Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Italijani, gde i kako kupiti karticu za mobilni, kog operatera?. Prvenstveno interneta radi, sms i pozivi samo sporadično

Na kraju plaćen internet direktno hotelu

Nigde wifija, kao što smo i znali da će biti u italiji

Link to comment
  • 1 month later...

e3cef82deb2c560930f8a37012701bd8.jpg

 

Trazim smestaj u Rimu, da li je ovaj deo na mapi dobar? Ako nije, koji je? (Ovo sam pogledala na Airbnb, stavih filter na 80 evra za 3 osobe po danu primera radi, nemam osećaj za cene jos uvek)

Odgovaralo bi mi da moze sto vise pesice, naravno jasno mi je da za nesto mora da se uzme i prevoz.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Može tu, mada nije srce srca grada, možda bolja gornja polovina kruga. Mapa Rima vara, deluje ti sve "eto tu  blizu", a ima da se napešačiš. Preporučujem metro, s tim da vodite računa o stvarima, mada mi nismo imale neprijatna iskustva. Ako malo boje pogledate oko sebe prepoznaćete ih, ima ih oba pola.

 

Baš jutros razmišljam o Vatikanskim muzejima, Na trgu ima dosta suvenirnica i lepih knjižara, između ostalog i sa kalendarima.. Tu sam videla i onaj Calendario Romano sa fotografijama zgodnih vatikanskih sveštenika. Stvarno zgodnih. Razmišljala sam da kupim jedan i da okačim u kancelariji hahahha, a oko mene sve sami pravoslavni fundament.

 

Onda sam na samom trgu videla najlepšeg čoveka u Rimu&Vatikanu, naravno bio je sveštenik. Toliko je bio upečatljivo lep i sa stavom, da sam posumnjala da se on samo šetka po trgu u reklamne svrhe, izađe na jedna uđe na druga vrata i tako u krug po Pjaci San Pjetro.

Edited by halloween
Link to comment

Može tu, mada nije srce srca grada, možda bolja gornja polovina kruga. Mapa Rima vara, deluje ti sve "eto tu  blizu", a ima da se napešačiš. Preporučujem metro, s tim da vodite računa o stvarima, mada mi nismo imale neprijatna iskustva. Ako malo boje pogledate oko sebe prepoznaćete ih, ima ih oba pola.

 

 

Trazila sam prvo smestaj putem telefona pa tek sad imam pred ocima pravu mapu sa razmerama. Ocekivala sam da je centar dosta veliki, znam iz mamine price da se lako izlizu patike od pesacenja :)

 

Imas li mozda i konkretni predlog za neko super talijansko jelo koje nije preskupo a da nije testenina ni pica? Ne poznajem talijansku kujnu. Sem sladoleda koji moze da posluzi i kao predah u toku dana i kao vecera, sto se mene tice :D Utefterena je tvoja preporuka za Giolitti, a mislim da cu potraziti i Grom jer mi se onaj u Milanu jako dopao.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ne bih da pričam napamet pošto smo uglavnom jele picu i pastu. Ostale su mi u sećanju artičoke i kuvan jezik, isečen na tanke šnite, To je lepo ali ništa da padneš u nesvest. Jedem kuvani jezik i kod kuće. U jednoj od uličica na putanji Panteon- Fontana di Trevi ima zanimljivih restorančića, ali nismo ulazile. Obično iz njih dopire fantastičan miris, a u baštici na samoj ulici sedi neka punačka gurmanka dok se ispred nje hladi jelo u nekakvoj limenoj plićoj  činiji koja ima ručke sa obe stane. Tu je obrok oko 17 evra pa naviše. Miris iz restorana predveče će vam dati signal gde da uđete.

Link to comment

Ne bih da pričam napamet pošto smo uglavnom jele picu i pastu. Ostale su mi u sećanju artičoke i kuvan jezik, isečen na tanke šnite, To je lepo ali ništa da padneš u nesvest. Jedem kuvani jezik i kod kuće. U jednoj od uličica na putanji Panteon- Fontana di Trevi ima zanimljivih restorančića, ali nismo ulazile. Obično iz njih dopire fantastičan miris, a u baštici na samoj ulici sedi neka punačka gurmanka dok se ispred nje hladi jelo u nekakvoj limenoj plićoj  činiji koja ima ručke sa obe stane. Tu je obrok oko 17 evra pa naviše. Miris iz restorana predveče će vam dati signal gde da uđete.

Uf lepo raskuvan jezik je super, na to bismo mogli svratiti (no i mi jedemo to kod kuce). Probacu da nadjem ovo drugo :)

Link to comment

Moram da ispričam i posetu rukavičarskoj radnji. Takođe negde u blizini Fontane di Trevi. Hoće moja drugarica da kupi rukavice po svaku cenu, Uđemo mi, a ono maltene negozio storico, ima dva jastučenceta za probu rukavica, izlazi deda gleda šaku pa joj kaže- Baš velika šaka, ručerda ( nije razumela na italijanskom). Treba broj 8. Hoće po svaku cenu da proda postavljene rukavice iako ona neće te nego neke lagane, ne baš zimske. Onda namerno pokaže srednji prst obema i kaže po dužini srednjeg prsta se utvrđuje koji broj rukavica vam treba. Zamalo joj nije slomio ruku u laktu dok je navlačio rukavicu na šaku  na onom jastuencetu. Mrtav hladan. Ja počnem glasno da se smejem, onda krene i on. Jedino zblanuta moja drugarica, koja tek kad je došla kući utvrdila da su joj rukavice ipak pola broja veće. Nudio i meni da kupim ali ja sam imala neke heklane ekstravagantnije od svih njegovih a i vidi se da je matori budala& hohštapler, pa ne bih još i pare da mu ostavim.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Koliko treba vremena za obilazak Vatikana? Moja mama je bila davno pa se i ne seca, rece 2-3h za muzej i sta jos, ali mi to deluje kratko s obzirom na to da ima i da se seta tu?

Link to comment

Gledam kako da uklopim taj odlazak Vatikana kada nisam sa drustvom (koje nije zainteresovano za obilazak istog) Imacu jednog dana vremena od ~podneva pa dokle god, a druga varijanta je valjano pre podne. Mislila sam da ostavim tad, za poslednji dan, let mi je u 15:30 i ne planiram da budem na aerodromu pre 14:00, pa sam mislila da uranim i odem odmah u 08 u Vatikan (mozda i pre), i ponesem svoj mali rucni prtljag sa sobom jer mi deluje da mogu ostaviti tamo i onda pravo na Termini posle obilaska. Sad, to bi bilo nekih 5 sati, mozda nesto vise hmm. Nadjoh ovaj info, mada moram to proveriti malo bolje

 

 

At the foot of the steps up to the Basilica there is an entrance to a reception area that fulfils several options. There is a left luggage area (free) which includes an area to leave child buggies plus toilets and a gift shop plus rental of audio guides.

 

Mada, pretpostavljam da je bolja varijanta onda to popodne, kada ispratim drustvo.

 

pffff vatikanski muzeji ne rade nedeljom, dafak.

 

Takodje mislim da nam organizujem da odemo do Pompeje, ne deluje previse komplikovano, moram samo ubosti te povoljnije karte za voz koje se spominju.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...