Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

 Imao sam MVD zlu ne trebalo i sad sam je produzio jer traze Nemci i mislim Austrijanci.

Nasa dozvola je okej u Nemackoj, ako si tamo u prolazu/kao turista. Osim ako su nesto promenili tipa..juce. Ne znam da li je konacno stupilo na snagu ono o cemu je bilo price, da ce biti generalno priznata i za sedeoce (a u tom slucaju takodje ne pomaze medjunarodna).

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

U Lidu di Jesolu ne da nije gužva, nego je pustinja van letnje sezone. Jezivo mesto, ali se može istrpeti jer se tu samo prespava.

Nisam išla kolima, ali mislim da ima neka rampa, prilično udaljena pešice od pristaništa u P. Sabbioni, posle koje se plaća parking, znam da su tu odrali agencijske buseve.

U samom Lidu di Jesolu mislim da parking nije problem.

 

Ako ćeš vaporetom (preporučujem), uzmi kartu za više dana, onda možeš da neograničeno koristiš sve linije, obiđeš očas posla Murano, Burano, Đudeka, Kanal Grande.

http://actv.avmspa.it/en/content/prices

Iz Lida di J.ide bus 23a samo pazi vlada konfuzija (barem za nas strance) u obeležavanju- broja autobusa, broja linije i broja stajališta.

 

To je ovaj bus.

http://www.atvo.it/images/linee/percorso_23a_jesolo_urbana-01.jpg

 

Red vožnje 23a do 30.4.

http://www.atvo.it/allegati/linee/linea_23_a_dal_1.10.2016_al_30.04.2017.pdf

Mnogo je veći doživljaj ući u Veneciju s mora, tj. vaporetom, a ne kopnenim putem.

Poslednji vaporeto br.14 iz Venecije kreće u 23.45.  čeka ga bus br.23a ( i svaki dolazak vaporeta iz Ve u P. Sabbioni čeka autobus da vozi dalje do Lida di Jesola)

 

Red vožnje vaporeto br.14 ( povezuje Lido di Jesolo i Punta Sabbioni)

, letnji red vožnje važi od 1.4.2017.

http://actv.avmspa.it/sites/default/files/Orario%20linea%2014%20%282%29%20dal%201%20aprile%202017.pdf

Vaporeto br.12

Povezuje Punta Sabbioni i Veneciju ali ide okolo, staje na ostrva Murano, Burano, Torčelo. Na ta ostrva možeš i drugim brojevima vaporeta ali samo iz Venecije, iz P. Sabbionija samo br.12 na Murano i Burano. Preporučujem da ako ćeš da ideš na ta ostrva ideš rano ujutru, vaporeto br.12 iz P. Sabbioni, pa posle samo produžiš za Veneciju i na kraju se vratiš u Lido di Jesolo vaporetom br.14.

Evo spiska svih vaporeto linija ( letnji red vožnje,važi od 1.4.2017.)

http://actv.avmspa.it/en/content/orari-servizio-di-navigazione-0

 

Evo ti za svaki slučaj i autobuski prevoz ( možda proceniš kao jeftiniji zbog parkinga).

da dodam da višednevna karta za vodeni prevoz  (vaporeto) ne uključuje autobuski prevoz kroz Lido di Jesolo ( karta za jedan pravac u busu je oko 3 ipo evra).

Doduše ima integrisana karta 24 sata za bus po L. di Jeoslu sve do P. sabbionija+ Vaporeto ( sve linije) i košta 25,5 evra.

 

http://avm.avmspa.it/sites/default/files/biglietti%20integrati%20actv-atvo%20dal%201%C2%B0%20LUGLIO%202015.pdf

 

 

Navijam da ti bude lepo vreme, mada ćeš svakako uživati bez obzira na gužvu.

Edited by halloween
Link to comment

Vrtim par strana unazad al ne nadjoh - da li je za vožnju kroz Italiju stvarno neophodna tzv. medjunarodna vozačka dozvola ili prolazi i ova naša čipovana? Čuh za slučaj ovih dana da je bilo nekih peripetija sa karabinjerima oko toga. Kapiram ako te ne zaustave nema problema logično, ali sad sam se istripovao da li da se cimam sa vadjenjem tog sranjeta za svaki slučaj. Prošao ITA uzduz i popreko, imao i neku rutinsku kontrolu usput, al sve prošlo bez izdrkavanja i smaranja...nadam se da si nije puno promenilo do sad.

medjunarodnu vozacku mozes da izvadis za 2 minuta u ams. meni nikad, a vadim je 20 godina, svaki put kad prethodna istekne, nisu trazili nista iz ljermontove. doduse, dozvolu se ne secam da mi je iko ikad bilo gde trazio :D

zeleni karton treba samo za bih i makedoniju. nikad mi se u zivotu nije desilo da udjem u bilo koju od te 2 drzave (milion puta nih i barem 50 makedonija) da mi to nisu trazili.

ako auto nije registrovan na tebe obavezno vadi ovlascenje (takodje u ams). to su mi (auta registrovana na firmu), recimo, trazili u bih, hrvatskoj, turskoj, madjarskoj... ako ti je auto uzet na lizing, treba ti ovlascenje od lizing kuce, jer je auto registrovan na njih. ides u ams sa njihovim ovlascenjem, pa onda karton koji ti u ams izdaju nosis u lizing, da i oni lupe svoj pecat. zvuci glupo, sto i jeste, ali to ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom ti je, iz mog iskustva, mnogo bitnije od medjunarodne vozacke.

 

edit: sad se setih, trazili su mi mv par puta kad sam rentao kola kojekude :)

Edited by ikar
Link to comment

Kola moja, bar taj deo ne moram da se cimam. Ne bi mi ni MVD pala na pamet da ne cuh lose iskustvo poznanika od prosle godine. Ali to je bukvalno i jedini slucaj da znam da su nekoga cimali zbog toga. Hvala svakako za savete.

Link to comment

Na sajtu AMSS pise:

 

Uz zahtev za izdavanje MVD (Obrzac 1. Pravilnika o MVD) se prilaže dokumentacija propisana članom 3 Pravilnika o MVD , i to:

- važeće lične karte – na uvid

- važeće vozačke dozvole, na osnovu koje se zahteva izdavanje međunarodne vozačke dozvole na uvid, kao i fotokopija te dozvole

- 2 fotografije formata 35 mm x 45 mm koje ispunjavaju uslove za izdavanje vozačke dozvole

- dokaz o uplati propisane naknade

- uverenje teritorijalno nadležne organizacione jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova o izrečenim ili izvršenim važećim zaštitnim merama, odnosno merama bezbednosti zabrane upravljanja motornim vozilom

 

Poslednji uslov podrazumeva odlazak u Ljermontovu, za Beograd, za ostale gradove ne znam. Pre 3 godine kad sam prosli put vadio ta potvrda nije bila potrebna, za onu predhodu se zaista ne secam.

 

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=130%3Ameunarodna-vozaka-dozvola&Itemid=79

 

Bio u italiji 2 godine zaredom nisu mi trazili MVD iako sam imao. Na Uskrs ove godine sam bio u MK, nisu mi trazili zeleni karton... valjda to zavisi od carinika/pandura na granici ili od lokalnih pandura ako te zaustave.

 

Na Kritu mi nisu trazili MVD dok je jos bila aktuelna, kad sam iznajmljivao kola

Edited by Milosh76
Link to comment

prvi put cujem ovo za ljermontovu. jebo im ja mater.

 

grci ni meni nisu trazili mv za rentu. a neverovatno je da ti nisu trazili zeleni za makedoniju. poslednjih 10 godina minimum 5 puta godisnje ulazim kod njih i uvek su mi trazili karton. da nisu u medjuvremenu konacno i oni usli u taj sistem osiguranja u kom su skoro sve evropske zemlje?

Link to comment

Na sajtu AMSS i dalje stoji da treba za njih zeleni karton...mene je kolega ubedjivao da ce da mi traze i da se ne zezam zbog 2000 dinara... slicno kao i ti je imao dosta iskustva sa Makedoncima po tom pitanju. Mene su samo pitali gde idem tj gde sam bio. I to je sve.

Edited by Milosh76
Link to comment

Vadio ja letos međunarodnu u AMSS. Kod njih potpišeš ovlaštenje kojim dozvoljavaš njihovom pravniku da u tvoje ime reguliše Ljermontovu. Dva minuta traje sve. Međunarodnu dobiješ odmah, šta bude ako imaš neku zabranu pa oni naknadno to utvrde nemam pojma.

Link to comment

Ma da,i dalje se sve završava u amss, samo su govnari izmislili još jednu taksu to za muriju,pa sad vrlo zadovoljstvo da se izvadi kosta 3300 dinara. Meni je iskreno nisu nikad nigde tražili, ali osećam da ja najveća verovatnoća da vam je zatraži pandur ili carinik na nekoj susedskoj granici. Inače ova nova vozačka,ima taj EU oblik vozačke, plus piše na njoj na engleskom "driving license". Prosle godine u nemačkoj su mi rekli u rentacar agenciji da je dosta samo naša vozačka za rentacar. I to ozbiljna agencija je bila, Avis ili budget ne mogu da se setim. Na tu međunarodnu nekako više gledam kao porez na budale koju naplaćuje govnarski amss, mada verovatno postoji neka situacija gde bi vam tražili MVD.

Link to comment
  • 1 month later...

Da li je poseta San Marinu gubljenje vremena ili ga ipak treba videti u okviru ture po Emilija Romanji?

Edited by halloween
Link to comment

Da li je poseta San Marinu gubljenje vremena ili ga ipak treba videti u okviru ture po Emilija Romanji?

Da ideš specijalno zbog San Marina je gubljenje vremena. Ovako, ako u okviru neke ture skokneš do tamo usput, to je ok.

Link to comment
  • 1 month later...

pa ideš do barija, monopoli ti je oko 40km niže

 

mislim, ne shvatam sad odakle krećeš, iz bgd ili frankfurta?

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...