Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

U Njujorku do 16.00 casova glasalo 100 ljudi. U prvom krugu ukupno je glasalo 125, uz velike probleme sa birackim spiskom (dosta ljudi nije moglo da glasa, ispalo sa spiska :blink: ). U prvom krugu Tadic je dobio 86, Jovanovic 16, Nikolic 14, nekoliko Velja i ostala druzina. Uopste ne sumnjam da je u ovom krugu, Tadic dobio skoro sve glasove. I, jos nesto: ovaj put niko od kontrolora nije dosao iz Srbije. Pored Vicekonzula (kao preshednika komisija) glasanje su kontrolisale jos dve devojke zaposlene u Misiji pri UN.

Link to comment
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

U Njujorku do 16.00 casova glasalo 100 ljudi. U prvom krugu ukupno je glasalo 125, uz velike probleme sa birackim spiskom (dosta ljudi nije moglo da glasa, ispalo sa spiska :blink: ). U prvom krugu Tadic je dobio 86, Jovanovic 16, Nikolic 14, nekoliko Velja i ostala druzina. Uopste ne sumnjam da je u ovom krugu, Tadic dobio skoro sve glasove. I, jos nesto: ovaj put niko od kontrolora nije dosao iz Srbije. Pored Vicekonzula (kao preshednika komisija) glasanje su kontrolisale jos dve devojke zaposlene u Misiji pri UN.
i u Londonu je bilo manje ljudi nego u prvom krugu, ali ne znam da li nije bio niko iz Srbije ili ne.
Link to comment

I u Trstu skoro duplo manje glasaca nego u prvom krugu u isto ovo vreme (metod procene: odokativno sacovanje listica u kutiji).A konzulatom se sirio miomiris cevapa/pljeskavica s lukom ili nekih kebaba... :s_w:

Link to comment
Chikago: izaslo: 133vazecih: 131TADIC: 86Nikolic: 45Na svim birackim mestima u SAD izaslo je (samo) po desetak glasaca vishe.
Ovi sto zive po pzdama materinama i glasaju za grobara - treba ih nabiti na kolac za primer.BTW, ko je ono naveo kao odgovor na pitanje "koji qrac moj i da glasamo po dijasporama" da treba da izadjemo da nadglasamo govna? Kao, dijaspora ce listom da napravi "mudar" izbor. Oce, djoku moga. Radi se o jednastavnom zakonu proseka.
Link to comment
BTW, ko je ono naveo kao odgovor na pitanje "koji qrac moj i da glasamo po dijasporama" da treba da izadjemo da nadglasamo govna? Kao, dijaspora ce listom da napravi "mudar" izbor. Oce, djoku moga. Radi se o jednastavnom zakonu proseka.
Je l' ti, onako, namerno preskačeš da čitaš šta ti ljudi odgovore, ili samo to sve ignorišeš i non stop samo ponavljaš svoje gluposti?
Link to comment
Radi se o jednastavnom zakonu proseka.
mozda, ali koliko sam ja primetio, u prvom krugu najvise glasova u dijaspori nije dobio isti kandidat koji je dobio u Srbiji. Ili mi se to samo cini?
Link to comment
mozda, ali koliko sam ja primetio, u prvom krugu najvise glasova u dijaspori nije dobio isti kandidat koji je dobio u Srbiji. Ili mi se to samo cini?
Ne chini ti se. Boris je pobedio i u prvom i u drugom (ubedljivije) krugu.
Link to comment
Meni vikendom treba 45 minuta, posto nema "ekspresa", pa metro-nord staje u svakom selu. A kad gledam sa moje stanice, Menhetn se jasno vidi i uopste ne izgleda tako daleko... :blink:
Сељоберу... :P
Link to comment
Vojo, jesi glasao i za mene???
kao sto mozes videti, nisam uspeo. (tvoja drugarica iz komisije nije mi dozvolila.) :Pmadrid (skoro-pa-zvanicno):glasalo samo 47. od cega 4 za nikolica, ostalo tadic.inace, izlaznost je bila u 15h bolja nego pre dve nedelje.p.s.dobra je amy, imas pravo. :)
Link to comment
kao sto mozes videti, nisam uspeo. (tvoja drugarica iz komisije nije mi dozvolila.) :P
Ua, komisija! :lol:
madrid (skoro-pa-zvanicno):glasalo samo 47. od cega 4 za nikolica, ostalo tadic.inace, izlaznost je bila u 15h bolja nego pre dve nedelje.
Samo 47? Jel pao neki tapas u ambasadi?
p.s.dobra je amy, imas pravo. :)
Jao! Zajebavas s pravom, ako vec nisi nabavio, da saljem?
Link to comment
"Da dijaspora lakše glasa" 5. februar 2008. Broj komentara: 6 Pošaljite komentar Ministarstvo za dijasporu Srbije zatražiće promenu izbornog zakona kako bi državljani Srbije u inostranstvu mogli da glasaju i poštom.U današnjem saopštenju Ministarstva za dijasporu navodi se da se veći odziv birača u dijaspori može postići samo "promenom modela glasanja" i da će to ministarstvo inicijativu za izmenu izbornog zakona uputiti Ministarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu i Republičkom sekretarijatu za zakonodavstvo."Iako je povećan broj birača u odnosu na prvi krug, Ministarstvo za dijasporu smatra da se veća izlaznost u dijaspori može postići samo promenom modela glasanja", dodaje se u saopštenju.Ministarstvo za dijasporu navelo je da je u saradnji sa Centrom za slobodne izbore i demokratiju (CeSID) pokrenulo projekat "Modeli i preporuke za efikasno ostvarivanje biračkog prava dijaspore" kako bi se našlo što bolje rešenje za probleme glasanja u dijaspori."Na pokretanje tog projekta uticala su i brojna obraćanja i sugestije građana iz rasejanja koja ukazuju na probleme udaljenosti od biračkog mesta kao i prijavljivanja u evidenciju birača u inostranstvu, odnosno na nužnost promene postojećeg modela glasanja", navodi se u saopštenju.Kao nedostatak postojećeg modela glasanja, navode se i troškovi upućivanja posmatrača na biračka mesta u inostranstvu."Uvođenjem modela glasanja poštom za koje se Ministarstvo za dijasporu zalaže, ne samo da se adekvatnije mogu rešiti navedeni problemi i povećati broj lica u rasejanju koja ostvaruju svoje biračko pravo, već će se i znatno smanjiti troškovi glasanja u inostranstvu", dodaje se u saopštenju.Kako se navodi, u okviru postojeće procedure birači u dijaspori često se nalaze u biračkom spisku u više konzulata.Ministarstvo za dijasporu istaklo je i da će motivisati građane da se prijave u evidenciju birača u inostranstvu kada budu podnosili zahteve za nove pasoše Srbije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...