Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Mapa gde da se ide na ribu (i neko belo vino, izdaje me sećanje šta je bilo, ali znajući sebe, bilo je lokalno):2ywbzp3.jpg
Ovom dzadom i ja volim da sunjam! To je ustvari jedini kopneni put kojim sigurno znam da dodjem od Piazzale Roma do San Marco Piazza a da se nijednom ne izgubim :P Nije bas najlepsi deo grada, ali je nekako, hm, logican. Ustvari, i nije da nije najlepsi - ima tu fensi smensi palata, kao Ca' d'Oro.Inace je moj omiljeni deo grada Campo Santa Margharita (Dorsduro), a odmah zatim i Via Garibaldi (Castello).
Link to comment
Firenca je skoro pa prazna, nema cekanja pred muzejima, svuda ulazish ,izlaziskako ti se nadigne. Kazu da se u sezoni ceka i dva sata pred muzejima.Isto vazi za celu Toskanu (Luca,Voltera,Piza ,isla i do Livorna, al ne znam zasto)
To bih ja da iskusim. Bila sam u maju - turisti i samo turisti. Nemam ništa protiv, ali toliko mnoštvo iscrpljuje.A ovo čekanje koje pominješ, preživela sam u Veneciji da bih ušla u Duždevu palatu. Umor me je dotukao, opasno zapretio da uništi užitak.
Govori se "Vidi Veneciju pa umri", ja bih mrtva ladna ovo rekla za Firencu.
Ne mogu da se odlučim, dobro sam se osećala i u jednom i u drugom gradu. Slažem se sa vima koji kažu da je najsladje tumarati bez ikakvog cilja, mogućnosti su neograničene. Smeta mi jedino što posle posete tako sadržajnim mestima uvek imam osećaj nedovršenosti, tj. da sam propustila nešto jako lepo, da nisam dovoljno vremena posvetila odredjenim znamenitostima ili da nisam dobro sačinila listu prioriteta. Sa druge strane, to je odlično jer želim da se vratim. :) I ja sam stekla utisak da je Venecija osetno jeftinija od Firence (maj, 2007), a svi su bili neuporedivo ljubazniji nego u Firenci. S te strane- plus za Veneciju. Ipak sve te nadrndane Fiorentince izvukla je jedna neizmerno simpatična devojka, službeno lice u palati Vecchio jer je sačuvala izuzetno vrednu stvar koju je moj saputnik tamo posejao i novčanik i pasoš... brr, a nije želela da primi nikakvu zahvalnicu u vidu najčvršće evropske valute. Lepo se ispričala sa nama i upozorila da obratimo pažnju u gužvama jer svakakvih secikesa ima, ne moramo im još olakšavati posao. Tako da, nemojmo olako suditi ni o njima onako neljubaznima, možda im je samo turista preko glave. -_- Evo sad mi pade na pamet predlog za pajupatka ako mu ostane vremena: Sinagoga, Englesko groblje i Ruska crkva. Od Firence očekujemo i dobijamo renesansnu Italiju, pa zna biti zanimljivo preseći taj ugodjaj nekim drugim, mladjim civilizacijskim tekovinama i videti kako se sve to sklopilo i uklopilo.Bilo mi je slatko i kad sam po izlasku iz Palate Medici, koja nije u onoj zoni bez sobraćaja, naletela na kolonu mini morisa :wub: . Ispostavilo se da se upravo održava skup ljubitela i vlasnika, pa su se kroz Firencu vozikali svi mogući modeli:

2dbwi36.jpg

edit: smajlić da se vidi da nije bukvalno značenje, ali ne mogu da nadjem onog što koluta očima

Edited by stormy
Link to comment
Ne znam, nisu se bunili kad su uzimali pare. -_-
Ma taj se nije josh rodio koji meni maznjava moje pare bez veze ;) Ako imam takav utisak ,bojkotujem,ne jedem,ne pijem,samo posmatrami uzivam.Uostalom svuda stoji Speisekarta i cene pa ti je jasnou sta se upustash.
Link to comment
Ja najvolem italijansku kuhinju, ali sam ostao vrlo razočaran restoranima (barem onim u centru Firence koje sam obišao). Usluga je katastrofa, hrana obična, cene prejake. Sve, sve, ali usluga... :puke:
Beh, kao i svuda u Italiji, restorani u centru su samo za turiste, deru sa cenama, a hrana je obično sranje.Nekoliko preporuka:1. Ko jede ribu, najbolji riblji restoran u Firenci je "Fuor d'acqua".2. Za fiorentinu, ići van Firence, recimo u Scandici.3. U Toscani izbegavati first course, ili primi piatti kako ih italijani zovu, jer je Toscana poznata po tome da imaju odvratne prime piatte. Za primi piatti su specijalisti u Emilia Romagni.Od vina koja ne koštaju preterano probati Morellino di Scansano. Edited by Tresko
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ima li neko predlog za hotel u Rimu? Pozeljno bi bilo da je lokacija koliko toliko normalna, ne mora biti nista specijalno sto se tice samog hotela (osim da je cist i da nema buke). Thx.

Link to comment
Ima li neko predlog za hotel u Rimu? Pozeljno bi bilo da je lokacija koliko toliko normalna, ne mora biti nista specijalno sto se tice samog hotela (osim da je cist i da nema buke). Thx.
sve to + koliko dana je potrebno da se Rim obidje ?
Link to comment
Ima li neko predlog za hotel u Rimu? Pozeljno bi bilo da je lokacija koliko toliko normalna, ne mora biti nista specijalno sto se tice samog hotela (osim da je cist i da nema buke). Thx.
Hotel Zara u Via Quattro Fontane - super lokacija, lako se stize peske do skoro svih glavnih atrakcija, blizu je metro, hotel je nedavno renoviran, veoma je uredan i cist - uopste nema buke, posto su sobe okrenute suprotno od ulice (a i ulica je relativno mirna, koliko moze da bude u centru Rima), moja jedina zamerka odosi se na kilav dorucak (korneti, sokic i kafica), ali u blizini ima toliko kafeterija da se i ta mala nezgodacija lako prevazidje. Koliko se secam, nije nesto posebno skup (prosek za 3*). Preporucujem direktnu rezervaciju preko hotelskog sajta.
Link to comment

vrlo je pristojan nemacki www.hrs.de sistem za rezervaciju hotelaubacis parametre koji te zanimaju i izbaci ti ponudu, hoteli su provereni i izbor je ociscen od losih, a sa cenom su uvek ispod onoga sto ti hoteli nude direktno.evo recimo za rim sta nude u nekom nasumice izabranom terminu u aprilu koji sam ubacio (imaju i opciju listinga na hrvatskom:))http://www.hrs.de/web3/search.do;jsessioni...howSearchResultEDITupravo gledao za zaru za ovaj gore period, preko HRS je 89E soba a preko zara sajta direktno 119E!http://www.hotelzararome.com/special-offers/https://www.hrs.de/web3/initHotelBooking.do...ookingFrom=list

Edited by gazza1
Link to comment
  • 1 month later...

Doslo vreme za prolecno putovanje u Italiju:-) Rezervisan Rim od 17. do 22. aprila, ali samo kao baza, namera je da obilazim okolinu. Pa sam tako, nedavno u Politikinom nedeljnom dodatku procitala tekst o zamku i parku u gradu Bomarzo. Gledala sam kako da se dobacim (vozom, auto nije opcija) i nesto mi je zamuljano uputstvo. Neki vele da treba da idem u Viterbo pa da hvatam lokalni bus, a na trenitalia sajtu lepo stoji da voz ide u Bomarzo (pa me onda jos vise cudi zasto svi upucuju na Viterbo). U pitanju je "parco dei mostri", sajt.Ako neko ima ideju ili je vec bio - molim za pomoc i detaljnija uputstva.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...