Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

On 20. 3. 2024. at 21:58, Milosh76 said:

Posebno me zanima vreme na Dolomitima pocetkom maja 9-12 maj... osim sto treba da ocekujem neocekivano :D

Bez dugih gaca i zimske jakne ne krecite :lolol:

Evo da i ja dodam neke predloge.

Iz Riminija obavezno u Ravenu, mozaici u crkvam su prelepi. San Marino na mene nije ostavio neki utisak. Prodavnice parfema i tezge sa koznim jaknama i torbama. 

Sto se Dolimita tice posto ne volite da pesacite onda mozete kolima do Lago di Braies i tamo prodjite pesaka desnom obalom jezera koja nema uspone i padove, a mozete i ceo krug napraviti. 

Novacella je interesantna, ako volite vino, napravite pauzu u Abbazia imaju i shop sa degustacijom. To je lep kraj sa vinogradima, ima puno agriturizama moze se lepo rucati u prijatnom okruzenju. 

Vipiteno, jedan mali skockani gradic takodje vredan obilaska, podseca na Insbruk ali je dosta manji. Ima parking blizu centra, ne treba puno da se pesaci, prodjete korzom koji je prepun cveca i kibicfenstera, restorancici i radnjica sa suhomesnatim proizvodima >> parfimerije u San Marinu :lolol:

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Ako prolazite kraj Verone, a ne mislite svracati u grad popnite se bar kolima do ove terase da joj mahnite odgore :grozan: pogled je prelep na reku i sam grad. 

 

  • Hvala 1
Link to comment

@Serena i @Poludziber  hvala puno na savetima.

 

Bili smo u Raveni, ovaj put cemo obici Anghiari, Urbino, Gubbio, Pesaro, mozda dodjemo i do Ancone, ko zna. 😃

Edited by Milosh76
Link to comment

Ni Lago di Misurina vam nije daleko, a odatle imate bus do Tre cime di Lavaredo

23 minutes ago, Milosh76 said:

Bili smo u Raveni, ovaj put cemo obici Anghiari, Urbino, Gubbio, Pesaro, mozda dodjemo i do Ancone, ko zna. 😃

Samo da vam bude lepo vreme. Zna da bude vetrovito i hladno i na moru. 

  • +1 1
Link to comment

Ipak preporucujem bus jer je mali parking gore, a i puno se ceka na rampi za ulaz u tu zonu. Ovako ostavis auto dole kod jezera, sednes u bus i mirne glave se popnes gore, pri tom mozes da uzivas u predivnim pejzazima dok te drugi vozi. 

Dosta je strmo i puno serpentina, upute se gore ljudi koji ne znaju da voze u takvim uslovima, pa se onda zaglave, a vidjali smo i parkiranih automobila sa strane sa otvorenim haubama, na hladjenju.

Bus ide cesto, karta ne kosta mnogo i ne vidim ni jedan razlog da se kolima ide gore. Nije to dug put, to je bas sam uspon od jezera do rifugia Auronzo, oko 7km. 

Trebalo bi samo proveriti da li otvaraju u maju ili junu. 

Edited by Serena
  • Hvala 1
Link to comment

Tako reci, insinuiras da ne znam da vozim po krivinama 😂

Potrazicu bus, hvala na savetu 😃

Link to comment

Ja ću neplanirano za praznike do Trsta, ako ima neka svežija preporuka slobodno bacite :)

Link to comment

 

1 hour ago, Milosh76 said:

Tako reci, insinuiras da ne znam da vozim po krivinama 😂

Potrazicu bus, hvala na savetu 😃

Da tako mislim rekla bih ti da ostaneš u Riminiju :D

Ako ti se bas vozi uzbrdo po krivinama ti onda kreni od Vipitena preko brda do Sarentina :thumbup:

Mi jednom prosli, ni jedan auto nismo sreli, niko normalan ne ide tim putem😂

 

 

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Ja ću neplanirano za praznike do Trsta, ako ima neka svežija preporuka slobodno bacite :)

Castel Miramare je mnogo lep, ima i parking i lep park i more i dvorac... Super za izlet iz Trsta

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Serena said:

 

Da tako mislim rekla bih ti da ostaneš u Riminiju :D

Ako ti se bas vozi uzbrdo po krivinama ti onda kreni od Vipitena preko brda do Sarentina :thumbup:

Mi jednom prosli, ni jedan auto nismo sreli, niko normalan ne ide tim putem😂

 

 

Ako bude bio bus, poslusacu tvoj savet, ako ne odlucicemo preglasavanjem zena i ja 😃

Link to comment

Chioggia, na oko pola puta od Venecije do Ravene.

Venecija u malom, vredi obici.

 

Parking sam nasao na ostrvu pored "glavnog" za 0.5e sat na pokrivenoj terasi. Oko 10 minuta hoda do tog glavnog ostrva odakle su i slike

 

Cene su drasticno nize od Venecije.

 

Odmor moze da pocne 😁

U hotelu u Riminuju su nam dali sobu sa pogledom na more 😁

IMG_20240504_130830.jpg

IMG_20240504_120934.jpg

IMG_20240504_120641.jpg

  • +1 5
  • Wub 3
Link to comment
1 hour ago, aram said:

@Milosh76 i ti se iz Italije baviš moderacijom sporta? :gospode:

Pa treba te banovati dok si tamo :D

Prednost kad imas roming, a moderacijom na sportu se nikad ne bih bavio... 😁

 

Tek sam stigao u Rimini... Uzivanje moze da pocne 😁

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...