Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Pristigla i ja sinoć. Umorna i odviknuta od realnosti.Bila sam srećna žena četiri dana. :) Izgleda da kod mene Italija ne može da omane.Videla sam te, kako reče apotekarica, rimske mainstream atrakcije i Vatikan, šećkala se, stigla i kafu da ispijam praveći se da nigde ne žurim i da sam samo tome posvećena. Jedino što mi zameraju saputnici, kao svetogrđe da sam učinila, nisam probala sladoled. šta ću kad ne volim. Ali sam zato tamanila paste i ostale testaste specijalitete.Nisam stigla na rođendansku proslavu Rima, zakasnila za dan, ali tragovi žurke su se videli. Mene je vreme poslužilo, tako da sam stigla i u Tivoli. Svesna sam da je ovo bilo preletanje, takoreći panoramsko razgledanje, ali prijalo mi je.

Link to comment
  • 1 month later...

Evo malo mojih "off the beaten track" preporuka za Italiju:- ko je zainteresovan za obilazak milanskih lepota a zheli da izbegne ostatak grada, preporuchujem boravak u Bergamu pa odatle dnevne izlete do samog Milana. Jeftinije, smirenije i mnooogo gostoljubivije. U blizini Bergama je i divno jezero Lago Endine (ili nesto tome slicno) koje vredi obici - ovo vazhi posebno za dame jer uvek postoji shansa da naletite na Georga Cloony-ja koji ovde ima vikendicu.- vec par godina letujem na ostrvu u napuljskom zalivu (a nije Capri) koje se zove Ischia. Ko se seca filma "The talented Mr. Ripley" setice se i ovog predivnog ostrva. Ischia je (jos uvek) dobro chuvana tajna od nas turista i zbog toga je moguce dozhiveti iskreno gostoprimstvo od strane lokalnih Italijana. Ovde dolaze uglavnom samo lokalci iz Napulja i okoline na kupanje vikendom i, naravno, tokom celog avgusta - kada nije preporuchljivo ici.Lokalni specijalitet je nadaleko chuveni ischijski zec koji "taste like chicken" i vino koje gazda sam gaca. Usput, ostrvo je poznato i po svojim mineralnim izvorima od kojih neki izviru direktno u more pa je moguce kupati se (na tim mestima) tokom cele godine.Posebno preporuchujem porodicama sa sitnijom dechicom jer na ostrvu kriminala skoro da i nema a kome je do divljanja, Capri, Salerno i Napoli su na sat vremena brodom.

Link to comment

bio sam na iskiji 2001 ili 02, ne secam se vise tacno.ali se secam da je raj na zemljiedit: nije tacno da dolaze samo lokalci. forio i okolina su puni stranaca

Edited by Billy Parsons
Link to comment
Evo malo mojih "off the beaten track" preporuka za Italiju:- ko je zainteresovan za obilazak milanskih lepota a zheli da izbegne ostatak grada, preporuchujem boravak u Bergamu pa odatle dnevne izlete do samog Milana. Jeftinije, smirenije i mnooogo gostoljubivije. U blizini Bergama je i divno jezero Lago Endine (ili nesto tome slicno) koje vredi obici - ovo vazhi posebno za dame jer uvek postoji shansa da naletite na Georga Cloony-ja koji ovde ima vikendicu.- vec par godina letujem na ostrvu u napuljskom zalivu (a nije Capri) koje se zove Ischia. Ko se seca filma "The talented Mr. Ripley" setice se i ovog predivnog ostrva. Ischia je (jos uvek) dobro chuvana tajna od nas turista i zbog toga je moguce dozhiveti iskreno gostoprimstvo od strane lokalnih Italijana. Ovde dolaze uglavnom samo lokalci iz Napulja i okoline na kupanje vikendom i, naravno, tokom celog avgusta - kada nije preporuchljivo ici.Lokalni specijalitet je nadaleko chuveni ischijski zec koji "taste like chicken" i vino koje gazda sam gaca. Usput, ostrvo je poznato i po svojim mineralnim izvorima od kojih neki izviru direktno u more pa je moguce kupati se (na tim mestima) tokom cele godine.Posebno preporuchujem porodicama sa sitnijom dechicom jer na ostrvu kriminala skoro da i nema a kome je do divljanja, Capri, Salerno i Napoli su na sat vremena brodom.
Clooney ima kuću(tačnije 4 kuće) u mestu Laglio, koje se nalazi na obali jezera Como.Ischia je svetski popularno mesto, i prepuno stranaca.Ischia je lepa, kao i Capri, Faraglioni, ali Napoli je za izbegavanje, osim ako neko nije ljubitelj gomila djubreta, i ima death wish da pogine od nekog zalutalog metka.
Link to comment

Kakva je ovo glupost? Jel ima istine u ovome, gospodo sto zivite tamo?http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/tab...18/Default.aspx

za čuvanje reda u gradovimaAbdikacije pravne države: talijanski neofašisti formirali građanske ophodnjeIzlazak uniformiranih desničara na ulice radi ‘čuvanja reda’ Vatikan je smjesta osudioPiše Nina kljenakNazivaju se Crnim patrolama, bdiju nad gradskim stanovništvom i na taj način pomažu snagama reda. Riječ je o građanima koji kontroliraju talijanske gradove, ponajviše na sjeveru i sjeveroistoku države, a od kojih većina pripada neofašističkoj stranci Talijanski socijalni pokret (MSI) i novoj stranci na talijanskoj desnoj sceni, Nacionalističkoj talijanskoj stranci (PNI), koja je službeno osnovana proteklog vikenda u Milanu.Još u svibnju je vlada desnog centra Silvija Berlusconija ozakonila već postojeću mrežu noćnih ophodnji civila – dobrovoljaca koji patroliraju talijanskim gradovima, prozivaju ilegalne imigrante i u slučaju opasnosti traže hitnu intervenciju karabinjera i policije. Upotrebu građana s ciljem suzbijanja kriminala i imigracije Vatikan je svojedobno nazvao „abdikacijom pravne države“.Građanske ophodnje koje aktivno djeluju već četiri mjeseca, sve se više, međutim, boje politički. Svojim vođom velika većina smatra Gaetana Sayu, lidera Talijanskog socijalnog pokreta i bivšeg tajnog agenta NATO-a, koji je formirao i posebnu ophodnju, predstavljenu u subotu u Milanu tijekom kongresa „Talijanska desnica“.Ime nove građanske ophodnje, čije je osnivanje izazvalo negodovanje talijanske opozicije, jest Talijanska nacionalna straža (Gni). Ona do sada broji 2100 članova, među kojima je najviše bivših vojnika, karabinjera i policajaca, ali i dvadesetogodišnjih mladića.Generalni „komandant“ patrole je još uvijek aktivni član karabinjera, pukovnik Augusto Calzetta. Za pripadnike GNI-ja osmišljena je posebna uniforma: članovi će biti odjeveni u tamnosive košulje s crnim kravatama, crno-sive hlače, crni pojas, a na košulji će biti izvezen orao, simbol rimskog imperija, i talijanska zastava.
Link to comment
Kakva je ovo glupost? Jel ima istine u ovome, gospodo sto zivite tamo?http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/tab...18/Default.aspx
Tačno je 100%. Po mnogim gradovima u Italiji (naročito sever, gde su više fašistički orijentisani), počele su tzv. ronde, ili ti gradjanske patrole. Nakon što su stavili na ulice vojsku koja patrolira, sad i ovo.Na sreću, u mnogim gradovima (recimo u Trstu), gradonačelnici su vrlo protiv pa su to zabranili. U Milanu postoje, u Trevizu, i još mnogim gradovima.Jednom fašisti, uvek fašisti.
Link to comment
Svojim vođom velika većina smatra Gaetana Sayu, lidera Talijanskog socijalnog pokreta i bivšeg tajnog agenta NATO-a
Neverovatno koliko se više ni ne trude da ušminkaju te pokrete da bas sa kilometra ne smrde na fašizam.Mada sam ja mislila da je tim idiotima idejni vodja onaj iz Lige za Sever- Bossi.Koliko sam ja upoznata Veneto i Lombardija se ističu po tim gradskim stražama (i Mestre ih imaju već cca 4 meseca) sa kojima patrolira i po jedan karabinjer u civilu, da kao ne bi izgledalo da gradjani uzimaju stvar u svoje ruke, u Rimu i Milanu mislim da postoje i vojne patrole na bitnijim gradskim punktovima. Jedine regije koje još nisu crne su Emilija-Romanja i valjda Marke. Pričala s poznanicima- i na Jugu kao blesavi glasaju za desničare.
Link to comment
Neverovatno koliko se više ni ne trude da ušminkaju te pokrete da bas sa kilometra ne smrde na fašizam.Mada sam ja mislila da je tim idiotima idejni vodja onaj iz Lige za Sever- Bossi.Koliko sam ja upoznata Veneto i Lombardija se ističu po tim gradskim stražama (i Mestre ih imaju već cca 4 meseca) sa kojima patrolira i po jedan karabinjer u civilu, da kao ne bi izgledalo da gradjani uzimaju stvar u svoje ruke, u Rimu i Milanu mislim da postoje i vojne patrole na bitnijim gradskim punktovima. Jedine regije koje još nisu crne su Emilija-Romanja i valjda Marke. Pričala s poznanicima- i na Jugu kao blesavi glasaju za desničare.
Mada, desilo se i u Emilia-Romagni da ponegde pobede crni.Ovo je strašno, još sa tim crnim uniformama, biće baš kao camiccie nere. :fashisto:
Link to comment

Korisno obavestenje za one koji nameravaju da putuju u Italiju u narednih mesec dana:Italija suspenduje Schengenski sporazum u periodu od 18.06.2009 do 16.07.2009, zbog sastanka G8 u gradu L'Aquila. Na svim italijanskim granicama bice mobilna pasoska kontrola, bilo policije bilo guardia di finanza.Da se ne iznenadite.

Link to comment
Zezas? Ne mogu da verujem, vec sam isplanirao odlazak na Umbria Jazz. Cek, sta ako imam radnu dozvolu druge evropske zemlje, opet mogu da ga duvam?Tresko, zivis u banana drzavi, ovo se u Australiji nikad ne bi desilo.
Ma ne. Ako imaš radnu dozvolu druge EU zemlje, nemaš problema. Radi se samo da se uspostavljaju privremeno pasoška kontrola, kao nekad kad je bila granica.
Link to comment
Auh... Slecem u Rim negde oko ponoci izmedju 15. i 16. jula iz Budimpeste sa madjarskim sengenom. :unsure:
Pa nemaš frke. Umesto da nema nikakve kontrole, kontrolisaće ti pasoš, i mirna bačka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...