Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Drugari Italijani i Italoljupci, dajte preporuku za hotel u Milanu. Da bude u centru ili pesackoj razdaljini, i da ga krase pristojne tri zvezdice. Ondak, vidim da Alitalia vise ne ide na Malpensu, vec samo Lufthansa? Je l ima nesto sto treba da znam u vezi s ovim?
U avgustu su izgleda hoteli prilicno prazni jer nude preko Ebay-a za uzasno malu lovukonak. Ovo je link,pogledaj samo imena hotela ( a svi su sa 3-5 zvezdica,ukljucujuci i civeni Rubens) pa ih priupitaj preko maila. A i videcesh iz adresa u kom su delugrada. http://reise.shop.ebay.de/items/Kurzreisen...sregion=Mailand @Max, hvala za slikice iz Pozitana :wub: Edited by Teja
Link to comment
Drugari Italijani i Italoljupci, dajte preporuku za hotel u Milanu. Da bude u centru ili pesackoj razdaljini, i da ga krase pristojne tri zvezdice. Ondak, vidim da Alitalia vise ne ide na Malpensu, vec samo Lufthansa? Je l ima nesto sto treba da znam u vezi s ovim?
Ja sam pre tri godine bila u nekom hotelu Delizia koji broji dve zvezdice, ali je odlican stvarno (kao francuske cetiri zvezdice). Ujutro su sluzili divan kapucino i tople kroasane. Petnaestak minuta peske od Duoma.Dakle, ako ces da ostajes par dana onda ti je ovo od mene strong buy za male pare.
Link to comment
Drugari Italijani i Italoljupci, dajte preporuku za hotel u Milanu. Da bude u centru ili pesackoj razdaljini, i da ga krase pristojne tri zvezdice. Ondak, vidim da Alitalia vise ne ide na Malpensu, vec samo Lufthansa? Je l ima nesto sto treba da znam u vezi s ovim?
vidim nije se pazilo na casu..... ccccc.....www.hrs.de
Link to comment
U avgustu su izgleda hoteli prilicno prazni jer nude preko Ebay-a za uzasno malu lovukonak. Ovo je link,pogledaj samo imena hotela ( a svi su sa 3-5 zvezdica,ukljucujuci i civeni Rubens) pa ih priupitaj preko maila. A i videcesh iz adresa u kom su delugrada. http://reise.shop.ebay.de/items/Kurzreisen...sregion=Mailand
Idem tek u novembru, ali moram vec sad nesto da rezervisem. Hvala za link:-)
Ja sam pre tri godine bila u nekom hotelu Delizia koji broji dve zvezdice, ali je odlican stvarno (kao francuske cetiri zvezdice). Ujutro su sluzili divan kapucino i tople kroasane. Petnaestak minuta peske od Duoma.Dakle, ako ces da ostajes par dana onda ti je ovo od mene strong buy za male pare.
E pa da, tako mi nesto treba! Nikada nisam spavala u Milanu, a prosla sam kroz grad najmanje 15 puta, ostajala i po ceo dan, ali eto, nemam iskustva sa smestajem i ne snalazim se bas najbolje - znam da nagazim centar, Skalu (tamo belse spomenik Da Vinciju?), Kastelo, glavnu zeleznicku stanicu, kao i onu sa iglom i koncem gde se valjda hvata voz za aerodrom, jednom sam se vozala onako tramvajem da malo vidim ostatak grada i bas mi se dopalo - pravi veliki prljavi grad:-)Hvala!!! (vrlo pristojno izgleda na sajtu, mislim da je to to)
vidim nije se pazilo na casu..... ccccc.....www.hrs.de
Eh, kako se nije pazilo, raubuje se sajt samo tako, vec sam zickala neku preporuku iz prve ruke kao od MayDay;-)P.S. kad kazu u Lufthanzi "stopover" u Minhenu - je l to znaci da izlazim iz aviona ili ostajem da dzoprim dok ne udju ostali (traje samo 50 min)
Link to comment
P.S. kad kazu u Lufthanzi "stopover" u Minhenu - je l to znaci da izlazim iz aviona ili ostajem da dzoprim dok ne udju ostali (traje samo 50 min)
pa lufthanza ima neku svoju novu (ili relativno novu) kompaniju za letove po italiji ali sumnjam bas da time lete do beograda preko minhena. tako da bih rekao da se taj tvoj informator iz lufthanse malo nemusto izrazio - menjas avion u minhenu, to ti je.
Link to comment
Drugari Italijani i Italoljupci, dajte preporuku za hotel u Milanu. Da bude u centru ili pesackoj razdaljini, i da ga krase pristojne tri zvezdice.
Evo ti sa 4 zvezdice, odmah pored zel. stanice. Hotel je sasvim pristojan, ali nocu ne treba izlaziti na ulicu bez vece potrebe...https://www.hotelclub.net/directhotel.asp?id=26856Za moj pojam to je na pesackoj razdaljini od centra (mislim, od Duomo-a), ima doduse i tramvaj, koji nisam koristio.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 5 months later...

planiram da u aprilu obidjem italijansko stopalo, tj potez bari-napulj pa juzno, i verovatno malo po siciliji. zasad jedino znam da moram obici materu, koji su jos hajlajts za preporuku, da ne kazem must-see? fala unapred

Link to comment

ne znam da li si vozio kroz italiju... samo oprezno :)pre 2 meseca sam bio 10 dana, pa mogu da ti kazem samo ono sto sam videojuzno od mesine su taormina, katanja, sirakuzazapadno je palermo, monreale, cefalu, bageria.ja sam isao avionom do katanje, a vratio se isto avionom iz palerma.spavao sam u katanji i palermu, a na izlete isao busom i vozom.iz ove perspektive mozda bih preskocio katanju i bageriu.zao mi je sto se nisam popeo na etnu (planiram da zbog vulkana odem ponovo)zao mi je sto nisam imao vremena za agridjento, noto, erice i ostrva.necu da smaram istorijom i arhitekturom jer za to imas wikipediju...o vinima sam napisao na podforumu o stranim vinimasto se klope tice i najprostija pasta paezana (ili tako nesto) na koju se umesto sira stavlja prezla je fenomenalna.brasno je drugacije, zuto, skoro sa ukusom cimeta. za 10 dana nisam lose jeo, a jeo sam od tratorie do top20 restorana u sirakuzi.doduse preskocio sam frittolu i przenu slezinu u palermu. frittola se golom rukom vadi iz korpe prekrivene krpom tako da ni onaj koji prodaje ni onaj koji kupuje ne zna sta ce da dobije.pre nego sto sam krenuo poskidao sam brdo pdfova o siciliji, pa i onaj sa opisima restorana i sem u 2,3 izuzetka uvek sam jeo prema preporukama i nisam pogresio.ako imas jos neka pitanja, kazi.quickedit: ne bih preskocio cefalu. crkva je fenomenalna. a mozda ne ni bageriu - sam grad je odvratan, ali vila sa istripovanim figurama ne treba da se propusti.

Edited by najgori
Link to comment

pretpostavljam posto nije sezona da smestaj moze da se nadje na licu mesta? ne bi da rezervisem unapred, vec da se smestam gde mi se dopadne... to mozda poskupljuje smestaj, mozda i ne?

Link to comment

ja sam rezervisao sve unapred preko venere.com. u katanji sam spavao u grand excelzioru 5* po nekim promo cenama, a u palermu za malo manje para u hotelu ambasciatori koji je... onako, pogotovu na nizim spratovima ali ima najlepsu terasu na svetu :)meni bi bila frka da jurim smestaj po nepoznatom gradu, ali kapiram da ako se dobro organizujes (planovima grada, telefonima i slicno) nije neki problem.posto ides kolima najbitnije ti je da imas siguran parking tamo gde spavas - ipak je to sicilija :)

Edited by najgori
Link to comment

ma racunam da ce pisati ono rooms/zimmer i to, i onda na licu mesta vidim jel odgovara, cak bi mozda radije spavao po seocima okolo ili manjim gradicima, valjda ce biti tamo nekakvog smestaja..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...