Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Hvala. Znam da sa Sengen vizom mogu u sve zemlje potpisnice sporazuma, samo me malo natripovalo ovo sa njegovom suspenzijom, ali ako je razlika samo u tome sto ce da pogledaju pasos, onda nema problema.

Link to comment
Hvala. Znam da sa Sengen vizom mogu u sve zemlje potpisnice sporazuma, samo me malo natripovalo ovo sa njegovom suspenzijom, ali ako je razlika samo u tome sto ce da pogledaju pasos, onda nema problema.
Pa da, kad Sengen funkcionise normalno, i dolazis iz druge Sengen zemlje, nema nikakve kontrole. Sad ce da ti pogledaju pasos, i gotovo.
Link to comment
  • 4 weeks later...

najtoplije preporuke za Italiju kao turisticku destinaciju uz ogradu da su saobracajne guzve takve da bi se za iste trebalo pripremiti...najtopija preporuka i za agroturizam i za iznajmljivanje kao izbor smestaja. cene su mnogo nize nego u Francuskoj, okolna infrastruktura omogucava da se zemlja lepo upozna, lako je otici do pijace, apoteke, supermarketa, novinarnice.Iznajmljivanje je prosto idealno za porodicna letovanja. Predpostavljam da je za klince (i roditelje) raj, posto su posedi obicno dobro osigurani/ogradjeni. U nasem slucaju - psi su bili pusteni sve vreme i imali pristup svuda pa i oko bazena.Dok u Spaniji gde ne mozes sresti lokalno stanovnistvo od turista u Italiji smo retko sretali turiste. Vlasnici hotela i kuca za izdavanje se zale, poseta je opala bar 20% od prosle godineAli ima to svojih dobrih strana - cene smestaja su iste kao pre 4 godine (i nize)Hrana je jeftina i dobraVreme je izuzetno prijatno, 27-32, malo pljuskova poslepodne, umerno oblacno i to ponekadKomarci jesu problem ali se i to moze resiti odgovrajucim sredstvima.nas izbor je pao na farmu koja se bavi proizvodnjom vina i maslinovog ulja a nekoliko zgrada u sklopu poseda pretvoreno je u stanove i kucice za izdavanje.jedini dodatak posedu kojo datira iz 17-og veka je bazen.za jedan kvalitetan odmor - nista nije nedostajalo.100_0905.jpg100_0917.jpg100_0926.jpg100_0925.jpg

Edited by msmodesty
Link to comment

zatekli smo se bas u vreme kad se vino tocilo u flase, dan ranije su stigle palete sa flasama a sutradan kamion na kom je instalirano sve za punjenje flasa.produkcija poseda je mala, svega 5000 flasa belog vina i nesto malo crvenog.100_0919.jpgopet slucajno, zatekosmo se u gradu kad je kineski predsednik dolazio iz shopinga sa svojom bezbrojnom delegacijom. karabinjera u svim mogucim uniformama i helikoptera iznad grada bilo je svuda.100_0953.jpgFirenca - lepa, elegantna. Ipak, pre bih je obilazila u oktobru i novembru nego preko leta. Grad je u rupi i zadivljujuce zagusljiv i sparan. 100_0932.jpg

Edited by msmodesty
Link to comment

I pored mog hejtovanja Rima devojka me nagovorial na Taorminu. Kakva sam ja sisa... :(PS.Ponajvise radi ovog i sl. topika.

Edited by bags
Link to comment
I pored mog hejtovanja Rima devojka me nagovorial na Taorminu. Kakva sam ja sisa... :(PS.Ponajvise radi ovog i sl. topika.
Koa i svuda - veliki grad je veliki grad i obicno nema mnogo veze sa nacinom zivota u *provinciji* ono sto se ponavlja na ovom i slicnim topicima je da Italija ima taj kvalitet NEintenzivnog turizma koji se srece u Spaniji a predpostavljam i Grckoj U Italiji jos uvek moze da ti se desi da na pijaci i sladoledzinici budes jedini turista... Ono sto bar meni jako prija je sto je zemlja iako mediteranska, topla, a opet zelena. Ne znam kako ima polazi za rukom da imaju manje sumskih pozara nego Francuska. Rezultat su sume, maslinjaci, zelenilo dokle pogled doseze...100_0920.jpgonda detalji, elegancija arhitekture, parkova, ....100_0908.jpg100_0906.jpg100_0903.jpg100_0902.jpg100_0901.jpg
Link to comment
I pored mog hejtovanja Rima devojka me nagovorial na Taorminu. Kakva sam ja sisa... :(PS.Ponajvise radi ovog i sl. topika.
Pa dobro, Taormina nema nikakve veze sa Rimom.
Link to comment
ima li kod tebe u okolini nekog lepog mora? onako pogodno za malu decu?
Pa baš i nema. Trst i okolina je sve samo stenje i kamenčine, nema poštene plaže. U blizini je Grado, koji je pogodan za decu, jer ima pošten kilometar plitke vode od ulaska. Gomila ljudi ide u Lignano Sabbia d'oro, tamo su peščane plaže, ali i ljudi ima ludnica, naročito u Avgustu.Iz Trsta uglavnom idu ponegde u Sloveniju, a najviše u Istru.
Link to comment

jedan moj drugar odavde ide svake godine u lignano u septembru, i kaze da nije lose.nama bi bilo zgodno iz minhena u severnu italiju jer je bukvalno pod nosom.nije lose znati. :)

Link to comment
jedan moj drugar odavde ide svake godine u lignano u septembru, i kaze da nije lose.nama bi bilo zgodno iz minhena u severnu italiju jer je bukvalno pod nosom.nije lose znati. :)
Bodensee :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...