Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ima li neko neku preporuku za jezero Komo? Nesto strateski dobro, odakle moze dosta toga da se vidi i obidje, ali i da se uziva, i da nije neka divljina potpuna (ako to uopste postoji tamo).

 

Originalni plan mi je bio da idem u Minhen sledece nedelje, ali vreme ce biti uzasno, pa trazim alternativu. Pokusacu da nadjem nesto preko Airbnb jer nas ide sestoro, pa bi mozda uzeli celu kucu na 5 dana.

 

Svaki savet i preporuka su dobrodosli.

Link to comment

Mi smo bili u gradu Komo i to ti preporucujem.

Stan nasli preko Bookinga. Sve ostalo su manja mesta i frka je za parking i voznju uopste.

Najdalje smo dobacili do Beladjia i za to ti treba skoro ceo dan jer mora da se vozi sporo kroz sva ta mesta usput.

Iz Komo-a ti je blizu i Bergamo i Milan i Monza, nema potrebe da se zavlacis severnije.

Jedan dan obavezno zicarom do Brunatea.

Link to comment

S obzirom da je ovo nesto na brzinu odluceno, bice daj sta das od smestaja, i to najverovatnije Komo. Prijatelji sa kojima idemo navijaju da to bude neka vikendica izolovana, sa pogledom i slicno, mada bih ja voleo licno da smo negde blizu urbanih mesta.

 

Kakve su cene generalno tamo? Nemam pojma sta da ocekujem, pretpostavljam da je malo nafilovano s obzirom na reputaciju.

 

Ako imas jos neku preporuku, pucaj :)

Link to comment

Pogled imas realno gde god da si.

Mi smo iznajmili stan i kupovali hranu u marketima.

Popili par pica i cene su bile sasvim regularne, doduse bili smo u februaru i sve je delovalo praznjikavo.

Kao sto rekoh, jezero je ooogromno i nema svrhe ici u neki veliki obilazak.

I vise mi se svidela Garda, narocito Sirmione :)

Link to comment

Baza za Siciliju - Katanija ili Palermo? Jel dovoljno 5 punih dana za bazicni utisak, tipa 2-3 dana grad plus neko zujanje rentacarom naokolo druga 2-3 dana. Kraj septembra OK?

Ako mene pitas ili jedno ili drugo.Za 5 dana ne mere sve.Kakvu sam prsutu jeo tamo za dorucak svaki bozji dan...mala prcvarnica, sedi deda od 70 god za kasom ...vrh sezone,turisticko mesto, sicilija a prsuta od 12 do 18 e/kg , razne...sir da ti ne pominjem.

Malo da ti osladim

066f2d3.jpg

091e922.jpg

0b1db66.jpg0c8c329.jpg0ee267d.jpg

145b19f.jpg

Link to comment
  • 5 months later...

Cari amici, vado a Roma per un paio di settimane, per un soggiorno di cinque giorni. Sarei felice se mi mandi eventuali suggerimenti e trucchi.

Uno dei dilemmi è se vale la pena la Roma Pass. Ho intenzione di visitare i Musei Vaticani, la Galleria Borghese e MAXXI. Ho letto l'argomento, forse hai qualcosa di fresco. Mille grazie!

Edited by halloween
Link to comment

Znas da Roma Pass ne vredi za Vatikanski muzej, njega najbolje rezervises online reservation fee je samo 2€ a nekad se ceka satima aki nemas kartu.

 

Ako posecujes Galeriju Borghese (moras rezervisati oko nedelju dana ranije i rezervacija sa Roma Pass je jednostavnija, samo im kazes da je imas...) i Maxxi ustedis teoretski 7 eura (18+12+15 kontro 38 kolko kosta Roma pass).

 

U metro, koji je najbolji prevoz u Rimu idi ako mozes na pocetak ili kraj voza jer u sredini budu ko japanci samo sto ovi osim sto guraju te i opeljese. Ima i dve lepe tram linije, 3 i 19 sto mogu biti komotne za razgledanje grada. stadatikazem, pazi gde jedes, s kim se druzis i ne sedaj na ladno i sve sto vole mladi jelte...

 

 

javi se pa da se vidimo, nisam nikad bio u Gal. Borghese eto npr.

Link to comment

Znam za sve, napravila sam spisak restorani- đelato- kafa, kombinacija informacija sa Tripadvisora i PPP. Idem sa drugaricom, ali ja sam spiritus movens puta, imam više slobodnog vremena a i volim to. U Vatikanski muzej idemo sa vodičem, izbegavam grupne posete, ali ove godine je  Jubilej godine milosrđa, pa su, pretpostavljam, velike gužve i ne bih da lutamo neorganizoovano.

 

Hvala na  pozivu, baš si ljubazan! Javiću ti kad napravimo detaljan plan puta, s tim da ćemo Galeriju Borghese najverovatnije posetiti jedan od dana za vikend 12/13.11., a verujem da vikend i tebi odgovara zbog redovnih obaveza.

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imaš u svakoj maltene trafici, gde imaš onaj znak "T" napolju, ili u radnjama operatera kojih imaš svugde.

 

Mislim da trenutno najbolje tarife ima 3 i WIND, što se tiče prepaid sim-ova za internet i SMS-ove. Negde oko 10 EUR mesečno, sa uključenih 4GB LTE interneta. U tih 11,50 EUR ti je uključeno praktično 10 EUR kredita.

Link to comment

Nisam siguran da je bas dobra ideja uzeti na trafici\u tabaccheriji... za aktiviranje ce (bar bi trebalo) da ti naprave kopiju dokumenta i posalju kompaniji koja aktivira broj a to moze da se zakomplikuje. Bilo je nekih SIM kartica u "vetleprodaji" gde prvu dopunu moras uraditi u radnji operatera jer im moras odneti dokumente. Malo je liberalizovana prodaja zadnjih godina ali ja bi otisao i uzeo direktno kod operatera za svaki slucaj.

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...