Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

interesuje me italijanska rivijera za letovanje.odmor kakav trazim je malo blejanja na plazi i mnogo sadrzaja sa strane, znaci vise aktivan nego neaktivan odmor sa dosta zujanja okolo po razlicitim lokalitetima, ali sve u okviru jednodnevnih obilazaka i na kraju dana povratak u bazu. plaza, iako nece biti centralni deo odmora, ipak da bude prijemciva za jednogodisnje klince - idealno sitan sljunak, moze i pesak, ali kamenje vec ne. isto vazi i za more.prva opcija je liguria i mesta koja gravitiraju ka djenovi, na prvom mestu portofino. da li odgovara onome sto trazim i sta znate uopste o njemu. mogu i okolna mesta, cini mi se da je od svih santa margherita ligure najbolje. tresko, jel ti poznat ovaj potez i da li imas neki tip? razmisljam i o cinque terre, ali cini mi se da je odlazak tamo kolima promasaj, a bez kola a sa klincima lako kolko i teretana.druga opcija je amalfi, odnosno positano prvenstveno, ali i slicna okolna mesta dolaze u obzir. usao je u uzi izbor jer isto kao portofino zadovoljava oba uslova da u jednom cugu mozes dobiti i odmor od svega na plazi i aktivan odmor kad ti to dosadi (a kod mene je to negde treceg, cetvrtog dana :D))do kada bi se moglo ici na ova mesta tj. kada je otprilike kraj sezone? pretpostavljam da amalfi obala duze nego liguria ima tople dane i toplo more.
Portofino je prilično lepo mesto, ali mesto za ultra-buržuje, gde neke ultra sezone nema, već se tokom leta skupi medjunarodna bogataška krema, i prikazuju jahte. Prepuno je divnih vila. Medjutim, plaža, osim kamenih nema, više je fazon izlazaka sa barkom van i tamo kupanja. Naravno, jako je skupo.Positano, prelepo, ali opet i tamo imaš uglavnom kamenje, eventualno neki šljunak. Mesta su pak mala, blizu je Salerno, što i nije baš nešto. Positano je više (po meni, ukusi su ukusi) za neke romantične vikende ili nedelje.Znam da je stereotip, ali za tvoj slučaj mislim da je Sardegna najbolja. Ima puno prelepih mesta, sa divnim plažama, prelepim morem. Odlično je povezana trajektima, avionom sa kopnom, za decu je mnogo lakše i tako. Druge prelepe destinacije, iako malo daleko su Eolie, ostrva na ekstremnom jugu (Lipari, Stromboli, Filicudi, Alicudi, Salina, Panarea), pa i Sicilija. Taormina npr.Uglavnom, velike gužve jenjavaju kad prodje Feragosto. To označava kraj odmora letnjih za Italijane, tako da cirkus lagano prestaje, ima manje ljudi, više mira a vreme je i dalje toplo i super.Ovo ukratko. Kad razmotriš detaljnije destinacije, onda ćemo detaljnije.
Link to comment

znaci, portofino i okolina za kupanje ne vrede mnogo osim ako nemas barku.positano i amlafi generalno su mi interesantni i zbog napulja (na jedan dan, dovoljno :D), kaprija, celog zaliva i sl. sardegna je i meni interesantna, ali mi je previse daleko, a i izbegla bih ideju da se previse udaljavam od kontinenta, za svaki slucaj.jos cu ja da pogledam malo, pa se vracam sa novim pitanjima.

Link to comment

I reporter sa lica mesta se ukljuchuje u program...Danas sam proshao napuljskim zalivom (ishao do Pompeja) i generalni utisak mi je da je ove godine mnogo manje ljudi nego prethodnih (godina). Kako je Tresko napomenuo, pretpostavljam da ce u avgustu biti krkljanac anyway ali generalno, za Amalfi podruchje i ostrva (Ischia, Capri), toplo preporuchujem Septembar. Manje guzhve, i dalje toplo, cene neshto nizhe...itd. Shto se Napulja tiche, on je katastrofa od grada i Vezuv bi im uchinio uslugu kad bi ih naterao da krenu od pochetka :DElem, toilko za ovo ukljuchenje,Max, Forio

Link to comment

ne znam gde da postavim pitanje, znam da je ciketansko al bas me brigaelem treba da preprecim iz pravca rijeke prema trstu kroz usko parce slovenije - ne vise od 30-40kmjel zna neko foru kako ovo uraditi bez izlaska na autoput tj bez placanje vinjete slovenackei da li se ta vinjeta odnosi samo na autoputeve ili je obavezna svudamislim, ne bih imao problem da je platim da kosta koliko austrijska ili madjarska, ali 30E za pola sata voznje po sporednom putu....

Link to comment

Pre dve godine sam bio u Portorozu i drug koji zivi u Trstu je morao da zalepi to sranje da bi dosao po mene (preko Kopra, duz obale, dakle ne po autoputu). Koliko sam ga shvatio, obavezno je za sve puteve. Anyway, ako niko ne potvrdi ovde, zvacu ga da pitam.

Link to comment
ne znam gde da postavim pitanje, znam da je ciketansko al bas me brigaelem treba da preprecim iz pravca rijeke prema trstu kroz usko parce slovenije - ne vise od 30-40kmjel zna neko foru kako ovo uraditi bez izlaska na autoput tj bez placanje vinjete slovenackei da li se ta vinjeta odnosi samo na autoputeve ili je obavezna svudamislim, ne bih imao problem da je platim da kosta koliko austrijska ili madjarska, ali 30E za pola sata voznje po sporednom putu....
Iz Rijeke mozes sasvim lako da dodješ do Trsta(Italije), bitno je da slediš putokaze za Trst, i da u Sloveniji ne biraš autoput, već ideš starim putevima prema graničnom prelazu Pese(Kozina), i onda preko Basovizze dolaziš u Trst. I ne treba ti vinjeta.Generalno, pravac je: PASJAK-PODGRAD-OBROV-MATERIJA-KOZINA Edited by Tresko
Link to comment
I ne treba ti vinjeta.
U pravu si. Ja sam se zeznuo. Evo, sad sam proverio sa drugom. Treba samo za autoput. Edited by McCabe
Link to comment
U pravu si. Ja sam se zeznuo. Evo, sad sam proverio sa drugom. Treba samo za autoput.
nikad mi za italiju nije trebala vinjeta, a prokrstarila sam severom i toskanom svuda... samo za austriju. placas one putarine svako malo, i vozis... ili te voze, kao u mom slucaju. Edited by PointTaken
Link to comment
nikad mi za italiju nije trebala vinjeta, a prokrstarila sam severom i toskanom svuda... samo za austriju. placas one putarine svako malo, i vozis... ili te voze, kao u mom slucaju.
Pa niko i ne govori o vinjeti za Italiju, jer ne postoji. Pričali smo o tome kako da se od Rijeke do Trsta dodje bez plaćanja vinjete u Sloveniji.
Link to comment
Iz Rijeke mozes sasvim lako da dodješ do Trsta(Italije), bitno je da slediš putokaze za Trst, i da u Sloveniji ne biraš autoput, već ideš starim putevima prema graničnom prelazu Pese(Kozina), i onda preko Basovizze dolaziš u Trst. I ne treba ti vinjeta.Generalno, pravac je: PASJAK-PODGRAD-OBROV-MATERIJA-KOZINA
bravo tigar, puno hvala!
Link to comment
bravo tigar, puno hvala!
Isprobao 3 puta. Upozorio bi na zmajčeke policijske provinijencije, koji baš tamo vole čučati ne bi li ipak izvukli koji euro za svoju državu. Nije dug put, pa gledaj ograničenja brzine i drži se njih.Na prijelaz Pasjak se skreće sa autoceste. Da ne bi otpičio na Rupu slučajno. Zadnji savjet, uključenje na glavnu cestu Trst - ostatak Italije (ono na koje te vode znakovi) je vrlo opasno i nepregledno. Zadnji puta sam skužio trik kako ga izbjeći (naravno, kad sam došao na rečeno križanje, samo sam ja njime prolazio isuse.gif >Murphy), ako te zanima reci. Objašnjavanje involvira skrinšutanje Google Eartha. biggrin.gif
Link to comment
Isprobao 3 puta. Upozorio bi na zmajčeke policijske provinijencije, koji baš tamo vole čučati ne bi li ipak izvukli koji euro za svoju državu. Nije dug put, pa gledaj ograničenja brzine i drži se njih.Na prijelaz Pasjak se skreće sa autoceste. Da ne bi otpičio na Rupu slučajno. Zadnji savjet, uključenje na glavnu cestu Trst - ostatak Italije (ono na koje te vode znakovi) je vrlo opasno i nepregledno. Zadnji puta sam skužio trik kako ga izbjeći (naravno, kad sam došao na rečeno križanje, samo sam ja njime prolazio isuse.gif >Murphy), ako te zanima reci. Objašnjavanje involvira skrinšutanje Google Eartha. biggrin.gif
A kad si bio zadnji put? U medjuvremenu se napravila obilaznica, tako da nema više raskrsnice "H", čuvene. :lol:
Link to comment

trebace mi jos jedna mala preporuka - naime posto preko trsta (iz pravca rijeke) hocu da preprecim ili ka juznom (negde oko dolomita gde je moguc dobar hajk tipa drei zinnen) ili ka istocnom tirolu (okolina lienza u austriji) - put je isti, svejedno - napravio bih break od dan-dva u nekom low key ali autenticno i turizmom ne preterano sjebanom delu veneta. pre par godina sam proveo dan u bellunu i to mi je bilo skroz super, barem iz percepcije necega sto bi trebalo da je italija koju nisu pregazili amerikanci rusi i japanci (a i proseko na glavnom trgu je bio 1.5e umesto prosecnih 5-7e na drugim mestima). jel se neko razume u to okruzenje belluna - tipa montebelluna, asolo, treviso ili bassano del grappamislim, slobodan sam da me ubedite da ima razloga provesti tu negde 3-4 dana.... imacu bicikle na kolima i planinarske cipele tako da su sve opcije otvorene. bitno mi je da sam relativno blizu vertikale koja vodi ka severu i minhenu....

Link to comment
jel ima neko sa iskustvom u trekkingu i planinarenju po Dolomitima? Između Cortine i Dobiacco-a.
ovo i mene JAKO zanima, koliko vec za sledecu nedeljuako resis da se pomeris 50km i udjes u austriju u istocni tirol, tu ti vec mogu pomoci - ja sam jedno 5 godina za redom vitlao po svim zivim masivima tamo, grosglokner, grosvenediger, tirolski dolomiti.... nema sanse da moze bilo gde da bude bolje nego tamo, jedino sto je to ipak (jbga) austrija a ne italija. svako vece smo picili na zezanje u juzni tirol, bruneko, briksen itd. Edited by gazza1
Link to comment

pronaci na internetu:I Ristoranti D Italia 2010 - Guide De L Espresso mene je odlicno posluzilo. google rapidshare i slicno. torrent sljakai ja planiram italiju, ali ponovo jug.

Edited by najgori
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...