Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Sta da se vidi u Firenci, 2-3 dana, osim onih bedekerskih najvecih znamentosti? Necu nigde van grada da mrdam, znaci bas sam grad. Eventualno neki restoran, bar...

Link to comment

Sta da se vidi u Firenci, 2-3 dana, osim onih bedekerskih najvecih znamentosti? Necu nigde van grada da mrdam, znaci bas sam grad. Eventualno neki restoran, bar...

Od restorana,najtoplije,preporucujem Ristorante self service Leonardo,najjeftinija i najbolja klopa u samom centru Firence.Cene su apsolutno smesne!

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187895-d1109429-Reviews-Ristorante_Self_Service_Leonardo-Florence_Tuscany.html

 

Rizoto od svezih morskih plodova,pilece belo meso i pomfri i chianti, izaslo oko 12 eura.Porcije obilne i fantastican izbor.

Takodje preporucujem wine bar Dondino,na trgu Santa Croce.

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187895-d3799834-Reviews-Dondino_Winebar-Florence_Tuscany.html

Sednes,narucis nesto od fantasticnog izbora toskanskih vina i antipastija i osacujes turiste i lokalce.

 

Za sladolede,obavezno Gelateria Santa Trinita!

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187895-d1547160-Reviews-Gelateria_Santa_Trinita-Florence_Tuscany.html

Link to comment

ovo za cekanje u redu je jako vazna stavka, moze potrajati i par sati...

 

e, a ako imate neku clansku kartu nekog medjunarodnog udruzenja, velike su sanse da se udje i za dz u dosta muzeja, tako da je nosite obavezno. znam da sigurno rade (tj. radile su pre 3-4 godine) clanske ULUS-a, ULUPUDS-a, IFJ (medj. novinarska), udruzenja arhitekata i udruzenja filmskih radnika.

Edited by aram
Link to comment

pre nego što se bacim na gugl, ima li neko proporuku za smeštaj u Rimu (29.04.-04.05., dvoje odraslih i dete; po mogućstvi airbnb ili neki hotel sa razumnom cenom ... ) ?

Ja sam preko Homelidays nasla pristojan smestaj u Via del governo vechio, ulicica u samom centru, pored piace Navona. Na tri minuta od smestaja, u samoj ulici su super restorani, pristojne cene - cul de sac, picerija buffeto (meni se licno pica nije dopala, ali je nesto kao jako popularna), cantina e cucina, sladoled frigidarium...nas je bilo dvoje, ali mislim da bi bilo ok i za troje. Cena je bila oko 600 eur za nadelju dana, sto je za tu lokaciju savim ok. Meni licno kvalitet smestaja nije tako bitan, (ovo je bilo cisto, uredno, i imalo je sve od kucnih aparata) , mislim ne moraju da budu neke silne zvezdice, ali mi lokacija bas znaci. Isetas iz apartmana, i u samom si istorijskom centru rima. Ako hoces, naci cu ti neki mejl i kontakt Edited by remedios
Link to comment

Hvala, hvala. Da, jebote, gelato, pa na to bih u martu sasvim zaboravio. A ja u principu jedem sladoled cele godine, tako da cu da se bacim i na to.

Edited by Kampokei
Link to comment
  • 3 weeks later...

Super su i Firenca i Bolonja. 

 

40E je bila cena povratne karte Wizz Airom iz Temisvara do Bolonje. Bilo i za 33 ali nisam na vreme kupio.

 

Dve noci u Firenci su sasvim dovoljne ako se ne planira ulazak u muzeje. Osim kljucnih lokacija, dopao mi se deo oko glavne pijace i trg ispred Bazilike Santo Spirito u juznom delu grada. Hvala na preporuci za jeftinu klopu kod Leonarda :)

 

Nisam znao da su Bolonja i Firenca toliko razliciti gradovi. Ostali smo jednu noc, taman dovoljno da vidimo kljucna mesta, popnemo se na toranj. Najvise mi se dopao deo oko univerziteta.

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...

@kampokei, ako bi da vidis nesto sem epicentra, iskren savet da se prosvrlja juzno od reke.

 

ogromna preporuka za museo della specola. 

 

 

edit: e da, meni naj sladoled: gelateria della passera (cosak via dello sprone + via toscanella) i gelateria la carraia (pored mosta la carraia).

Edited by roksi
Link to comment
  • 3 weeks later...

Molio bih za predloge gde je najbolje naci hotelski smestaj u Milanu, sa parkingom?

 

Gledao sam na trivagu smestaj, nasao sa nesto izvan prstena koji okruzuje centar (ako sam dobro opisao) samo ne mogu da procenim koliko je daleko od glavnih atrakcija u Milanu i koliko je lokalni prevoz dobar za dolaske do istih.

 

Planiram nastavak obilaska Italije za Uskrs/prvi maj. i to Milano i okolina, jezero Komo, Torino, Djenova pod obavezno, a ostalo sta stignem. Neko je pomenuo da je Padova prelep grad , to bi mogao pri dolasku na par sati. 

 

Plan je da se ostane od 30.4. do 6 ili 7 maja bas u Milanu i onda da se krene nazad ka BG uz opet neki brejk verovatno u Istri kao i prosle godine.

 

 

 

Svaki savet je dobro dosao.

 

Hvala

Edited by Milosh76
Link to comment

Na šta misliš kada kažeš prsten koji okružuje centar, je li to ovo što je obeleženo kao SP11 na Google mapama?

 

Ako jeste, mi smo pre par godina bili u hotelčiću blizu stanice Dateo, što je baš na tom prstenu. Odatle ćeš sasvim OK obići centar prevozom

Link to comment

Da, na taj prsten mislim. Mozda sam se nespretno izrazio :) Ovaj hotel koji sam ja nasao je neposredno iza tog "prstena" kazu 2km od centra.

 

kako se zvao taj tvoj hotel?

Link to comment

 

. Neko je pomenuo da je Padova prelep grad , to bi mogao pri dolasku na par sati. 

 

 

Svaki savet je dobro dosao.

 

Hvala

Padova je lijep grad i preporucio bih ostanak na dan-dva. Smjestaj je razuman i moze se naci hotela sa besplatniim parkingom na 15-20 minuta setnje od centra.

 

A ako ides autom, a jos nisi bio u Veroni, onda je to pod obavezno.

 

Meni treba preporuka od nekoga za more na ne vise od 3-4 sata voznje od Rima. Razmisljali smo o Sorrentu, ali koliko sam uspio da primjetim plaze su lose, a ja bih nesto sto je koliko-toliko prihavtljivo za djecu od 4-6 godina. Koji grad/ regujiu bi preporucili?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...