October 7, 2025Oct 7 22 minutes ago, Frank Pembleton said:Izvini ako je izgledalo kao da ti ne verujem.Nespretno sam se izrazio.Nemoj se cimati...Ma ne, ne zbog neverovanja, nego mene isto zanima. Izgleda da je to rešenje drugačije bilo i različitim talasima legalizacije. Bilo ih je 4 ako se ne varam. Moj ćale je kad je objavljena prva legalizacija sutradan stao u red, šalter nisu još otvorili ☠️Meni je bespravna gradnja jedna gorka tema, profesionalno. A koliko je tek nefer prema građanima, koliko obesmišljava svaki propis to tek...Postoji li neki sličan primer u svetu?Šta rade EU Vulgari na ovu temu? Aj recite mi da se tamo ne gradi bez dozvole, tj.nije nikad, pa da potonem još dublje u ovu našu kaljugu
October 7, 2025Oct 7 4 hours ago, Tihajeza said:Meni je bespravna gradnja jedna gorka tema, profesionalno. A koliko je tek nefer prema građanima, koliko obesmišljava svaki propis to tek...Postoji li neki sličan primer u svetu?Šta rade EU Vulgari na ovu temu? Aj recite mi da se tamo ne gradi bez dozvole, tj.nije nikad, pa da potonem još dublje u ovu našu kaljuguI meni je to priličan horor, iako profesionalno nemam nikakve veze. Imam nešto iskustva sa propisima u Nemačkoj, direktno i indirektno, nova stambena zgrada, nova privatna kuća i restauracija lokala. Ne znam da li ima nešto da se NE reguliše, mislim da nema šanse da se inače počne, veštačenja i posle završene gradnje, dok se ne uklone svi potencijalni nedostaci i onda još jednom pre isteka "garancije" (ne znam da li je standard, u mom slučaju je bilo 5 godina). Zato je i stručno veštačenje dosta razvijen "biznis". Mislim i da većina ne bi ni preuzela nepokretnost koja nije "osigurana" tj. za čiju sigurnost nije neko preuzeo odgovornost.
October 7, 2025Oct 7 Ima ona priča o nekom našem liku u Švajcarskoj koji je počeo bez dozvole da zida šupu u dvorištu svoje kuće. Došli su po njega i odveli ga u ludnicu na posmatranje jer su smatrali da je to neko manično ponašanje. Isto tako smo, tokom prezentacije naplate javnog saobraćaja preko estonske verzije e-uprave u Revelju, objašnjavali Estoncima kako imaju rupu u sistemu koja omogućava švercovanje. Začuđeno su nas pogledali i rekli - ali zašto bi to neko radio.
October 7, 2025Oct 7 Ovo me podsetilo me na jednu situaciju, valjda negde 90ih. Bila sam sa ocem kod nekog njegovog poznanika, koji je držao restoran, i ovaj počne da priča kako je skoro neki njegov poznanik iz Austrije razmišljao da počne u Srbiji da se bavi trgovinom na veliko, da snabdeva restorane, radnje i sl., čime se valjda bavio u Austriji. On ga dobronamerno upozori da mora da pazi i da može da mu se desi da mu ljudi za robu ne plate. - Kako misliš da mi ne plate?
October 7, 2025Oct 7 Taj je zakon bas po mjeri nasih gradjana i ne znam cemu kuknjava. Nema potrebe da se ide ni do Kaludjerice. U radijusu 500m od Trga Republike imamo prestrasne nadogradnje na koje su pristajali svi stanari jer im je kapnuo koji evro u dzep. Ima emisija Marke Zvake o tome.
October 7, 2025Oct 7 4 minutes ago, Paul Gompitz said:Taj je zakon bas po mjeri nasih gradjana i ne znam cemu kuknjava. Nema potrebe da se ide ni do Kaludjerice. U radijusu 500m od Trga Republike imamo prestrasne nadogradnje na koje su pristajali svi stanari jer im je kapnuo koji evro u dzep. Ima emisija Marke Zvake o tome.Legendarni uradak
October 7, 2025Oct 7 41 minutes ago, Paul Gompitz said:nema potrebe da se ide ni do Kaludjerice.da li ikada ima potrebe da se ide do Kaluđerice?
October 7, 2025Oct 7 Bio moj drugar na seminaru koji je drzao Knauf, u vezi sa novim trendovima u suvoj gradnji, zidovima i sl. Kad je Nemac predavač zavrsio predavanje, pita ima li pitanja neko u publici. Javi se jedan majstor i pita - a kako resavate situacije sa nivelisanjem kad su zidovi krivi ? Predavac cuje prevod od prevodioca, i zamoli je da ponovi jer misli da nije razumeo... Ona mu ponovi pitanje, a on odgovara - kako mislite, krivi zidovi ?!
October 7, 2025Oct 7 Znači pola miliona zahteva za legalizaciju će biti bačeno u smeće, svi objekti će biti po defaultu upisani sa zabeležbom i onda će doći novih pola miliona zahteva da se zabeležba obriše iz katastarskog izvoda.
October 7, 2025Oct 7 Po tom novom zakonu prestaje da važi stari Zakon o ozakonjenju objekata. Dakle, svi će imati rok od 2 meseca da podnesu zahteve organu koji još nije razradio svoj način rada po novom propisu, niti iko zna kako će biti rešeno brdo pitanja u vezi sa nejasnoćama iz tog novog propisa, a stari prestaje da važi i za cca. tri meseca će oni koji ne podnesu nove zahteve moći da se slikaju.Spektakl.
October 8, 2025Oct 8 7 hours ago, stajebrebilo said:Bio moj drugar na seminaru koji je drzao Knauf, u vezi sa novim trendovima u suvoj gradnji, zidovima i sl. Kad je Nemac predavač zavrsio predavanje, pita ima li pitanja neko u publici. Javi se jedan majstor i pita - a kako resavate situacije sa nivelisanjem kad su zidovi krivi ? Predavac cuje prevod od prevodioca, i zamoli je da ponovi jer misli da nije razumeo... Ona mu ponovi pitanje, a on odgovara - kako mislite, krivi zidovi ?!Nije taj predavac vidio gradilista u Njemackoj.
October 8, 2025Oct 8 Portal Gradnja o za sada poznatom iz predloga zakona: Šta donosi legalizacija za 100 evra – kompletan vodič – Gradnja
October 8, 2025Oct 8 9 hours ago, napadaj said:Po tom novom zakonu prestaje da važi stari Zakon o ozakonjenju objekata. Dakle, svi će imati rok od 2 meseca da podnesu zahteve organu koji još nije razradio svoj način rada po novom propisu, niti iko zna kako će biti rešeno brdo pitanja u vezi sa nejasnoćama iz tog novog propisa, a stari prestaje da važi i za cca. tri meseca će oni koji ne podnesu nove zahteve moći da se slikaju.Spektakl.
October 9, 2025Oct 9 N1 Info RSSofronijević: 330 ljudi biće obučeno da elektronski obrađ...Ministarska Aleksandra Sofronijević izjavila je da će 330 ljudi biti obučeno i sertifikovano da elektronski obrađuju prijave za ukljiženje objekata.Ekstra, zaposliće i priučiće 300 sns majmuna, ako to urgentno ne reši problem ja ne znam šta će.... Edited October 9, 2025Oct 9 by igoraki
Create an account or sign in to comment