Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

7 hours ago, Milosh76 said:

Domacica ne zna engleski, a nas dvoje natucamo italijanski (sto je malo i sramota, s obzirom da smo svake godine, osim 2021, bili u Italiji bar na nedelju dana, u poslednjih 10 godina). Ali snalazimo se 

Ne brini se, mozda ni domacica koja ceo zivot zivinu Italiji ne zna italijanski :lolol: to je tamo sasvim normalno. Dolaze im uglavnom Nemci u goste. 

6 hours ago, onamonamo said:

ontopik, upravo sam se vratio iz italije, usput svratio do garde na sat vremena...mnogo je lepo, ali najvise mi se svidja sto je zabranjeno za bicikliste na setalistu pored jezera

Ti biciklisti su postali prava napast. 

Skolo smo bili u jednoj setnji u prirodi, stazica uska neasfaltirana i svako malo zvone da se sklonis, a toliko brzo voze nizbrdo kao da su krenuli da se ubiju. Gume im imaju dublje sare pa kad prodju takvom stazicom iskopaju sitnije kamencice i zemlju tako da na kraju ostane samo krupan kamen, kao da hodas po isusenom koritu planinske recice. 

Planinari se bune, u zadnje vreme sve vise se prica o zabrani kretanja biciklom na pojedinim deonicama ali obzirom da je njih sve vise, a setaca sve manje izgleda ce kamikaze pobediti. 

Bivalo je i radikalnih nacina resavanja problema, kao npr razapinjanja zice izmedju dva drveta ili najlona za pecanje nebi li ih oducili od brze voznje po pesackim stazama 🫣

Ponekad se i zivotinje pobune pa pojure uljeza. Prosle godine je stradao jedan mlad momak, dzogirao po sumi i medvedica ga presrela. 

 

Link to comment

Prelepi su Dolomiti, slika ne moze ni pola lepote da docara.

Vreme fantasticno,na 2200m oko 9 stepeni.

 

 

IMG_20240510_184042.jpg

  • +1 1
  • Wub 3
Link to comment

meni ne smetaju sami biciklisti, vec preterana regulacija koja ide na stetu pesaka....ako ne moze da se izdvoji staza kao na adi, ne treba ni da se obelezava u pesaskim zonama

Link to comment

Lago di Braies me nije fasciniralo,  Kortina jos manje, ali zato ovi vrhovi puni snega

 A tek vazduh... ♥️

 

Bilo je bajkera na putu, nesto malo  biciklista, nije bilo guzve na putu generalno. Presao samo 150km a imam osecaj da sam vozio 500 sta smo sve videli.

Link to comment
Posted (edited)

E da, benzin u Riminiju i okolini oko 1.88e, a na Dolomitima1.95-1.99e, dizel je jeftiniji.

 

U San Marinu benzin sam placao 1.76e, nije me mrzelo da idem iz Riminija 12km do prve pumpe, pa dalje po planu.😁

Edited by Milosh76
Link to comment

meni je bio opasan stres svaki izlazak sa autoputa, svaki automat je pomalo drugaciji, mojoj zeni je iz nekih razloga bio neophodan racun, a na svakom automatu je "interfejs" za izbacivanje racuna drugaciji....

isli smo elektricnim autom, vrlo smo zadovoljni, svi provajderi primaju dkv kartice, tako da nismo morali da se smaramo sa aplikacijama i registracijama

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Milosh76 said:

@Serena gde sam? 😁

 

 

IMG_20240511_171356.jpg

Vipiteno :wub:

Zao mi je sto ti se Lago di Braies nije svidelo. Jedino ako nije bilo vedro pa se nisu videli Dolomiti sa donje strane ili niste ni malo prosetali. 

Mi smo danas napravili 20.860 koraka po Rimu, sto po Foro Italico zbog tenisa sto po gradu. Mrtva sam :wacko: kad dodjem sebi postavicu slike. 

  • +1 3
Link to comment
Posted (edited)

Super je Braies, bilo je i suncano vreme, ali pored toliko jezera koje smo obisli, Braies nije nesto WOW.

Ako nisi bila, jezero Jasna kod Kranjske gore je super. Zel em see i  Gruner see  u Austriji takodje prelepa jezera.

 

Slike iz Rima mogu uvek da gledam ♥️

Edited by Milosh76
Link to comment

hWmGRsv.jpeg

Roseto comunale sa preko 1000 razlicitih vrsta ruza, a svaki primerak uredno obelezen i opisan :wub:

Maj mesec je idealan za obilazak istog, pa jos rimski borovi i ostatci od Circo Massimo u pozadini, zaista una meraviglia! 

  • +1 3
  • Wub 5
Link to comment

Šta bih dao da sam milijunaš i da samo putujem i menjam države na svakih mesec dva nakon temeljnijeg upoznavanja sa svakom od njih...

 

Mislim da bio to bi savršen život. 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

U Zrenjaninu, izlio se Begej? :D

Neeee... Aj opet...

 

Mada bilo bi super da ovako izgleda Zrenjanin.

Link to comment
4 minutes ago, Milosh76 said:

Neeee... Aj opet...

 

Mada bilo bi super da ovako izgleda Zrenjanin.

Nema sanse da pogodim. To ce Serena kad je prodje muka za Djokovicem 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...