Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Nekretnine

Featured Replies

1 minute ago, brusli said:

Ovo je starogradnja ?

kraj 80ih, ako se ne varam...

  • Replies 4.7k
  • Views 468.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • prošlo leto /2023/ operacija izdavaštva je konačno profesionalno pokrenuta. kuća je bila tip top picnuta, završeno sve što i kako smo hteli, pici sređeno kao da ćemo mi živeti tu a ne gosti tj ljudi k

  • Konacno se i moja epopeja zavrsila - kupio stan u Pancevu  Starogradnja, 78 kvadrata plus dve terase i ostava. Sad ide renoviranje...   Hvala @Ayatollah na pravnoj pomoci, ostalima zelim sre

  • kada smo kupili plac, pomenuta štala je izgledala ovako. dve godine kasnije veći deo krova se bio urušio i kiša je krenula da podlokava zidove koji su izgrađeni od duplog sloja kamena između koga se n

Posted Images

12 hours ago, napadaj said:

Večeras čuo od drugarice da je u Petrovaradinu kvadrat cca. 1.800. Je l' to tačno? Zvuči mi jeftino.

Bilo toliko pre 2 godine... možda baš neka periferija, a širi centar oko Preradovićeve je mnogo skuplji.

Koji je koncept tih zgrada na Alibegovcu, Paragovo i sl. Meni je to delovalo kao vikend zona sa kućama. Ko je ciljna grupa za te stanove? Za egzodus urbane srednje klase koja nema dovoljno za gradsko jezgro? Ili za platežno sposobnu klasu koja bi da spoji urbani način života i prirodu/mir na korak od grada?

Od novogradnje na Petrovaradinu sam videla samo zgradice pored puta za Beograd. Nije me se nešto dojmilo, nešto mi je vajb kao početkom 2000-tih. Možda je u međuvremenu napredovala pa je sad bolje.

9 minutes ago, Pixisis said:

Koji je koncept tih zgrada na Alibegovcu, Paragovo i sl.

I ja se to pitam, iskreno...

AKo već hoćeš prirodu, kupi plac negde u van grada i napravi kuću, izaći će te jeftinije nego stan... Zgrada u planini mi, onako, kao piletu sise, otprilike...

2 minutes ago, radisa said:

I ja se to pitam, iskreno...

AKo već hoćeš prirodu, kupi plac negde u van grada i napravi kuću, izaći će te jeftinije nego stan... Zgrada u planini mi, onako, kao piletu sise, otprilike...

Ne razumes se. Zlatibor je bas profitirao od tog modela gradnje.

1 minute ago, Mel said:

Ne razumes se. Zlatibor je bas profitirao od tog modela gradnje.

Ne gledam sve kroz profit... fantom

Ali, ja sam svakako od likova koji bi pre živeo na selu, nego u gradu...

2 hours ago, radisa said:

I ja se to pitam, iskreno...

AKo već hoćeš prirodu, kupi plac negde u van grada i napravi kuću, izaći će te jeftinije nego stan... Zgrada u planini mi, onako, kao piletu sise, otprilike...

Nece ljudi da se zaebavaju oko kuce, i tokom izgradnje i tokom odrzavanja.

Nego ono udjes u stan i odmah mozes da hajkujes okolo, ne moras da kosis travu, skupljas lisce, popravljas krov itd.

4 minutes ago, brusli said:

Nece ljudi da se zaebavaju oko kuce, i tokom izgradnje i tokom odrzavanja.

Nego ono udjes u stan i odmah mozes da hajkujes okolo, ne moras da kosis travu, skupljas lisce, popravljas krov itd.

Da, oko zgrade će livadu da oržavaju neki nevidljivi ljudi...

9 minutes ago, radisa said:

Da, oko zgrade će livadu da oržavaju neki nevidljivi ljudi...

Zgrada i ne mora da ima livadu, ono plac = zgrada + parking i mali tavnjak.

Drugo u zgradi ima X stanova, pa je trud X puta manji.

Pogledaj samo Bgd ili NS kako zive ovi u stanovima, vidim ubise se oko odrzavanja oko zgrade.

Just now, brusli said:

Zgrada i ne mora da ima livadu, ono plac = zgrada + parking i mali tavnjak.

Drugo u zgradi ima X stanova, pa je trud X puta manji.

Pogledaj samo Bgd ili NS kako zive ovi u stanovima, vidim ubise se oko odrzavanja oko zgrade.

Ja sam živeo u zgradi sa dvorištem, kosili nas dvojica, sneg lopatali nas dvojica... 10 stanova...

Ka dsneg napada (dobro, znam, klima se sjebala, neće biti snega, ali iapk), neće niko drugi čistiti nego neko iz zgrade...

Svaka tebi cast, ali pogledaj 90 % ostalih.

Ja i pricam za njih, takvi kao ti su definitivno za kucu.

Ma da, u mom kraju zelenilo sredjuje, pa zelenilo, a imamo cistace koji svakodnevno sredjuju zgradu i ispred zgrade, ukljucujuci i da lopataju sneg zimi.

38 minutes ago, radisa said:

Da, oko zgrade će livadu da oržavaju neki nevidljivi ljudi...

Sad je fora da investitor osnuje ćerku firmu koja se bavi održavanjem objekata i ugovorom obaveže kupca stana da kroz Infostan/Informatiku plaća to... kinta kaplje, zameni se po koja sijalica, poprave ulazna vrata, milina.

Da, kod svih vecih i srednjih novogradnji ima firma koja odrzava zgradu i spolja i iznutra, stanari placaju neki iznos mesecno i lade jaja.

Edited by brusli

1 minute ago, stajebrebilo said:

Sad je fora da investitor osnuje ćerku firmu koja se bavi održavanjem objekata i ugovorom obaveže kupca stana da kroz Infostan/Informatiku plaća to... kinta kaplje, zameni se po koja sijalica, poprave ulazna vrata, milina.

A ako iz nekog razloga prestane da ti održava, onda ga tužiš... fantom

Zgrada je zgrada u gradu, zgrada u palanini, na mekoj livadi, gde ništa nije urbanizovano je kuća sa više stanara...

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.