Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

pretpostavljam posto nije sezona da smestaj moze da se nadje na licu mesta? ne bi da rezervisem unapred, vec da se smestam gde mi se dopadne... to mozda poskupljuje smestaj, mozda i ne?
Vodi računa o tome da su zvezdice na italijanskim hotelima onako, fakultativna stvar, pa da te ne zavede. Italija je puna neprizornih rupčaga koje skupo naplaćuju.Obzirom da ideš na jug Italije, i to još kolima, čuvaj auto, i gledaj da hotel ima zatvoreni parking, jer dole je lopovski eldorado.I generalno, čuvaj se lopova i prevaranata.
Link to comment

Da se nadovežem na ovo Treskovo o relevantnosti zvezdica u Italiji- koliko hoteli sa 4 zvezdice mogu da budu krš, toliko B&B mogu prijatno da iznenade.Savetujem ti da, ako već nije kasno, pročešljaš malo po netu komentare korisnika o B&B smeštaju- oni su daleko merodavniji od zvaničnih sajtova.Za lopove i secikese, oprez važi prvenstveno za veće gradove, tipa Palermo i Napulj: tu ni slučajno torbu ne nositi sa spoljašnje strane, tj. do kolovoza, jer ih ima vrlo agilnih koji u dvoje prođu na skuteru, nožićem ti secnu kaiš na torbi i ti posle možeš da se slikaš.Mada, iskreno, ne znam da li za Napulj postoji ikakvo rešenje, pošto su njihovi džeparoši neverovatno izverzirani. Pre neki dan sam na putu za Rim srela neku advokaticu iz Napulja koja mi je pričala kako dole u sudu, za vreme pretresa, sa sve kamerama po ćoškovima- džepare ljude i niko ih nikad ne uhvati.

Link to comment
  • 2 weeks later...

hvala svim dobrim ljudima i najgorem za tipove, sicilija je ipak otpala, bilo je preambiciozno, cak je i kalabrija ispusila.imao sam najbolji holidej ikad u zivotu, obisao pulju, bazilikato i kampanju( pokrajine na jugu italije)mast si je pulja, to je stikla+peta, negde do iznad barija...nikako ne ici autoputem, vec lokalnim putevima, fantasticni pejzazi...fasciniran sam grobljima u italiji, ono kad kod nas neko napravi kapelu na groblju ispada ultrapretenciozna dzibercina, taj bi u italiji bio olicenje skromnosti i siromastva...dakle treba posebno obratiti paznju na oznaku cimitero, i obavezno posetiti... trenutno nisam u tehnickoj mogucnosti da okacim slike, ali ovih dana cu...napulj je mesto koje obavezno treba posetiti, i pobeci iz njega sto pre...ja sam izdrzao oko 3 sata, i stigao da pojedem pizu u piceriji gde je i klinton jeo picu :)napulj je horor, cuo sam da je klincima zabava da idu motorom i bacaju kese sa vodom na prolaznike..

Link to comment
hvala svim dobrim ljudima i najgorem za tipove, sicilija je ipak otpala, bilo je preambiciozno, cak je i kalabrija ispusila.imao sam najbolji holidej ikad u zivotu, obisao pulju, bazilikato i kampanju( pokrajine na jugu italije)mast si je pulja, to je stikla+peta, negde do iznad barija...nikako ne ici autoputem, vec lokalnim putevima, fantasticni pejzazi...fasciniran sam grobljima u italiji, ono kad kod nas neko napravi kapelu na groblju ispada ultrapretenciozna dzibercina, taj bi u italiji bio olicenje skromnosti i siromastva...dakle treba posebno obratiti paznju na oznaku cimitero, i obavezno posetiti... trenutno nisam u tehnickoj mogucnosti da okacim slike, ali ovih dana cu...napulj je mesto koje obavezno treba posetiti, i pobeci iz njega sto pre...ja sam izdrzao oko 3 sata, i stigao da pojedem pizu u piceriji gde je i klinton jeo picu :)napulj je horor, cuo sam da je klincima zabava da idu motorom i bacaju kese sa vodom na prolaznike..
Paaaa, više od kesa sa vodom, vole da pucaju iz automatskog oružja, ili barem otimaju torbe.
Link to comment
  • 2 months later...

malo venecijanskih pričaOvako su mostovi preko kanala izgledali nekada.Danas najveci broj njih ima ogradice da turisti ne bi upadali u vodu.th_originalmost.jpgPonte de le tette Navodno se onomad davno namnožilo gej ljudi u Veneciji. To zabrinulo čelnike, pa oni smislili genijalnu ideju: da dogovore sa udruženjem prostitutki da na ovom mostu drežde, obnažene do pola, ne bi li se muškarci podsetili pravog puta.th_PonteDeLeTette2.jpg The Bridge of Fists Ima ih dva, u različitim delovima jezgra grada. Na njima su u četiri ćošeta mosta ucrtana stopala, startno mesto za one koji bi da se fajtaju oko nečega. Gubi ko prvi bućne u vodu.th_thebridgeoffists.jpg I na kraju - jedina kuća koja sama stoji posred jednog od trgova grada - dželatova kuća. Navodno dželat nije imao komšije, da mu to ne utiče loše na performans dok nekog (od njih?)skraćuje za glavu.th_dzelatovakuca.jpg

Link to comment
jel ima neko sa iskustvom u trekkingu i planinarenju po Dolomitima? Između Cortine i Dobiacco-a.
Motao sam se tuda pre par godina, imao sam jednu šetnju iznad Feltrea, to je blizu. Ma izabrao sam ga skoro nasumično, seo u lokalni voz i izašao gde mi se učinilo zanimljivo. Samo, bila je zima, sneg, minus hiljadu, nisam puno prešao, desetak km. Sve je tamo lepo, i sva sela su tourist friendly. Ima obeleženih staza, ima svašta, nađi na netu sajt lokalnog skijališta, nacionalnog parka, opštine, tamo će sigurno biti detalja.
Link to comment

hvala bup.mene konkretno zanima kako stoje stvari u high season-u (jul / avgust) sa rifugi, tj. ima li mesta i koliko ranije moraju da se rezervišu, jer bih isplanirao 1 trekking.

Link to comment
hvala bup.mene konkretno zanima kako stoje stvari u high season-u (jul / avgust) sa rifugi, tj. ima li mesta i koliko ranije moraju da se rezervišu, jer bih isplanirao 1 trekking.
avaj, ne morem ti pomoć oko toga. bio sam smešten u hotelu u padovi, pa sam vozom za par metalnih jura stizao gde oću.
Link to comment
  • 3 weeks later...

interesuje me italijanska rivijera za letovanje.odmor kakav trazim je malo blejanja na plazi i mnogo sadrzaja sa strane, znaci vise aktivan nego neaktivan odmor sa dosta zujanja okolo po razlicitim lokalitetima, ali sve u okviru jednodnevnih obilazaka i na kraju dana povratak u bazu. plaza, iako nece biti centralni deo odmora, ipak da bude prijemciva za jednogodisnje klince - idealno sitan sljunak, moze i pesak, ali kamenje vec ne. isto vazi i za more.prva opcija je liguria i mesta koja gravitiraju ka djenovi, na prvom mestu portofino. da li odgovara onome sto trazim i sta znate uopste o njemu. mogu i okolna mesta, cini mi se da je od svih santa margherita ligure najbolje. tresko, jel ti poznat ovaj potez i da li imas neki tip? razmisljam i o cinque terre, ali cini mi se da je odlazak tamo kolima promasaj, a bez kola a sa klincima lako kolko i teretana.druga opcija je amalfi, odnosno positano prvenstveno, ali i slicna okolna mesta dolaze u obzir. usao je u uzi izbor jer isto kao portofino zadovoljava oba uslova da u jednom cugu mozes dobiti i odmor od svega na plazi i aktivan odmor kad ti to dosadi (a kod mene je to negde treceg, cetvrtog dana :D))do kada bi se moglo ici na ova mesta tj. kada je otprilike kraj sezone? pretpostavljam da amalfi obala duze nego liguria ima tople dane i toplo more.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...