Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

tih hladnih jezera imam i ovde pod nosom.hocu sunce, slanu vodu, prave plaze, a ne da setam pored vode. to mogu i s jeseni. :)
Bled bogami ima i plaze i toplu slatku vodu koja nema soli pa ne pecka po ocima, ne kristalise se na kozi i ne svrbi a nije ni daleko od tebei ljudi fiiiiinia ima i Blejskih shniti :wub:prosle godine sam toliko pocrnela za dva dana na Bledu da mi i dan danas stoje Blejske STRAFTE na ledjima
Link to comment
tih hladnih jezera imam i ovde pod nosom.hocu sunce, slanu vodu, prave plaze, a ne da setam pored vode. to mogu i s jeseni. :)
idi u rimini onda.mada, mni nista ne fali ni ovde pored trsta. doduse, ja nisam ovde sa malom decom. Edited by PointTaken
Link to comment

thx people.kako sad posle odmora u rodosu stoje stvari, sledece godine mora biti nesto malcice jeftinije. tu je severna italija u igri, majorka, sardinija.jedino se "bojim" da kad dodje januar/februar kad se donosi odluka da cemo opet doci do tacke: "ali to je nasa ljubljena predivna grcka", i kad cemo sebe ubedjivati da cemo paziti i smanjiti troskove ne bi li ipak nekako isli u grcku.a to pazenje na troskove u grckoj nam verovatno nece uspeti. :)

Link to comment
idi u rimini onda.mada, mni nista ne fali ni ovde pored trsta. doduse, ja nisam ovde sa malom decom.
Rimini da, ako hoće da izludi od trešteće muzike, i ljudi koji sede jedni drugima na glavi i deru se k'o pomahnitali.
Link to comment
thx people.kako sad posle odmora u rodosu stoje stvari, sledece godine mora biti nesto malcice jeftinije. tu je severna italija u igri, majorka, sardinija.jedino se "bojim" da kad dodje januar/februar kad se donosi odluka da cemo opet doci do tacke: "ali to je nasa ljubljena predivna grcka", i kad cemo sebe ubedjivati da cemo paziti i smanjiti troskove ne bi li ipak nekako isli u grcku.a to pazenje na troskove u grckoj nam verovatno nece uspeti. :)
To, to, na Malle; tamo ćeš se (u Oberbajernu) osećati kao kod kuće <_< Razumem da se interesuješ za Trst pošto je najbliže, ali ako ti se vozi do Riminija, onda valjda i Ligurija dolazi u obzir.
Link to comment
Rimini da, ako hoće da izludi od trešteće muzike, i ljudi koji sede jedni drugima na glavi i deru se k'o pomahnitali.
govorim o plazi. sem toga, kada sam bial tamo, bilo je prilocno pusto i divno... doduse, pocetak septembra.
Link to comment
To, to, na Malle; tamo ćeš se (u Oberbajernu) osećati kao kod kuće <_< Razumem da se interesuješ za Trst pošto je najbliže, ali ako ti se vozi do Riminija, onda valjda i Ligurija dolazi u obzir.
ih, kao da bas mozes negde pobeci od landsleute? ;)rimini mi bas i nije u nekom planu zbog gore navedene guzve.vidis, ligurija bi isto mogla doci u obzir. skoro zaboravih.naravno, sicilija izgleda jako fino, ali je bogovski skupa odavde. isto kao i napuljska rivijera.ne znam sta se moze ocekivati od kalabrije? bilo za ovu godinu finih aranzmana sto se tice cene.
Link to comment
naravno, sicilija izgleda jako fino, ali je bogovski skupa odavde. isto kao i napuljska rivijera.
Izguglaj malo okolinu Palerma, ja bas gledala preko nekih nemackih rezervacionih sajtova i cene su bile skroz ok (40% nize nego preko srpskih agencija). Baci pogled na Mondello Lido i Isola delle Femine. Mondello ima super plazu a ovo drugo mi se ucinilo simpaticnim u prolazu. Preporuka: hotel La Torre Splendid u Mondellu. Mislim da ta skupoca o kojoj pricas vazi za Taorminu i okolinu, dok su ova mesta oko Palerma sto puta lepsa ali nekako zanemarena od turistickih agencija.
Link to comment
Mislim da ta skupoca o kojoj pricas vazi za Taorminu i okolinu, dok su ova mesta oko Palerma sto puta lepsa ali nekako zanemarena od turistickih agencija.
Mada, i Taormina nije bas prza ako covek na vreme rezervise. Takodje, treba uvek proveriti hotel na TripAdvisor, HolidayCheck i a nije lose i po EX-YU forumima prosvrljati, jer ipak mi imamo drugacije zahteve za godisnji od nemaca i dr.Nama se rezervisanje odmora svodi na jednu nedelju intezivnog pretrazivanja par sajtova iz Austrije (prije svega Restplatzbörse , i ne, ne prodaju samo preostala mesta iako tako zvuci), onda citanje komentara po gore navedenim sajtovima i mogucnost greske je prilicno mala. Edited by bags
Link to comment

moj generalni problem je sto mi je sicilija nepoznata u smislu da ne znam gde sta mogu da nadjem. ne znam gde su bolje plaze, bolji smestaj. pokusao sam, ali mi je nedostajalo da procitam iskustvo nekog ko je bio u tacno tom mestu, na toj i toj plazi, obavio ovaj ili onaj izlet. dosta mi je to maglovito. sa te strane su mi grcka, pa i spanija, bolji izbor jer mogu vise informacija sakupiti. ono sto procitam na ponudi agencija je uvek fino i slatko, ali...za palermo se odavde mogu pronaci letovi po normalnim cenama, tako da se oko leta moze dalje planirati. isto vazi i za sardiniju, ali i bari. a o okolini barija ne znam na primer uopste nista. uz to mi se cini da je smestaj u grckoj dosta pokriveniji na netu od italije, tj. bilo mi je mnogo lakse stupiti u kontakt sa vlasnicima apartmana na par grckih ostrva gde sam gledao, nego u italiji.

Link to comment
moj generalni problem je sto mi je sicilija nepoznata u smislu da ne znam gde sta mogu da nadjem. ne znam gde su bolje plaze, bolji smestaj. pokusao sam, ali mi je nedostajalo da procitam iskustvo nekog ko je bio u tacno tom mestu, na toj i toj plazi, obavio ovaj ili onaj izlet. dosta mi je to maglovito. sa te strane su mi grcka, pa i spanija, bolji izbor jer mogu vise informacija sakupiti. ono sto procitam na ponudi agencija je uvek fino i slatko, ali...za palermo se odavde mogu pronaci letovi po normalnim cenama, tako da se oko leta moze dalje planirati. isto vazi i za sardiniju, ali i bari. a o okolini barija ne znam na primer uopste nista. uz to mi se cini da je smestaj u grckoj dosta pokriveniji na netu od italije, tj. bilo mi je mnogo lakse stupiti u kontakt sa vlasnicima apartmana na par grckih ostrva gde sam gledao, nego u italiji.
nisam bila u Grckoj ali Spanija vs Italija - Italija pobedjuje uvekmi smo do sad letovali 5-6 puta u Italiji preko www.interhome.be ili Holidays Rentals UKi iznenadjenja su bila samo pozitivna
Link to comment
nisam bila u Grckoj ali Spanija vs Italija - Italija pobedjuje uvekmi smo do sad letovali 5-6 puta u Italiji preko www.interhome.be ili Holidays Rentals UKi iznenadjenja su bila samo pozitivna
interhome poznajem. dobar je i interchalet. i moze se dosta naci povoljnog smestaja. ali da ne gnjavim "italijane" vise za ovu sezonu jer smo odmor obavili. zato od decembra krecem u ofanzivu, a onda se cuvajte. vi koji poznate stvari tamo ste se odali. :)
Link to comment
moj generalni problem je sto mi je sicilija nepoznata u smislu da ne znam gde sta mogu da nadjem. ne znam gde su bolje plaze, bolji smestaj. pokusao sam, ali mi je nedostajalo da procitam iskustvo nekog ko je bio u tacno tom mestu, na toj i toj plazi, obavio ovaj ili onaj izlet. dosta mi je to maglovito. sa te strane su mi grcka, pa i spanija, bolji izbor jer mogu vise informacija sakupiti. ono sto procitam na ponudi agencija je uvek fino i slatko, ali...za palermo se odavde mogu pronaci letovi po normalnim cenama, tako da se oko leta moze dalje planirati. isto vazi i za sardiniju, ali i bari. a o okolini barija ne znam na primer uopste nista. uz to mi se cini da je smestaj u grckoj dosta pokriveniji na netu od italije, tj. bilo mi je mnogo lakse stupiti u kontakt sa vlasnicima apartmana na par grckih ostrva gde sam gledao, nego u italiji.
S obzirom da imaš malo dete, ovaj put bi ti preporučio da ne ideš na Siciliju. Mnogo je cimanja, u samoj okolini Palerma nije bog zna šta, a sve što je bolje(a najbolja su ona mala ostvrca oko Sicilije) je dalje, ili brodićima, ili autom, što je cimanje.Za Bari i okolinu, nije bog zna šta. Sardegna je već druga priča, lepo je povezana, i maltene gde god da odeš, lepo je, dobro opsluženo i komotno. Samo što je nešto skuplja od ostalih delova.
Link to comment

Drugari Italijani i Italoljupci, dajte preporuku za hotel u Milanu. Da bude u centru ili pesackoj razdaljini, i da ga krase pristojne tri zvezdice. Ondak, vidim da Alitalia vise ne ide na Malpensu, vec samo Lufthansa? Je l ima nesto sto treba da znam u vezi s ovim?

Link to comment

Samo kratak raport (uz par fotografija) sa tek zavrshenog letovanja: Amalfi lep i skup; Positano josh lepshi i skuplji; Capri - par spektakularnih mesta i, guess what, skup. Ischia(Forio) moj favorit kada se uzme u obzir cena/ponuda. Samo kao orijentir, cola u restoranu izmedju 4-5€; kafa 2€; pasta od 7 pa do 20€(raspon od spageta sa paradjzom pa do egzibicija sa morskim plodovima); pica od 8-15€. Sve navedeno je u Foriu 25-50% jeftinije.Sledi panorama Positana:post-272-1248546957.jpgi ulica sa krovom od cveca:post-272-1248547042.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...