Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

U celoj Australiji (velicine Evrope, ili USA bez Aljaske) moze da se glasa samo u konzulatu u Sidneju. Ja ne znam zasto je "zapomaganje" traziti da se to omoguci ili na vise lokacija, ili jos bolje postom/internetom.Odziv ce, uz internet ili postu, biti znacajno uvecan.
stvarno si neumeren. dobio si prava sad bi jos i da ih koristis. Lepo sednes u kola u subotu zaokruzis Tomu i odes da cirkas svoje omiljeneo vino i bole te qrc za majmune nek pocrkaju.
Link to comment
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

...i tako dva puta :rolleyes: Treba da ulozim u srpske izbore k'o da sam se ja kandidovao.
Samo sto si stipsa neces da obradujes Gumicu (Toma je kolaterala). angry.gif Trebao si o tome na vreme da mislis i u neku manju zemlju da imigriras. A jes zajebano zamisli da cekas da se Velja Ilic prelomi koga ce podrzati a ono zbog vremenska razlika narusavas sutnju. Teme i dileme. cool.gif Nije u redu to ipak treba oni u tzv DKP da nesto rade. Zamisli posle prica posalo surnjaju u diplomatiju sve isekla prste onim listicima kad je otvarala koverte na izborima.
Link to comment
U celoj Australiji (velicine Evrope, ili USA bez Aljaske) moze da se glasa samo u konzulatu u Sidneju. Ja ne znam zasto je "zapomaganje" traziti da se to omoguci ili na vise lokacija, ili jos bolje postom/internetom.Odziv ce, uz internet ili postu, biti znacajno uvecan.
Ma znam da ce odziv biti uvecan, ali ne drasticno. Ajde, Indy znas kako nash svet voli izgovore. :wink:
Link to comment

Tako da se vracamo na polje a1: koji moj dijaspora glasa anyway?Teorije da svi listom glasaju za demokratskog kandidata pomalo su utopisticne (da ne kazem utopijske ili utopljene). Stavise, ne bi me zacudilo da medju dijasporom pobedi isti kandidat kao i u Srbiji...

Link to comment
Tako da se vracamo na polje a1: koji moj dijaspora glasa anyway?
O, nebesa!Prvo si rekla "koji moj dijaspora glasa kad ta šačica glasova ne može ništa da promeni" (što je glupost). Onda je pesma zvučala "što ti glasaš ako ne živiš tamo, to je uređivanje tuđeg dvorišta" (što je još 1 glupost). Onda si rekla da "ne veruješ ni u kakve izbore kao takve (koji moj to uopšte ima veze sa glasanjem dijaspore?!) jer se krade od Amerike od Zimbabvea" (što je verovatno najveća glupost koju si izrekla, zašto si se onda okomila na dijasporu i ne počneš da širiš jevanđelje širom sveta da sve države smesta obustave nakaradni sistem glasanja jer je tebi genijalno došlo da je valjda održavanje turnira u dominama mnogo bolji i sigurniji način za izabiranje predsednika/vlade). Sada vraćaš pitanje zbog mogućnosti od 0.1% da se glasa elektronski? Pa jesi li se ti odlučila već jednom po kojoj liniji ćemo da pričamo? šta god da lupiš, ljudi ti odgovore na prošlih 3 stranice, ti kad vidiš da si odvalila neku glupost lepo preletiš odgovore ni ne osvrnuvši se na to, i teraš dalje šuplje floskule?Priče o elektronskom glasanju u srpskim ambasadama su priče za malu decu za budućih 5-10 godina, budi uverena u to. Sistem glasanja preko pošte će svakako biti postavljen narednih godina, koji se može kontrolisati dobro kao i glasanje po ambasadama, uz neznatno veće troškove, pošto ministarstva ionako šalju stranačke posmatrače. Neće Srbija ni izmisliti koncept glasanje preko pošte, niti metode za osiguravanje poštanskih glasova dijaspore, niti će biti prva država koja će na sopstvenu glupost, ne konsultujući tebe, usvojiti iste prakse.
Link to comment
Tako da se vracamo na polje a1: koji moj dijaspora glasa anyway?Teorije da svi listom glasaju za demokratskog kandidata pomalo su utopisticne (da ne kazem utopijske ili utopljene). Stavise, ne bi me zacudilo da medju dijasporom pobedi isti kandidat kao i u Srbiji...
kad si vec par stranica ranije pitala gde se mogu videti rezultati iz dijaspore, i kad su ti ljudi dali linkove, mogla si i da pogledas :wink: cisto da znas o cemu pricas.u djaspori, tadic je dobio 46.76%, a nikolic 37.88 % glasova. dakle, u prvom krugu, u dijaspori nije pobedio isti kandidat kao u srbiji. ovo je naravno daleko od toga da u dijaspori glasaju samo za demokratske kandidate, ali nije bas ni isto kao u srbiji.
Link to comment

evo ministarka opet poziva:

Ministarka za dijasporu Milica Čubrilo pozvala je danas Srbe iz dijaspore da glasaju u drugom krugu predsedničkih izbora."Ovo je prilika da dijaspora još jednom učestvuje u odluci kojim putem će Srbija ići u naredne četiri godine - da li nazad u devedesete pod vodstvom (predsednika Srpske radikalne stranke) Vojislava Šešelja ili ka evropskim integracijama", rekla je Milica Čubrilo agenciji Beta.Ministarka Čubrilo je kazala da će se zbog vremenske razlike u SAD i Kanadi glasati 2. februara, a u Evropi 3. februara, na ukupno 65 biračkih mesta.Ona je rekla da je od 37.000 Srba u dijaspori, upisanih u biračke spiskove pri konzulatima, pravo glasa u prvom krugu predsedničkih izbora iskoristilo 40 odsto."Pozivam dijasporu da pokaže da želi da koristi svoje biračko pravo, da ima građansku odgovornost i na taj način ćemo moći zajedno da radimo na tome da na sledsećim izborima glasa putem pošte i ojača učešće dijaspore u političkom životu Srbije", dodala je ona.
zaboravila da kaze da se i u UK i PT glasa 02. februara :huh: Edited by jms_uk
Link to comment
Tako da se vracamo na polje a1: koji moj dijaspora glasa anyway?Teorije da svi listom glasaju za demokratskog kandidata pomalo su utopisticne (da ne kazem utopijske ili utopljene). Stavise, ne bi me zacudilo da medju dijasporom pobedi isti kandidat kao i u Srbiji...
ybt Viloticka, gde izvuce svoju staru tezu iz mog posta :lol: dosadna si ko buldozer - pusti ljude da glasaju ako oce a ti uzivaj u AU tacno si zasluzila te kosooke komsije sto ti vade mast sa bukom i smradovima :P Edited by Allegra
Link to comment
pa ni posta mi ne deluje kao bezbedno resenje - imas x mogucnosti da to ni ne stigne, ili kad stigne ono zaokruzen neki koga nisi glasao...
Ja glasam godinama postom na novozelandskim izborima, kao i nas jedno pola miliona kiwija ovde u Ozu, nisam cuo da je bilo nekih problema...
Link to comment
Ja glasam godinama postom na novozelandskim izborima, kao i nas jedno pola miliona kiwija ovde u Ozu, nisam cuo da je bilo nekih problema...
pa super je ako to zaista moze da uspe mada ja dajem prednost otvaranju jos nekoliko izbornih mesta
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...