Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

ybt, nek mi jos neko kaze da je nebitno da li je dijaspora glasala ili neodem na infostud da malo proceljam oglase za posao u Srbiji - cisto da vidim kakvo je stanje na trzistu rada - kad ono tamo i dalje bar 20% oglasa koji u prerequisites ubrajaju - zenska osoba do 35 godina - takva otvorena diskriminacija ne bi bila dozvoljena u EU ni pod kojim uslovima :rant: pritom, ne znam po cemu je ta sa manje od 35 profesionalnija, valjda zato sto se seks sa sefom podrazumeva kad se javis na takav oglas pa ove gipkijeg tela bolje dizu noge :fur:

Edited by Allegra
Link to comment

Ma i ti sefovi nista ne znaju, stara koka, dobra juha... S druge strane, bez obzira sto ti to razumljivo dere usi, mozda je bolje da pise da ne primaju nikog iznad 35, nego da ne pise, a da u stvari bude slucaj, kao sto je neretko i po zapadima. (Ovo iz ugla nekog ko ocito ima previse godina, kvalifikacija, iskustva, itd za vecinu oglasenih poslova).

Link to comment
S druge strane, bez obzira sto ti to razumljivo dere usi, mozda je bolje da pise da ne primaju nikog iznad 35, nego da ne pise, a da u stvari bude slucaj, kao sto je neretko i po zapadima. (Ovo iz ugla nekog ko ocito ima previse godina, kvalifikacija, iskustva, itd za vecinu oglasenih poslova).
definitivno. sad da li ce se poslodavac postaviti ovako i na otvoren nacin reci jer mu se moze, ili ce na finjaka da te odbije,na kraju ti se svodi na isto. (ovo iz ugla nekog ko ove godine puni 35 :ph34r: al fala bogu vise ne aplicira po oglasima).
Link to comment

Sto se glasanja tice ja smatram da svaki punoletni drzvaljanin zemlje ima pravo da glasa ma gde se nalazio. Ne postoji regulativa ali ja bih da se ikako moze nekima zabranila da glasaju. Eto na primer ja ne bih smela ni u ludilu da glasam - i ne glasam. Zasto? Zato sto nemam pojma sta se desava u matici na politckoj sceni i samim tim nemam stav (osim ako se ne racuna da prizeljkujem onako generalno da na vlast dodju neke istinske demokrate a ne nazadni nacionalisti). Jedno vreme (davno je to bilo) vodila sam mrtvu trku dok nisam digla ruke i prestala da se apdejtujem jer sam se uplela ko pile u kucine i pogubila koce sta, ko, kome i kako ... Sada skoro nista ne znam. Svaki (ozbiljan) glas je vazan. Glas po glas je kao zrno po zrno. Sta bi bilo da ne izadje na glasanje onih 60% (ili tu negde)? Sad, ako prevagne na onu stranu koja nam nije mila sta da se radi ... i to se zove demokratija. Ja se divim zemljacima u rasejanju koji prate otadzbinsku politicku ujdurmu i imaju svoj izgradjen stav. Zasto da ne glasaju? Svako prema volji i savesti. Sve dok si drzavljanin te zemlje ta zemlja je tvoja i imas pravo da iskoristis datu mogucnost. Ko voli nek izvoli! Volim da glasam ovde lokalno. Nekako si blize odluci i promeni. Znam sta se desava i znam sta bih volela da se promeni i bude bolje. Sto da ostanem kod kuce u sofi ako vec znam sta mi je ciniti?

Link to comment
Ma i ti sefovi nista ne znaju, stara koka, dobra juha... S druge strane, bez obzira sto ti to razumljivo dere usi, mozda je bolje da pise da ne primaju nikog iznad 35, nego da ne pise, a da u stvari bude slucaj, kao sto je neretko i po zapadima. (Ovo iz ugla nekog ko ocito ima previse godina, kvalifikacija, iskustva, itd za vecinu oglasenih poslova).
A sta tek reci za vecinu neoglasenih poslova? Tu tek ne mozes da primirises osim ako se ne kreces u pravim krugovima ...
Link to comment
Sto se glasanja tice ja smatram da svaki punoletni drzvaljanin zemlje ima pravo da glasa ma gde se nalazio. Ne postoji regulativa ali ja bih da se ikako moze nekima zabranila da glasaju. Eto na primer ja ...
Malo si nekonzistentna :blink:
Link to comment
Malo si nekonzistentna :blink:
Eh da je malo :lol: Nego, dala sam sebe za primer! Takvi kao ja ne bi trebali da glasaju. To cisto kao pitanje savesti. Pravno gledano SVI drzavljani imaju pravo glasa.
Link to comment
ybt, nek mi jos neko kaze da je nebitno da li je dijaspora glasala ili neodem na infostud da malo proceljam oglase za posao u Srbiji - cisto da vidim kakvo je stanje na trzistu rada - kad ono tamo i dalje bar 20% oglasa koji u prerequisites ubrajaju - zenska osoba do 35 godina - takva otvorena diskriminacija ne bi bila dozvoljena u EU ni pod kojim uslovima :rant: pritom, ne znam po cemu je ta sa manje od 35 profesionalnija, valjda zato sto se seks sa sefom podrazumeva kad se javis na takav oglas pa ove gipkijeg tela bolje dizu noge :fur:
raspolazem sa setom podataka za mladje narastaje treba mi neki savesni statisticar babojebac (supciari oli juhicari) da uporedimo podatke i strucnoj i naucnoj javnosti priopcimo rezultate. Mislim da li je diskriminacija glede gipkosti naucno potkovana. Mislim kakve ovo ima veze sa bitnoscu glasanja dijaspore ako na konkursima gde vaze i striktnija pravila protiv diskriminacije najbitnija preporuka ili da si lbgt Falsashkinja sa govornom manom. Pitaj da li bi se neko pre vozio sa babama u UA ili sa bombonicama u Singarpur A. :Hail:http://www.rjkoehler.com/2008/01/22/asiana...bin-crew-award/
Link to comment

tja.pa ne uzimam ja za primer poslove tipa stjuardesa, model...etc gde se podrazumeva da izgled igra bitnu/presudnu ulogu vec ove druge za koje u normalnim uslovima treba diploma i nesto iskustva.

Link to comment
tja.pa ne uzimam ja za primer poslove tipa stjuardesa, model...etc gde se podrazumeva da izgled igra bitnu/presudnu ulogu vec ove druge za koje u normalnim uslovima treba diploma i nesto iskustva.
Diploma moze da se kupi kao i sise i glasovi, ali dobar izgled jock videti pod JK.
Link to comment

Na biracki spisak u dijaspori upisano je 37.167, a u prvom krugu glasalo samo 11.693. Bilo bi lepo, kada bi i ostali upisani u spisak, izasli na glasanje u subotu/nedelju. Inace, do sledecih izbora dijaspori ce najverovatnije biti omoguceno da glasa poshtom. Iako vecina "nasih" voli da kuka i zapomaze u fazonu:"glasali bismo, ali ne moze poshtom, netom, ovo-ono", gotovo sam siguran da ni u tom slucaju, broj glasacha nece osetnije biti povecan.

Link to comment
Iako vecina "nasih" voli da kuka i zapomaze u fazonu:"glasali bismo, ali ne moze poshtom, netom, ovo-ono", gotovo sam siguran da ni u tom slucaju, broj glasacha nece osetnije biti povecan.
U celoj Australiji (velicine Evrope, ili USA bez Aljaske) moze da se glasa samo u konzulatu u Sidneju. Ja ne znam zasto je "zapomaganje" traziti da se to omoguci ili na vise lokacija, ili jos bolje postom/internetom.Odziv ce, uz internet ili postu, biti znacajno uvecan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...