Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Na Sardiniji sam bio pre dve godine, Alghero je lep grad,plaze juzno od grada su uglavnom stenovite,ali su one sa severne strane pogodnije za kupanje i za klince. Auto sam rentirao online, bese nesto malo vise od 200 evra za deset dana,sto je vrlo pristojno. Kolima sam obisao celo ostrvo, do juznog dela, koliko se secam, bese nesto oko dva sata voznje, mozda malo vise od toga. Uglavnom, lepi utisci sa ovog ostrva, za razliku of Sicilije koja je blago razocaranje. Dosta je prljavija of Sardinije, voze k'o manijaci, preticanje preko duple linije, skuteri k'o osice,preticu I ubacuju se sa svih strana, parkiraju se na putu,pa ti treba pola sata da predjes 500 metara probijajuci se pored parkiranih automobila I pesaka koji idu na plazu,a koji nemaju trotoar kuda bi normalno hodali.Doduse,sve ovo bese u jeku sezone, verovatno sada to nije bas tako....Ima I Sicilija svoje lepote, ali bih svakako preporucio Sardiniju. 

A zasto ne odes u Spaniju? Spanija je dosta uredjenija od Italije u svakom smislu...Preporucujem Costa Brava, deo oko 80-ak kilometara severno of Barcelone...

Link to comment

Mimix, hvala na odgovoru i sugestijama.

 

Nista osim Italije nije trenutno na razmatranju, a posto smo vec nekoliko puta bili na sjevernom dijelu, Toskaniji i Amalfi obali, nekako mi jedino padaju na pamet Sicilija i Sardinija. Mozda propustamo nesto na istocnoj obali? 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Hvala na preporuci!

 

Avion je prva opcija za oba ostrva.

Izvinjavam se što se pre nisam javio ali valjda nije kasno.

Verujem da je @aram u pravu kad kaže da je severni deo bolji. U ovim knjigama se vidi da je broj plaža pola-pola a severni deo je možda 20% ukupne obale. Ne znam nisam sve obišao.

 

Elem, prvi put smo bili supruga i ja. Kola, trajekt noću iz Livorna do Olbie. Prvi deo je bio u Cala Gonone. Odličan smeštaj, išli smo brodićima na okolne plaže. Bilo mi je žao što kum nije bio sa nama jer bi onda iznajmili čamac i obilazili plaže u okolini.

Drugi deo Golfo Aranci. Odatle smo samo kolima obilazili plaže.

 

Drugi put smo bili sa sinom u Golfo Aranci, odlazak na plaže kolima.

 

Utisci. Meni se Sardinija mnogo sviđa (ne bismo išli dvaput). Najviše mi se dopada La Maddalena. Tu smo išli brodom, jednodnevna tura, gde se obiđe nekoliko ostrva i plaža. Koliko sam čuo i tamo može da se nađe smeštaj, na jednom ili dva ostrva. Nisu sva nastanjena.

 

And now something completely different... Šalim se. Bilo gde da ste smešteni, moraćete da obilazite plaže u okolini, jer zato i idete na Sardiniju. Ako Vam to ne odgovara onda mislim da treba da potražite drugu destinaciju. Znači nema ono kuća, plaža ispred i ceo odmor tako. Mislim, možda i može, ali onda gubite mnogo. Moram da Vam kažem da ono što sam pomenuo o preko 500 plaža je malo problematično. To su mesta gde možete da se kupate. Na samo par plaža na kojima smo bili ima nekih sadržaja. Ljudi nose sa sobom suncobrane, stolice, frižidere... Uglavnom nisu blizu mesta gde ste parkirali auto. Ali sve to ima svojih draži, sve plaže su čiste (posetioci skupe svoje otpatke i odnesu ih).

 

Ovo sam pisao samo zato što kažete da imate malu decu. Razmislite da li je njima ok da krenete kolima ujutru i vozite sat vremena do plaže, pa onda malo pešačenja, pa na plaži nema sladoleda itd.

 

Ovo prethodno nikako nemojte da shvatite kao nagovor da odustanete od Sardinije, ja bih tamo išao svake godine kad bih mogao,  nego samo kao razmatranje za i protiv pred put.

 

Nadam se da je ovo bilo od neke pomoći. Ako ima nekih pitanja tu sam.

 

Pozdrav

Link to comment
  • 3 weeks later...

Imam neku propusnicu koja se izričito ne pominje u delu  l'ingresso gratuito za pojedine muzeje, galerije itd,  ali se pominje vrlo slična, pa sam poslala nekoliko imejlova da vidim da li može da se uđe besplatno ili uz umanjenje.

Počnem sa "Gentile Signore/ Signora", a oni mi odgovaraju "Gentilissima"...Mi dispiace siamo in convenzione solo con...

Zabavni su  kad ovako ljupko odjebavaju. Ja njima- dragi moji, oni meni- najdraža, nećeš moći.

Edited by halloween
Link to comment
6 hours ago, halloween said:

Imam neku propusnicu koja se izričito ne pominje u delu  l'ingresso gratuito za pojedine muzeje, galerije itd,  ali se pominje vrlo slična, pa sam poslala nekoliko imejlova da vidim da li može da se uđe besplatno ili uz umanjenje.

Počnem sa "Gentile Signore/ Signora", a oni mi odgovaraju "Gentilissima"...Mi dispiace siamo in convenzione solo con...

Zabavni su  kad ovako ljupko odjebavaju. Ja njima- dragi moji, oni meni- najdraža, nećeš moći.

Ih, pa tu im nema ravnih:lol: da te odjebu tako da se na kraju ti osećaš krivim što si uopšte pokušao da ostvariš neko svoje pravo. Nakite ga onako baš, baš....

Link to comment

Da li neko ima preporuke za restorane oko centra Rima, a da nisu turisticke zamke? Uvek sam bio na kratko, u prolazu, i zabadao sam prvi restoran do hotela. Dajte ljudi preporuke za real deal :O

Link to comment

Na Porta Madjore imas, ako se dobro secam, vise restorancica koja su u fazonu domace italijanske kujne (znaci ne samo pice i testa vec nesto i normalno kuvano za pojesti), mi smo jeli u jednom i sad po fotkama na gmaps bih rekla da je ovaj: "Trattoria Pizzeria Porta Maggiore". Niko od osoblja ne zna engleski, nama je neka mlada zena, koja je usla istovremeno sa nama, pomogla oko razumevanja. Cene su bile opustene i klopa ukusna, moja mama je pila i neko njihovo vino, bila zadovoljna. Ja sam jela nesto sto po stilu lici na paprikas (dakle mekano skuvano/dinstano meso u sosu i povrcu), cisto orijantacije radi, a pogledaj na sajtu sta nude sve

Od gostiju je bilo i Italijana i nesto turista (tj. par Japanaca koji se lako prepoznaju :D ) pa je to verovatno jos dobar znak.

 

 

image.png

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...