Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

3 minutes ago, theanswer said:

 

Imaju i rade to kladionice. Zato je ovaj sistem i teško održiv ako izuzmemo promene kvota. 

Manje, sporije kladionice imaju sistem koji prati velike, ali ne da bi sprečile arbitražu nego da ne bi imale loše kvote. Arbitraža je i dalje moguća, a ne bi bila kada bi se sve kladionice dogovorile. I naravno da je moguće samo kod promena kvota, stvar je previše ozbiljna da mogle da postoje tolike razlike u početnim kvotama.

Link to comment

Drugar je to igrao u svim mogućim kladionicama, samo u ruskim kladžama je imao 15ak naloga. Ovde je kod nas jurio makazice na košarci, izračunao je koliko mu treba i bio je u plusu iako to u suštini i nije sure bet. Jedan nalog na bet365 mu je trajao nedelju dana, ni toliko. Kod nas mu je mozzart zatvorio nalog na drugaricu pošto je dva puta za kratko vreme uzeo po jebenih 50k. A ulaz mu je bio pre toga maltene isto toliko. Zarađivao je i po 3000e mesečno jedno vreme. Da skratim priču, sad je u zatvoru. Ne zbog ovog konkretno ali mu nije više tako dobro išlo pa je našao drugu zanimaciju. 

Link to comment

Verujem, zatvaraju naloge, a uživo izbacuju na ulicu svakoga ko u kontinuitetu dobija. I kladionice i kazina. Đubrad teška. Ima puno ispovesti ljudi kojima je zabranjen pristup kazinima u Vegasu.

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

Kako mogu izbaciti nekog ko dobija, ako ne vara?

Lepo brate, molim vas napustite naš eminentni establišment. Zbog čega? Zbog da jedeš govna. (Obično kažu sumnjiva aktivnost, tipa sumnjamo da brojiš karte na blek džeku).

 

Imaju diskreciono pravo da pružaju i ne pružaju svoje usluge kome kod hoće ili neće. Kao face-check u klubovima na primer. Slično se i završi ako se buniš.

  • +1 1
Link to comment

Znajuci sve ovo, zasto bi iko i pokusavao? Mislim, ove kalkulacije prevazilaze onaj standardni 'da bih imao sta da pratim' small-time kladionicarski trip

Da je potpuno liberalno, pa ko ume neka ih odere bez limita... Ovako, jok. 

Link to comment

Ma, teška priča. Može i pored svega da se budu u plusu, ionako je u prirodi arbitraže da na svaki dobijeni bet jedan izgubiš i da stalno menjaš kladionice. Pa nalozi na tuđe ime, pa u auto pa u uplati u fizičkoj realnosti u drugom gradu i tako dalje uz ograničenu visinu zarade. Ali to je šljaka onda, solidno plaćena i ništa više. Pisao već moje iskustvo sa pokerom. Nema to nikakvog smisla osim ako su ti životne perspektive vrlo mršave. Ne prodaju ovi programeri informacije o arbitraži za sitnu lovu bez razloga.

  • +1 7
Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

Kada se desi ovoliko velika razlika u kvotama to znači da je jedna od dve kladionice loše procenila kvote tj. zakasnila i zbog toga će igrač da bude u plusu ali na duge staze verovatno ne u svakoj kladionici jer pretpostavljam da postoje brže i sporije kladže, ali neka bude u plusu i u svakoj jer kasne rendom od meča do meča. Poenta je da je jedan od ta dva beta veoma loš, a drugi veoma dobar i to nema veze sa arbitražom kao takvom iz ugla kladionice. Tebi se kao kladionici itekako isplati da ostaviš mogućnost arbitraže sa drugom kladionicom koja je postavila neisplative kvote. Na primer Pinacle ima odlične algoritme i na osnovu njih adaptiraju kvote i zabole ih što to otvara mogućnost arbitraže jer su druge kladionice sporije. Slobodno dođi kod mene i kladi se na po mene povoljnu kvotu i tako pokri bet u drugoj kladži koji je povoljan po tebe. Najnormanlnije takmičenje između kladionica, zato je arbitraža i moguća već decenijama. Nikakav problem nije najboljim kladionicama da to zaustave tako što će da zaustave svoj biznis blokadom klađenja dok ne podele svoje rezultate sa drugim kladionicama, samo što nemaju nikakav razlog da to rade. Da imaju ne bi arbitraža bila moguća već decenijama.

 

 

 

Arbitraža može da se posmatra i kao način samokorekcije ovakvih grešaka u sistemu. Ako uđe dovoljno uplata na jedan ishod, npr. tenis TB 3.55 koji je postavio Zli Gli, onda će u teoriji kladionica da spusti kvotu da dobije više uplata na drugi ishod i samim tim eliminiše mogućnost arbitraže.

  • +1 2
Link to comment

Mislim da je i u praksi tako. Kako se povećava ukupni ulog tako se kvote sve više menjaju na osnovu risk menadžmenta a manje na osnovu procene verovatnoće. 

Link to comment

Mogu da ti zabrane, zatvore nalog, ograniče uplatu ko bet365 npr posle par hiljada evra uplaćenih itd i sve to mogu bukvalno jer im se može iako direktno ih ne varaš. Pa ti skontsj šta je lakše da li da otvoriš novi nalog ili da se juriš po sudu. Drugar je za bet365 nalog plaćao 50e u to vreme samo je morao biti ispraćen i verifikacijom skrilla što traje. 

  • +1 1
Link to comment

Nisam uopšte siguran da li postoji osnov za tužbu ako te isplate i onda ukinu nalog, osim ako nije neka rasna ili slična diskriminacija u pitanju. Znam da u Nevadi kazino ima pravo da zabrani ulaz kome kod hoće. Ima i selebritija kojima se to desilo posle kontinuiranih uspeha na blek džeku. Još su te globalne firme tipa bet365 uglavnom registrovane na isle of man i sličnim destinacijama. 

Link to comment
12 minutes ago, Heaviside said:

Nisam uopšte siguran da li postoji osnov za tužbu ako te isplate i onda ukinu nalog, osim ako nije neka rasna ili slična diskriminacija u pitanju. Znam da u Nevadi kazino ima pravo da zabrani ulaz kome kod hoće. Ima i selebritija kojima se to desilo posle kontinuiranih uspeha na blek džeku. Još su te globalne firme tipa bet365 uglavnom registrovane na isle of man i sličnim destinacijama. 

Pa Dani White-a iz UFC je zabranjen ulaz u sve kockarnice Las Vegasa jer ih je satirao,odneo par miliona dolara,samo u jednom je za mesec dana dobio 2 miliona,odma zabrana.

 

Meni Soccer poceo pri kraju aprila malo po malo da ogranicava ili smanjuje uplate,koje nisu bile vece od 5 hiljada dinara,opet,pustili su mi uplatu od 10000 kad se igralo zadnje kolo kod najvecih liga u fudbalu,hvala im,platise mi more:D

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...