Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

vidim ja niko ne shvata koliko je moj problem tezak :lol:ne znam gde bih volela da budem ni sledece godine, ne znam ni gde ce da mi se zalomi ili gde cu sebe da usadim za par godinaciji sam ja drzavljanin, ciji cu da budem?niti znam niti me zanima zato su mi lokalni izbori vazni i zato nalazim da je sjajno da se pravo glasa na lokalnim izborima ne vezuje za drzavljanstvo nego za to koliko dugo zivis u opstini.gde ce da mi stoji kontejner za papir i flase je nesto na sta, ochigledno mogu i hocu da uticem. Edit: - razlog - prekucavala rec "shvata" 4 x- izbrisala neke gluposti

Edited by msmodesty
Link to comment
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

naravno da je licni izbor, a kao takav moze da bude vodjen raznim sitnim interesima, osecanjima, rezonovanjima itd. u mom slucaju je ponekad u pitanju osecaj da ako tamo neki maflo iz svedske pripizdine vezba ponosno ustastvo na daljinu - to me dodatno motivise da odem da glasam.
:D te su bitke iza mene, sada inat trosim na mikronivou i daje daleko opipljivije rezultate -_-
Link to comment

da se izjasnim - to sam sto jesam (a ne znam sta sam) i to drugi znaju kad mi procitaju ime i prezime manje vise i znaju odakle sam ma koji pasos da imami sad - dodjem ja u Ameriku ili UK i sad onaj carinik uzme pasos, vidi ime, kaze u sebi "hmmmm Srbija...." - pa necu da me gleda kao teroristu, kao ratnog zlocinca, kao budalu u cijoj zemlji vladaju nacionalisticki RADIKALI (YBT, tek kako me ime nervira!!!) i hocu da imam pravo to da promenimjer sam platila time sto sam zbog morona na vlasti u Srbiji vec bila mtretirana po redovima za vize, za radne dozvole ... e sad cu ja da biram, sad cu ja da bar malim glasom nateram njih da trpe bar neke sankcije (gubljenja vlasti)

Link to comment
Viloticka, ti kad se zalaufas ne bi te celicne sajle zadrzale. Primeti da se u velikom broju (razvijenih) zemalja pravo glasa emigranata (pod odredjenim uslovima) podrazumeva. No, nemaju tebe za savetnika. Vi znate ko ce da se vrati, a ko nece... boze me sacuvaj sveznajuceg sveta.
A i ti se pravis lud za desetku.Ne pravim pitanje za pravo glasa - to je lepo kad imas izbor pa ako osh - glasaj ako nesh - nemoj. ("100 maraka jer ste kresali moju sosu - ako niste molim lepo bila vam je na raspolozenju" ).Ja se pitam koga ne mrzi da se bakce. Koji qrac glasas ako ne moras u zemlji u kojoj ne zivis? Jel nemas nesto pametnije da radis??Koga na koncu konca boli djoka za koga bi ti glaso kad zivis u drugom svetu.
Link to comment
Ja se pitam koga ne mrzi da se bakce. Koji qrac glasas ako ne moras u zemlji u kojoj ne zivis? Jel nemas nesto pametnije da radis??
da mozda malo doprinesem promeni da bude bolje i da nemam razloga da se bakcem u buducnosti?
Link to comment

E, to je posebna prica ko je ovde naivan i tako to... Cuj, da stignu listici iz pizde materine netaknuti. Ne bih se iznenadila da ambasade drze u privremenom pritvoru zatvorenike na WC solji, gde im proturaju ispod vrata sveze popunjene glasacke listice.Diplomatskoj posti treba 100 godina da uopste krene iz mesta A u mesto B. Rezultati glasanja u matici objave se sutra-prekosutra. Do the math. Kad i gde se listici broje. Tako je... Proturaju se ispod vrata... Ovima sto stenju...

Link to comment
E, to je posebna prica ko je ovde naivan i tako to... Cuj, da stignu listici iz pizde materine netaknuti. Ne bih se iznenadila da ambasade drze u privremenom pritvoru zatvorenike na WC solji, gde im proturaju ispod vrata sveze popunjene glasacke listice.Diplomatskoj posti treba 100 godina da uopste krene iz mesta A u mesto B. Rezultati glasanja u matici objave se sutra-prekosutra. Do the math. Kad i gde se listici broje. Tako je... Proturaju se ispod vrata... Ovima sto stenju...
ma jok, trose pare iz budzeta i salju ih sa onih 10-20 clanova birackog odbora...
Link to comment
E, to je posebna prica ko je ovde naivan i tako to... Cuj, da stignu listici iz pizde materine netaknuti. Ne bih se iznenadila da ambasade drze u privremenom pritvoru zatvorenike na WC solji, gde im proturaju ispod vrata sveze popunjene glasacke listice.Diplomatskoj posti treba 100 godina da uopste krene iz mesta A u mesto B. Rezultati glasanja u matici objave se sutra-prekosutra. Do the math. Kad i gde se listici broje. Tako je... Proturaju se ispod vrata... Ovima sto stenju...
Dobro je, shvatili smo. Ti mislis, to sto mislis. Nema potrebe da pises knjigu.
Link to comment
pa zar glasanje u smislu promene nema smisla ?oni koji zele da se vrate ce glasati da bi stanje stvari promenili na bolje i imali gde/razlog da se vrate.
draga, potpuno mi je jasno o cemu ti pricas, ali ja u neke za mene zadovoljavajuce promene u srbiji vise ne verujem. bar ne za mog pre-penzijskog zivota.sta bi trebalo da se desi? za pocetak, da sudbina cele zemlje i njenog stanovnistva ne visi o koncicuna ama bas svakim izborima, kao sto je bilo u poslednje skoro pa 2 decenije, i da nam najelementarnijestvari u zivotu nisu luksuz, kao sto je planiranje bilo cega bar godinu dana unapred ili putovanje bezserije najgorih ponizenja. neko iole civilizovano okruzenje da ne spominjem, uvek mi se smuci kolikosu svi tamo nadrkani i agresivni. prijatelji, porodica? pa njihov je izbor da zive tamo, kao sto je mojda zivim napolju. uvek mi je drago da se vidimo i posecujemo, naravno. ali ne biraju oni predsednika zemlje u kojoj ja zivim, pa ne vidim zasto bih ja njihovog. i da ponovim, ne mislim da je bilo cija odluka da glasa ili ne glasa dobra ili losa, prosto svako trebada odluci za sebe. jel to fer? ne znam, al ja eto mislim da jeste.
Link to comment
E falim te Boze da me neko razume :Hail: Jes licna odluka, ali pokusavam da shvatim ZASTO.Ovi sto rekose glasaju za drzavu u kojoj je familija - a sta pobogu familija radi?? Imam problem sa tim konceptom "evo ja cu ti odavde reci kako da zivis ti tamo". Zasto je to MOJA briga?
Pa tvoja briga verovatno nije, ali je zato meni moja familija velika briga.Izdrzavam ih vec bratu,bratu 15 godina pa se kao nesto nadam da jednog dana necu vishe morati.Osim toga, kao sto Indy vec rece, ni ja ne zelim da neka deca idu da ratuju, ili da glavombez obzira napustaju tu Srbiju. Nisam neki patriota, ali s druge strane ipak ne mogu nikakocak ni mentalno te "Srbije" da se reshim. U svakom slucaju cu se radovati kada vidim nekipomak na bolje. A ako i ja svojim glasom mogu tome da doprinesem onda je i za Srbiju i za menelepo. Usput, 3.februara cu dva puta glasati :) . Ovo neka ostane medju nama.Pre podne u Frankfurtu, kasno po podne u Zajecaru. Imam pozive za oba glasanja.Pa bila bih luda da ih ne iskoristim. :) Izuzev ako mi ne lupe neki stambilj (kao u onomcuvenom ceshkom filmu "Strogo kontrolisani vozovi"), a ovi u Zajecaru onda gledaju gdeje stambilj. :D
Link to comment
Usput, 3.februara cu dva puta glasati :) . Ovo neka ostane medju nama.Pre podne u Frankfurtu, kasno po podne u Zajecaru. Imam pozive za oba glasanja.Pa bila bih luda da ih ne iskoristim. :) Izuzev ako mi ne lupe neki stambilj (kao u onomcuvenom ceshkom filmu "Strogo kontrolisani vozovi"), a ovi u Zajecaru onda gledaju gdeje stambilj. :D
Neš moći, poprskaće ti prst onim sprejom kojim se označavaju oni koji su glasali.
Link to comment
Neš moći, poprskaće ti prst onim sprejom kojim se označavaju oni koji su glasali.
e pa zavisi, mozda je i zajecar topla domaca sredina, pa joj plan uspe:
Izbori: U Lađevcima odbili UV lampe, propust u LozniciAutor: Tanjug, Beta | 20.01.2008 - 18:35Glasanje na predsedničkim izborima proteklo je bez većih neregularnosti i bez incidenata.Na biračkom mestu 67 u Lađevcima kod Kraljeva, 176 birača je glasalo bez ličnih karata i odbilo da bude poprskano sprejom i ozračeno UV lampama pre glasanja, rekao je danas šef kancelarije CeSID-a u Kraljevu Vuk Konjikušić."Birači u Lađevcima su istakli da se međusobno poznaju i da ne žele da budu prskani sprejom", rekao je Konjikušić, dodavši da to nije u skladu sa zakonom o izborima Srbije, kao i da CeSID ne priznaje takvo glasanje.
klik
Link to comment
Pa tvoja briga verovatno nije, ali je zato meni moja familija velika briga.Izdrzavam ih vec bratu,bratu 15 godina pa se kao nesto nadam da jednog dana necu vishe morati.Osim toga, kao sto Indy vec rece, ni ja ne zelim da neka deca idu da ratuju, ili da glavombez obzira napustaju tu Srbiju. Nisam neki patriota, ali s druge strane ipak ne mogu nikakocak ni mentalno te "Srbije" da se reshim. U svakom slucaju cu se radovati kada vidim nekipomak na bolje. A ako i ja svojim glasom mogu tome da doprinesem onda je i za Srbiju i za menelepo. Usput, 3.februara cu dva puta glasati :) . Ovo neka ostane medju nama.Pre podne u Frankfurtu, kasno po podne u Zajecaru. Imam pozive za oba glasanja.Pa bila bih luda da ih ne iskoristim. :) Izuzev ako mi ne lupe neki stambilj (kao u onomcuvenom ceshkom filmu "Strogo kontrolisani vozovi"), a ovi u Zajecaru onda gledaju gdeje stambilj. :D
da i je razlog tvom angazovanju u zajecaru hipoteticno-magicni broj 1000?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...