spusta (i svi ukucani) slusalicu bez slova diskusije. Stoka dilerska!

 

Kontaktiraju i drugi od ovih sto valjaju stvari, vitamine i slicno, frizeri npr., napolju. Kad jednom udjes u bazu sa brojem telefona. Ali odustanu brzo. Ovo drugo je vise smor, to sa kladionicom je opasno i trazi cvrscu reakciju.

Link to comment


 

dr iz drajzerove, na 1:48:26 priča o kocki i zapanjujućem porastu te vrste zavisnosti u proteklih godinu dve(bar prema njihovim  registrovanim pacijentima)

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Verovatno je data saglasnost za kontaktiranje kada je registrovan nalog. Neka proba da izbriše nalog i traži mejlom od kladionice da ga ne kontaktiraju i da izbrišu njegove podatke. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...