Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Posted (edited)
43 minutes ago, bags said:

Ovde u pansionu gde cu prenociti pa sutra nastaviti bukvalno svi idu za svi idu za Italiju.

Pametni ljudi 👍gde si ti krenuo?

 

 

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
52 minutes ago, Milosh76 said:

Pametni ljudi 👍gde si ti krenuo?

 

 

 

 

 

 

Verona i Garda(land). :)

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)
56 minutes ago, bags said:

 

Verona i Garda(land). :)

Kud i sve Svabe :) njima i Holandjanima nije hladno ni u maju da se kupaju u ledenoj Gardi :lolol:

Ne znam kojim putem stizete ali ako vam je ovaj parking usput obavezno se zaustavite i napravite fotke. 

Mogu da preporucim mesto Malcesine i funiviu kojom se penje na monte Baldo. Ako je vedro pogled na jezero je predivan. 

Limone sul Garda je isto prelepo, to je sa one druge strane jezera. To je grad stogodisnjaka. 

Lago di Ledro, jedno malo jezero iza brda i na njemu Museo delle palafitte bi mozda bilo interesantno klincima. 

Ako planirate u Garda land onda primite moje saucesce :wacko:

U Veroni ima vidikovac sa predivnim pogledom na grad i reku, stavila sam vec ranije koordinate kad sam Milosu pisala. 

Ako volite torteline onda morate posetiti Valeggio sul Mincio. 

Ako vam kazu da su Romeo i Giulietta ziveli u Veroni ne verujte im, posetite Castello di Giulietta e Castello di Romeo u Montecchio Maggiore pa se sami uverite :thumbup:

 

 

Edited by Serena
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
6 hours ago, Serena said:

Mogu da preporucim...

Da li vredi ici u Trento?

U Bolzanu smo bili i doslo nam je da zapevamo "Juzni Tirol je srce Nemacke..." 😁 Totalno drugi utisak u odnosu na ostatak Italije.

Link to comment

U Trentu jedino muzej Muse vredi pogledati ostalo za preskociti. 

Bolje vam je u Vipiteno da odete (Spello na svapski nacin), a i u Novacelli onu Abaziu da obidjete. ako ne iz spiritualnih razloga onda zbog ovog:

Quote

 

WINE CULTURE SINCE 1142

Neustift Abbey’s winery is one of the oldest in the world.

Since 1142 wine production has been an integral part of life at Neustift Abbey, which is located right in the middle of the northernmost winegrowing area south of the Alps. Tradition and location are of course both reflected in the Neustift wines. As well as a constant striving for the highest quality.

 

Ima dobrog vina za degustirati a i kupiti.

Manastir je iz 12 veka, crkva je jako lepo i bogato ukrasena. 

Ima u blizini restoran sa tipicnom juzno tirolskom kuhinjom  i sa predivnim pogledom na vinograde. 

Vidim da u Bressanone (Brixen) ima Water Light Festival deluje interesantno. 

Link to comment

Ako si na Gardi, onda jesmo blizu. Isao sam iz Garde do Bolzana (izgleda kao austrijski gradic iz bajke)... A ja sam na oko 95km od Bolzana.

Link to comment

Oko 226km, prosli smo blizu, a bio sam tamo pre 2 godine.

Mnogo je lepa Garda, mi smo spavali u Desenzanu.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Milosh76 said:

Oko 226km, prosli smo blizu, a bio sam tamo pre 2 godine.

Mnogo je lepa Garda, mi smo spavali u Desenzanu.

 

:wub: Prelep gradić, 1995 bio tamo sa porodicom desetak dana. Odatle išli do Gardalenda i neki akvapark u blizu Gardalenda. 

Garda je neiscrpan izvor lepote. Bardolino je takođe lep za obilazak uz neizostavni Sirmione.

 

Žena se bunila kao šta ćemo koji moj na jezero bolje je more. Posle se zaljubila i kaže da joj je to bilo najlepše letovanje.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Pogled iz pansiona na Dolomitima... Pansion je na oko 1500m nadmorske visine

IMG_20240509_202419.jpg

Pogled je prelep! Ja sam zaljubljena u Dolomite :heart:

Jel pansion ok? 

Put do njega je dobar? 

Link to comment
Posted (edited)

Solidan je put, ima nekoliko U krivina, u nekim delovima je uzak bas. Ali sve u svemu dobar.

Domacica ne zna engleski, a nas dvoje natucamo italijanski (sto je malo i sramota, s obzirom da smo svake godine, osim 2021, bili u Italiji bar na nedelju dana, u poslednjih 10 godina). Ali snalazimo se 😁

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment
On 8. 5. 2024. at 15:40, Nikodije said:

 

Pre 7 godina sam sa bivšom bio na prduženom vkendu u Beloj crkvi, da obiđemo čuvena jezera. Mesto je krš i propalo, međutim žena se baš potrudila da napravi dobre fotke iz svakakvih uglova, filtera, pičke materine, nemam pojma o tome ništa, u životu nisam napravio pet fotografija (od čega su 4 selfiji). I onda okačila to na fejs i napisala iz zezanja nešto u fazonu "vikend u Italiji" ili tako nešto i niko nije ni posumnjao da nije Italija, svi se oduševili.

projektovao jedan arhitekta hotel kod kosjerica, i pokazuje fotke drugom arhitekti, kaze mu: "vidi ovaj hotel u svajcarskoj", ovaj drugi odgovara: "vidis ti sta ti je svajcarska, i najruznija zgrada izgleda lepo"....

 

ontopik, upravo sam se vratio iz italije, usput svratio do garde na sat vremena...mnogo je lepo, ali najvise mi se svidja sto je zabranjeno za bicikliste na setalistu pored jezera

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...