Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

^Jeste, a pazi careve: rok za prijavu je do 20. aprila, onda se spiskovi salju u Srbiju da se provere, pa ako nesto slucajno nije u redu znace se verovatno nedelju dana posle toga, a onda je vec kasno za ispravljanje jer je, jelte, rok za prijavu bio do 20. aprila.Barem je kod nas tako. :)
kao sto ovde jos nisu ni javili licno, ni na sajtu ambasade da je glasanje u subotu, a ne u nedelju <_<
Link to comment
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

ja sam se sad prijavila, ali ne znam da li treba da mi posalju nesto ili samo treba da se pojavim tamo kad dodje vreme glasanju?

Link to comment
ja sam se sad prijavila, ali ne znam da li treba da mi posalju nesto ili samo treba da se pojavim tamo kad dodje vreme glasanju?
ovde obicno posalju pismo, ali ti nije obavezno - slobodno se samo pojavi ako si na birackom spisku.
Link to comment
ja sam se sad prijavila, ali ne znam da li treba da mi posalju nesto ili samo treba da se pojavim tamo kad dodje vreme glasanju?
pa ako si se sad prijavila, zakasnila si jer je rok svuda u inozemstvu bio do gorenavedenog 20.
Link to comment
pa ako si se sad prijavila, zakasnila si jer je rok svuda u inozemstvu bio do gorenavedenog 20.
"sad" u smislu za ove izbore, posto sam za prosle isto bila ovde ali se nisam prijavila.
Link to comment

ovde u Ljubljani poziv moram da podignem na posti <_< pošto iz nekog razloga poštar ne ostavlja u sandučetu koverat sa pozivom ako te ne nadje kući, nego onaj kretenski papir s kojim moram na poštu i to je počelo od predsedničkih izbora...mada sam prošli put glasala a da poziv nisam podigla jer nisam znala uopšte da se radi o pozivu, bilo je bitno samo naravno da si prijavljen...

Link to comment
ovde u Ljubljani poziv moram da podignem na posti <_< pošto iz nekog razloga poštar ne ostavlja u sandučetu koverat sa pozivom ako te ne nadje kući, nego onaj kretenski papir s kojim moram na poštu i to je počelo od predsedničkih izbora...mada sam prošli put glasala a da poziv nisam podigla jer nisam znala uopšte da se radi o pozivu, bilo je bitno samo naravno da si prijavljen...
ma da, sta ce ti papiric. ja dobila poziv na email, a nije ni poziv nego "obavestenje o izborima". elem, mi glasamo u subotu.
Link to comment

jbt pa ja ne znam da li je u nedelju. sajt nase ambasade ovde ima jedan jedini link - ka MIP-u, gde stoji obavestenje o prijavljivanju za izbore koji ce se odrzati jedanaestog.

Link to comment
jbt pa ja ne znam da li je u nedelju. sajt nase ambasade ovde ima jedan jedini link - ka MIP-u, gde stoji obavestenje o prijavljivanju za izbore koji ce se odrzati jedanaestog.
Bolje nazovite ambasade sutra, što je sigurno sigurno je. Bio sam uveren da samo Kanada, USA, UK i Portugalija glasaju u subotu dan ranije, ali ko zna.edit: našo na sajtu Ministarstva za dijasporu:
Ако сте пријављени у евиденцију бирача у Амбасадама и Конзулатима у иностранству, можете гласати на парламентарним изборима 11. маја.Гласачи из дијаспоре ће моћи да гласају на парламентарним изборима у 40 држава на 75 бирачких места, што представља повећање од укупно 11 бирачких места која су отворена у иностранству.Бирачка места отворена су од 7 до 20 часова. Гласа се 11. маја као и у Србији, осим у САД, Канади, Великој Британији и Португалији где се гласа 10. маја.
Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...