Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

kako se zvao taj tvoj hotel?

 

Ne sećam se. To je bio jedan od najsmešnijih hotelčića u kome sam ikada odseo...bio je mislim na 4 sprata, bez lifta sa vrlo uskim stepeništem, jedva si kofere mogao da provučeš...i sad čekamo na recepciji mi, i iza nas neki debeli Ameri (ali baš debeli onako stereotipično, ogromni) sa ogromna 2 kofera pride...i lik na recepciji gleda nas, gleda njih, i onda kao, nama 4. sprat a njima prizemlje :lol: klima uređaj je takođe bio nepostojeći. Mislim da nisu imali parking. Za doručak si imao raspoređene oko mašine za espreso pakovane keksiće i eurokrem (onaj original italijanski po čijoj je licenci nastao onaj naš). Smeh. Ali za te 2-3 noći koliko smo bili tamo, sasvim OK.

Link to comment

Molio bih za predloge gde je najbolje naci hotelski smestaj u Milanu, sa parkingom?

 

Gledao sam na trivagu smestaj, nasao sa nesto izvan prstena koji okruzuje centar (ako sam dobro opisao) samo ne mogu da procenim koliko je daleko od glavnih atrakcija u Milanu i koliko je lokalni prevoz dobar za dolaske do istih.

 

Planiram nastavak obilaska Italije za Uskrs/prvi maj. i to Milano i okolina, jezero Komo, Torino, Djenova pod obavezno, a ostalo sta stignem. Neko je pomenuo da je Padova prelep grad , to bi mogao pri dolasku na par sati. 

 

Plan je da se ostane od 30.4. do 6 ili 7 maja bas u Milanu i onda da se krene nazad ka BG uz opet neki brejk verovatno u Istri kao i prosle godine.

 

 

 

Svaki savet je dobro dosao.

 

Hvala

Nije neki savet, ali sam ja za Milano i jos par vecih gradova po severnoj Italiji preferirao smestaj skroz van grada, cak  i do 30-ak kilometara.

Za Milano konkretno, Lodi, malo mesto, hotela koliko hoces, jeftiniji od Milana, nemas problema sa parkingom...

U Milanu si, turistickih i ostalih potreba radi, za 20-ak minuta nekim od lokalnoh vozova i to pravo u centar, a dohvatis se svakog od mesta koja si pominjao (Como, itd...) mnogo brze i ne gubeci vreme na izlazak, ispetljavanje iz samog Milana gde god bio sa smestajem.

Za nuzdu mozes iz recenog Lodija i autom u Milano i nazad, isplati se.

Uopste, mislim da se smestajem u samim velikim gradovima gubi poprilicno i na parama i na komforu, obaska sto ljudi, narocito kad je severna Italija u pitanju, potcenjuju manja mesta.

Okolina je prelepa, sam Lodi je prepun istorije, Ponte di Ada, itd, itd, a hrana je - radi se o poljoprivrednom kraju u koji turisti ne zalaze - neuporedivo bolja nego u Milanu, s obzirom da za Milano moras ili da imas preporuku ili da se oslonis na srecu: ovde, mislim na Lodi, Cremu, itd, itd, jede se neuporedivo bolje, jeftinije i lokalnije, ako razumes sta hocu da kazem  :)

Ako dolazis sa istoka, preporuka je jos od Brese ili Kremone skrenuti sa autoputa i lokalnim, inace odclicnim putevima se kotrljati ka Milanu, Orzinuovi, Crema, Lodi - pricam po secanju - ili kako te vec raspolozenje ili put budu vodili; Lombardija, dolina Poa je prelepa, jos ako te zakaci lepo vreme, zaista vredi vise nego zujati autoputem i sa autoputa prepoznavati mesta samo po imenu ili im videti - ako i toliko - predgradja, industrijska naravno.

Ne zameri  na mesanju u planove, mislim da su ti Djenova i Torino visak osim ako nemas posebne razloge, veliki gradovi su ubice vremena: do i od Milana, ako dolazis sa istoka, imas toliko toga, Bresa, Mantova, Verona...

Mantova obavezno.

Link to comment

 mislim da su ti Djenova i Torino visak osim ako nemas posebne razloge

+1

Padova obavezno + za 20ak min si vozom u Veneciji.

I Garda obavezno.

Bergamo je lep, mozes i tamo da spavas.

Link to comment

Hvala namemski, to mi je takodje bila jedna od opcija

Bio sam u Veroni i Veneciji

Djenova zbog mora i samog grada, Torino zbog istorije, cuo sam da je prelep.

Poslato sa Asus tableta ili Lumia 830

Link to comment

Do pre par godina moglo je iz Begiša jeftino do Milana preko Izidžeta, a odatle, sa tri aerodroma povoljno do skoro svake tačke na kugli ... Bila je još jedna super opcija dok je FlajNiki jeftino leteo do Beča ...

 

Sada su cene letova do Beča i Milana basnoslovno skupe. Temišvar uopšte nije adekvatna zamena, prvo zato što je daleko manje linija odatle, a, drugo, ta povoljnost se anulira troškovima transfera do temišvarskog aerodroma (između 30 i 40 evra u jednom pravcu kombi-prevozom) ...

 

Srbija je faktički i dalje odsečena, slabe su konekcije do Španije i Portugalije, baltičkih i skandinavskih država ...

 

Znata li za neku jeftinu opciju do Milana?

Edited by stoka
Link to comment
  • 4 weeks later...

Baza za Siciliju - Katanija ili Palermo? Jel dovoljno 5 punih dana za bazicni utisak, tipa 2-3 dana grad plus neko zujanje rentacarom naokolo druga 2-3 dana. Kraj septembra OK?

Link to comment

Okolina Palerma.

Puno lepih plaza i najtoplije more.

Ja sam za 2 nedelje pokrio jedva polovinu ostrva ( sa rentacarom )

Jedan dan na istok do Cefalu-a , jedan dan Trapani i Erice na zapadu, ostalo plaze u okolini: Zingaro, Scopello ...

Monreale je isto blizu, lep pogled i lepa katedrala. 

Sam Palermo, po meni, takodje treba videti.

Pretpostavljam da je septembar ok.

Link to comment

Mislis celu Siciliju ili samo okolinu jednog od ta 2 grada?

 

pa ne za celu siciliju ali napraviti neki pristojan itinerer da se dobije nekakav dobar presek za utisak o ostrvu

Link to comment

ako ces vec uzimati auto, bolje neko malo mesto na strateskoj poziciji, pa 1-dnevna poseta palermu, bar po mom misljenju. npr. pogledaj gradic cefalu, 45 minuta kolima do palerma, u podnozju najlepse planine na siciliji, na moru...

Link to comment

Baza za Siciliju - Katanija ili Palermo? Jel dovoljno 5 punih dana za bazicni utisak, tipa 2-3 dana grad plus neko zujanje rentacarom naokolo druga 2-3 dana. Kraj septembra OK?

 

o ovome ti pricam, Cefalù:

 

LegambienteCefal%C3%B9MadonieCeaCefal%C3

 

cefalu_old_town.png

 

cefalu_breakfast.png

 

DSC_0475_1.jpg

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...