Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

Tako da se vracamo na polje a1: koji moj dijaspora glasa anyway?
zato sto ima pravo, a svako svoje pravo koristi ili ne koristi prema sopstvenoj odluci.ako nije pristojno viriti u tudji lonac, isto valjda vazi i za tudji glasacki listic.u cemu je problem?
Link to comment
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

pa super je ako to zaista moze da uspe mada ja dajem prednost otvaranju jos nekoliko izbornih mesta
Funkcionise glasanje postom bez frke, uostalom kad pomislis sta sve ide postom as a matter of course (kreditne kartice, cekovi, pasosi...) Ovde je moguce i na ovdasnjim izborima (dakle, _unutar_ zemlje) glasati postom, ako se prethodno registrujes da to zelis. Onda ti "postal votes" cine izvestaje sa izbornih mesta (posebno tamo gde je tesna razlika) jos zanimljivijima, jer se oni prebrojavaju obicno dan kasnije.
Link to comment
Funkcionise glasanje postom bez frke, uostalom kad pomislis sta sve ide postom as a matter of course (kreditne kartice, cekovi, pasosi...) Ovde je moguce i na ovdasnjim izborima (dakle, _unutar_ zemlje) glasati postom, ako se prethodno registrujes da to zelis. Onda ti "postal votes" cine izvestaje sa izbornih mesta (posebno tamo gde je tesna razlika) jos zanimljivijima, jer se oni prebrojavaju obicno dan kasnije.
dayafter pils? u sto bi nase demonjkrate i vadikali to voleli izlomili bi noge za sluzbu u ptt em siguran drzavna platica em to priceless zadovoljstvo. Izraelci su zbog politicki aktivne dijaspore rekli uopste glasovanje niks, a za ostale koji upraznjavaju glasovanje sa sitnom knjigom se pokazuje uglavnom da je to statisticki nebitno. Domace i iskustvo iz regiona da ne nabrajam ipak nalaze dosta opreza sa tim nacinima ostvarivanja aktivnog glasackog prava.
Link to comment

Posto Srbi (a i okolina) toliko vole da kradu, najbolje da ih drzimo pod totalnom blokadom u svakom pogledu. Postarajmo se da nikad ne postanu deo civiliziranog sveta, itd.

Link to comment
...i tako dva puta :rolleyes: Treba da ulozim u srpske izbore k'o da sam se ja kandidovao.
Pa ja u nedelju bash to radim dva puta :D Ulazem sve sto imam u srpske izbore. Da imam i devojacku casti nju bih stavila na astal :D Pa nek ide zivot cool.gif
Link to comment
Posto Srbi (a i okolina) toliko vole da kradu, najbolje da ih drzimo pod totalnom blokadom u svakom pogledu. Postarajmo se da nikad ne postanu deo civiliziranog sveta, itd.
I ti si da se ovdasni indijanci drze u rezervatu :lol:.
Link to comment
Ne radis ti to 2 puta Tejo, izmedju 2 najbliza sela ovde kod mene ima vise kilometara nego sto je od Hamburga do Minkena... i unazad.
Pa u nedelju radim dva puta :) Mislim ovo da biram. Ono drugo nije za jaFnost :lol: Jednostavno su mi se karte poklopile, prvi i jedini put u zivotu da imam pozivi za Frankfurt i za Zajecar, a bicu u oba grada istog dana, pa sto da ne iskoristimmogucnost.Nije samo kod tebe u AU veliki zayeb za biranje u dijaspori. Cak je to takoi ovde u Nemackoj.Ima svega nekoliko konzulata, pa sad ko ce se baca u troskove i gubljenje vremena da tri sta putuje u jednom pravcu.Ne zive bash svi ljudi u Minkenu,Frankfurtu i Di(Z)eldorfu.Nadam se i ja da ce posle ovih i ovakvih izbora moci i dijsapora daglasa "pismenim" putem. Inace je i celo glasovanje besmisleno. Edited by Teja
Link to comment
Opa! 2 glasa za Tomu cool.gif
Ma bre ocu da se u 8 sati PM zna ko je pobednik cool.gif A za kog sam glasala ce vidish (pojma nemam koji je PM kod tebe u to vreme)kada CESID na licu mesta objavi da je "mojmi" kandidat pobedio :rolleyes: I cu drmenm neko domace vino ( uvek kad moram da ga pijem mislim na tebe :rolleyes: )u tvoje zdravlje i srecu, aj sa slavom necu preterujem :rolleyes:
Link to comment
Sta li ce u zajecaru da ponudi na astalce? :blink: Mi o indijancima indijanke se javljaju.
Pa to ce za tebe da ostane vecita tajna. Mislim na svoju ponudu na zajecarsko astalche :lol:
Link to comment

Upravo zavrsih razgovor sa 1 bivsom ministarkom&starijom gospojom, zaposlenoj u istoj firmi k'o moja zena :rolleyes: Kaze, bila u Beogradu, pa glasala u prvom krugu, a nije prijavljena ovde na biracki spisak. Zaboravila to da obavi. Cenim, jos jedan glas vishe za nashu stvar :wink:Jos dodaje, da se srela sa velikim prijateljem Tata Ljubom, koji joj rekao da je Boris neozbiljan, lenj i da nece nista da slusha :Hail: Sto je, nju mnogo iznenadilo, jer bio je tako fino i umiljato dete :lol:

Edited by Luc
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...