Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Doslo vreme za prolecno putovanje u Italiju:-) Rezervisan Rim od 17. do 22. aprila, ali samo kao baza, namera je da obilazim okolinu.
ja se mislim nesto za sledeci [produzeni] vikend :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

idem u Piedmont i Milano na produzeni vikend jel mogu neki predlozi za Milano, jel sam za Piedmont vece rezervisao posetu vinarijama (Gaja, Sandrone, Giacosa...)i jos neki lokalni pice se Barolo i Barbaresco samo tako :Hail:

Link to comment

@jms ukAko nije tajna, gde su ove stepenice?Idem u Rim za desetak dana, pa bih i lično da se uverim koliko su fenomenalne. :)edit: Nisam ranije bila u Rimu, pa možete da mi preporučite neku ulicu ili kraj gde se može prošetati i uživati bez sudaranja sa hordama turista ako takvih ima.Biću tamo samo tri dana. :(

Edited by stormy
Link to comment
Olično, planiram da posetim Vatikan.
Pogotovo za posete muzejima, preporucio bih ili online bukiranje unapred za odredjeno vreme ili da se ode pre 8. Zvanicno otvaraju u 9, ali nas pustili vec u 8.15
Link to comment
Pogotovo za posete muzejima, preporucio bih ili online bukiranje unapred za odredjeno vreme ili da se ode pre 8. Zvanicno otvaraju u 9, ali nas pustili vec u 8.15
Hvala za ovo. Skrenuću pažnju ljubaznim domaćinima, ali verujem da znaju i da su se dobro organizovali. Sve sam njima prepustila, a ja ću samo da uživam i da beležim čemu da posvetim više vremena kada se opet tamo nađem.
Link to comment
edit: Nisam ranije bila u Rimu, pa možete da mi preporučite neku ulicu ili kraj gde se može prošetati i uživati bez sudaranja sa hordama turista ako takvih ima.Biću tamo samo tri dana. :(
Ako ostajes samo tri dana, ja bih preporucila obilazak "mainstream" atrakcija, a ako bas zelis da obidjes neki kraj u kome nema toliko turista mozes da ides na Piazza Vittorio Emanuele (linija metroa B, istoimena stanica, pravac Laurentina, ako se ne varam - proveri, pls, a i blizu je zeleznicke stanice Termini tako da mozes i peske). Tu je park gde je ranije bila pijaca, a u kom mozes da vidis veoma neobicna "Magicna vrata" - na kojima je ispisana neka poruka u siframa, a gde je, prema lokalnoj legendi nekada ziveo neki carobnjak. U blizini je i crkva Santa Maria Maggiore, a ako krenes da se spustas dole naicices na crkvu Svetog Petra u Lancima (gde je Mikelandjelov Mojsije) i, uopste, u tom kraju ima mnogo toga zanimljivog, a nije opsednuto turistima. Zatim, lepa ulica u centru je i Via Quattro Fontane (ulazis iz Via Nazionale, recimo cetvrta desno od Piazza Republica). Svakako treba da obidjes i kraj oko Largo di Torre Argentina, a ako te ne mrzi, mozes i u EUR (linija B, sidjes na San Paolo stanici)Off the beaten path je i Testaccio (stanica Piramide, metro B), a i buvlja pijaca Porta Portese (radi samo nedeljom prepodne, i ima milion ljudi, ali vise domorodaca nego turista). Ne umem da ti objasnim kako da stignes do Via Appia - ali i to je zanimljiva destinacija za obilazak (to je onaj put kojim u svakoj mogucoj seriji i filmu o starom Rimu marsiraju garde)Pusti PM kad ides - mozda se i sretnemo:-) Edited by apotekarica
Link to comment

U Rimu u EUR-u nalazi se Museo della Civilt? RomanalinkTo je muzej o starorimskoj civilizaciji, i za razliku od muzeja u centru gde se nalaze razne skulpture i ostaci rimske civilizacije ovde je opisana sama istorija, način života, postoje razne makete zgrada, oruđa,oružja, opisi najpoznatijih bitaka, a na kraju je i velika maketa Rima iz valjda IV veka kada je bio i najveći.Ovo je meni bio najzanimljiviji muzej u gradu, do EUR-a se stiže metroom za 20-tak minuta, za muzej ne treba rezervacija, pa kome se ovo čini interesantnim,a ima vremena,neka ne propusti.

Link to comment

Via Appia antica je od stanice metroa A Circo Massimo 20 minuta peske kroz Viale delle Terme di Caracalla i Parco degli Scipioni do Porta San Sebastiano. Ne mesati sa Via Appia nuova, koja je takodje na liniji A, od stanice San Giovanni.edit: I, da, ja svakome preporucujem da ode do Tivolija i poseti Villa d'Este. 45 minuta kolima od centra Rima. Usput se moze svratiti i u Villa Adriana.

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...