Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

Pa i jeste standardna stvar koju su ljudi radili i pre online klađenja. 

 

Po meni kladionice nemaju neki veliki razlog da se bore protiv ovoga u smislu nekog skupljeg informacionog sistema jer igrač nema zagarantovan dobitak u jednoj kladionici. Kladi se u jednoj kladionici na jedan ishod po kvoti za koju je kladionica procenila da joj se isplati i isto tako u drugoj. I jednu i drugu kladžu u principu zabole za taj drugi bet. 

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Pa i jeste standardna stvar koju su ljudi radili i pre online klađenja. 

 

Po meni kladionice nemaju neki veliki razlog da se bore protiv ovoga u smislu nekog skupljeg informacionog sistema jer igrač nema zagarantovan dobitak u jednoj kladionici. Kladi se u jednoj kladionici na jedan ishod po kvoti za koju je kladionica procenila da joj se isplati i isto tako u drugoj. I jednu i drugu kladžu u principu zabole za taj drugi bet. 

 

Paa, ne bih se slozio. On fakticki zaradjuje od kockarnica, a to je big no-no u svetu kockarnica :) pre ili kasnije doci ce na pozitivan konto u svakoj kladzi u koju udje i sto vise vremena prodje taj plus ce biti sve veci. Samo je pitanje za njih da li ce to sistematski da rese ili ce da love pojedince i igraju se macke i misa sa njima.

Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:

Po istom tom principu tipsteri po raznim betingadvajsovima izracunavaju value bets, zar ne? 

Pa sad  ... value bet je kad se procena verovatnoce odredjenog dogadjaja znatno razlikuje kod tipstera i kladionice. U tom slucaju (naravno, ako je tipster dobar :D ) se isplati kladiti na taj ishod jer u dugom nizu je uspeh "zagarantovan" ( teorijski, ako su procene tipstera dobre)

  • +1 1
Link to comment

ortak i ja svojevremeno razmatrali da napravimo softver koji bi išao na neku grinding varijantu, da juri stalno sigurice (tipa: live fudbal, prošao 80. minut, kvota max 1.10).

ali smo odustali baš zato što smo ubeđeni da bi nas kladionice brzo isekle i da ne bi puno novca uzeli pre toga.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Svarog said:

ortak i ja svojevremeno razmatrali da napravimo softver koji bi išao na neku grinding varijantu, da juri stalno sigurice (tipa: live fudbal, prošao 80. minut, kvota max 1.10).

ali smo odustali baš zato što smo ubeđeni da bi nas kladionice brzo isekle i da ne bi puno novca uzeli pre toga.

Ali to nisu sigurice. Da jesu, ne bi kvota bila 1.1. 
Sigurica je samo ono sto je Zli pisao

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Lezilebovich said:

Ali to nisu sigurice. Da jesu, ne bi kvota bila 1.1. 
Sigurica je samo ono sto je Zli pisao

 

ok, da kažemo onda - "sigurica" (pod navodnicima).

dovoljno sigurno da kroz veliki broj pogodaka se isplati.

al svejedno, ne verujem da bi nas istrpeli čak i online. prepoznali bi pattern i odsekli.

Link to comment
4 minutes ago, Svarog said:

 

ok, da kažemo onda - "sigurica" (pod navodnicima).

dovoljno sigurno da kroz veliki broj pogodaka se isplati.

 

Ali to nije tako :). Vara te utisak koji imas gledajuci fudbal i pogresno procenjujes verovatnocu. 
Skoro sam siguran da bi na dugi rok bili u minusu, jer kvota nije na vasoj strani ( kvota je losija nego sto bi bila prema fer raspodeli verovatnoca ) 

 

Edited by Lezilebovich
  • +1 8
Link to comment
5 minutes ago, Svarog said:

 

ok, da kažemo onda - "sigurica" (pod navodnicima).

dovoljno sigurno da kroz veliki broj pogodaka se isplati.

al svejedno, ne verujem da bi nas istrpeli čak i online. prepoznali bi pattern i odsekli.

Ne isplati se, ja sam imao drugara koji je tako igrao, samo kvote 1.1 i manje...

 

Pukao je taman kad je zaradiio osnovni ulog (igrao je na sitno, mislim da je bio dobar 100€ kad je prvi put promašio, a tad je stavio 100€ na 1.1)...

 

Kladionice su svašta, ali glupe nisu... Baš u velikom nizu tih sigurica™ od 1.1 će se desiti bar jedno sranje i zbog malog pojedinačnog dobitka, gubitak je jako velik...

  • +1 5
Link to comment
11 minutes ago, goofs said:

 

Paa, ne bih se slozio. On fakticki zaradjuje od kockarnica, a to je big no-no u svetu kockarnica :) pre ili kasnije doci ce na pozitivan konto u svakoj kladzi u koju udje i sto vise vremena prodje taj plus ce biti sve veci. Samo je pitanje za njih da li ce to sistematski da rese ili ce da love pojedince i igraju se macke i misa sa njima.

 

Ako je u pitanju kladjenje na licu mesta, a ne online kako da uprate da li je konto pozitivan in the long term ili ne?

 

Na stranu to sto verovatno 90% ovih igraca ne izdrzi da ne ubaci profit i u neku ,regularnu' igru pa vrati sve zaradjeno.:)

 

Link to comment
19 minutes ago, Heaviside said:

Pa i jeste standardna stvar koju su ljudi radili i pre online klađenja. 

 

Po meni kladionice nemaju neki veliki razlog da se bore protiv ovoga u smislu nekog skupljeg informacionog sistema jer igrač nema zagarantovan dobitak u jednoj kladionici. Kladi se u jednoj kladionici na jedan ishod po kvoti za koju je kladionica procenila da joj se isplati i isto tako u drugoj. I jednu i drugu kladžu u principu zabole za taj drugi bet. 

 

Imaju i rade to kladionice. Zato je ovaj sistem i teško održiv ako izuzmemo promene kvota. 

Link to comment

Kladionicu bi trebalo da gledate pre svega kao igru verovatnoce - osim naravno ako nije cista zabava kao za vecinu. Daje se verovatnoca nekom ishodu i onda se proceni da li je kvota dobra. Samo tako , osim usera i zlijeve arbitraze, se moze dugorocno biti u plusu. Naravno, to je pretesko i svi pucaju realno

Link to comment
3 minutes ago, Lezilebovich said:

Ali to nije tako :). Vara te utisak koji imas gledajuci fudbal i pogresno procenjujes verovatnocu. 
Skoro sam siguran da bi na dugi rok bili u minusu, jer kvota nije na vasoj strani ( kvota je losija nego sto bi bila prema fer raspodeli verovatnoca ) 

 

 

Tako je. Kvota ne odgovara verovatnoći i zato nikad ni ne možeš da zaradiš normalno pare od kladionice. 

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

 

Paa, ne bih se slozio. On fakticki zaradjuje od kockarnica, a to je big no-no u svetu kockarnica :) pre ili kasnije doci ce na pozitivan konto u svakoj kladzi u koju udje i sto vise vremena prodje taj plus ce biti sve veci. Samo je pitanje za njih da li ce to sistematski da rese ili ce da love pojedince i igraju se macke i misa sa njima.

Kada se desi ovoliko velika razlika u kvotama to znači da je jedna od dve kladionice loše procenila kvote tj. zakasnila i zbog toga će igrač da bude u plusu ali na duge staze verovatno ne u svakoj kladionici jer pretpostavljam da postoje brže i sporije kladže, ali neka bude u plusu i u svakoj jer kasne rendom od meča do meča. Poenta je da je jedan od ta dva beta veoma loš, a drugi veoma dobar i to nema veze sa arbitražom kao takvom iz ugla kladionice. Tebi se kao kladionici itekako isplati da ostaviš mogućnost arbitraže sa drugom kladionicom koja je postavila neisplative kvote. Na primer Pinacle ima odlične algoritme i na osnovu njih adaptiraju kvote i zabole ih što to otvara mogućnost arbitraže jer su druge kladionice sporije. Slobodno dođi kod mene i kladi se na po mene povoljnu kvotu i tako pokri bet u drugoj kladži koji je povoljan po tebe. Najnormanlnije takmičenje između kladionica, zato je arbitraža i moguća već decenijama. Nikakav problem nije najboljim kladionicama da to zaustave tako što će da zaustave svoj biznis blokadom klađenja dok ne podele svoje rezultate sa drugim kladionicama, samo što nemaju nikakav razlog da to rade. Da imaju ne bi arbitraža bila moguća već decenijama.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...