Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

Upravo o nama iz Australije se ne radi, posto mi imamo gde (mimo Srbije) da ekserciziramo svoje demokratsko pravo. :)S druge strane, ko moze da bude bas sasvim siguran da li ce se vracati ili nece.
Ima mnogo ljudi koji su sigurni da neće. Nije to baš toliko nerešivo pitanje.
Link to comment
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

:Hail: O sveznajuci... klanjam se.
Glup ti pokušaj fazona, totalno.Ako nisi razumeo, da ti ponovim, znam ljude kojima ne pada na pamet povratak, to je sve ni više, ni manje.
Link to comment
Upravo o nama iz Australije se ne radi, posto mi imamo gde (mimo Srbije) da ekserciziramo svoje demokratsko pravo. :)
mislis da je ovim ostalima to motiv? (ekserciziranje itd.)ne znam zasto bih donosila odluke cije posledice necu snositi, pa makar na njih i imala pravo.
S druge strane, ko moze da bude bas sasvim siguran da li ce se vracati ili nece.
samo mogu reci, jednom kad prelomis zivot postaje mnogo laksi...
Link to comment
Glup ti pokušaj fazona, totalno.Ako nisi razumeo, da ti ponovim, znam ljude kojima ne pada na pamet povratak, to je sve ni više, ni manje.
Sta ces, nisam navikao da se olako donose decidirani i dalekosezni zakljucci na osnovu uzorka koji se sastoji od kruga poznanika. Nekima vidim to jako lako ide.
Link to comment
ne znam zasto bih donosila odluke cije posledice necu snositi, pa makar na njih i imala pravo.
Ko kaze da neces snositi posledice, ako si drzavljanin te zemlje? Da li ti znas da imas obaveze prema toj drzavi dokle god si njen gradjanin? Da li si ti svesna da ako se primerice ja (kao musko, jel da) slucajno ili namerno nadjem na teritoriji Srbije u vreme proglasenja opste mobilizacije (sto tamo nikad nije bas nemoguce) ja moram u uniformu? Makar bio i australijanski i novozelandski drzavljanin kao sto jesam...
samo mogu reci, jednom kad prelomis zivot postaje mnogo laksi...
Jel ti to mene poucavas iz svog bogatog zivotnog iskustva? Ili nisam dobro razumeo?
Link to comment
Ko kaze da neces snositi posledice, ako si drzavljanin te zemlje? Da li ti znas da imas obaveze prema toj drzavi dokle god si njen gradjanin? Da li si ti svesna da ako se primerice ja (kao musko, jel da) slucajno ili namerno nadjem na teritoriji Srbije u vreme proglasenja opste mobilizacije (sto tamo nikad nije bas nemoguce) ja moram u uniformu? Makar bio i australijanski i novozelandski drzavljanin kao sto jesam...
ja nisam vojni obveznik. a i da jesam, od mene bi videli samo oblacic prasine.jel ima jos nesto?
Jel ti to mene poucavas iz svog bogatog zivotnog iskustva? Ili nisam dobro razumeo?
ocigledno ti bi da se svadjas, sorry nisam raspolozena.
Link to comment
ja nisam vojni obveznik. a i da jesam, od mene bi videli samo oblacic prasine.jel ima jos nesto?
Meni je dovoljno. Drzava koja (u principu) polaze pravo na moj zivot moze da podnese i moj glas na izborima. Interesantno je da je to tebi nebitno jer "nisi vojni obveznik" (valjda nemas nikoga do koga ti je stalo ko jeste).Iznervirao sam se jer sam (od strane dijagonalnih citaca) nateran da branim pravo glasa emigracije, a uopste se nisam javio o tome da pisem.
Link to comment
viloticka valjda pokusava da shvati motive nekog ko iz australije (recimo) zeli da posto poto ima uticaj na situaciju u srbiji, u koju ce se mozda vratiti da se kao penzos seta po kalemegdanu.pravo da ti kazem nije ni meni jasno, al mislim da treba postovati nesto sto je ipak licna odluka.
E falim te Boze da me neko razume :Hail: Jes licna odluka, ali pokusavam da shvatim ZASTO.Ovi sto rekose glasaju za drzavu u kojoj je familija - a sta pobogu familija radi?? Imam problem sa tim konceptom "evo ja cu ti odavde reci kako da zivis ti tamo". Zasto je to MOJA briga? Duznost/obaveza/volja/zelja/whatever. Stavise, ja bih se pitala odakle ti pravo da glasas za vlast u moj zemlji? Da li bih volela da ex-Oziji koji zauvek zive po Amerikama i Holandijama tamo iz pizde materine uticu ko ce da bude PM u mom srezu? Naravno da ne bih. Biraj svog PM-a (poslanika) i svog Howarda (skino se i on, falim te Boze) na svojim izborima, mani ovo moje.Izbori su da se bira kako ce nam biti sledecih 3-5 godina. Njima ce biti po holandski, sta ih bole Djoka kako ce biti ovde. Dodji da delis friska pustinjska jutra ili vodu do kolena u QLD pa glasaj koliko ti dusa zeli.
Link to comment

Viloticka, ti kad se zalaufas ne bi te celicne sajle zadrzale. Primeti da se u velikom broju (razvijenih) zemalja pravo glasa emigranata (pod odredjenim uslovima) podrazumeva. No, nemaju tebe za savetnika. Vi znate ko ce da se vrati, a ko nece... boze me sacuvaj sveznajuceg sveta.

Link to comment
Meni je dovoljno. Drzava koja (u principu) polaze pravo na moj zivot moze da podnese i moj glas na izborima. Interesantno je da je to tebi nebitno jer "nisi vojni obveznik" (valjda nemas nikoga do koga ti je stalo ko jeste).Iznervirao sam se jer sam (od strane dijagonalnih citaca) nateran da branim pravo glasa emigracije, a uopste se nisam javio o tome da pisem.
oni do kojih mi je stalo a koji jesu vojni obveznici su u principu punoletne osobe koje su u stanju da same donose svoje odluke.+nisam bas sigurna da emigracija uopste ima toliko bitan uticaj na rezultate izbora, da bih oko toga pravila toliku dramu.++ja i ne napadam pravo glasa emigracije, vec ga smatram licnom odlukom, druze dijagonalni.
Link to comment
Viloticka, ti kad se zalaufas ne bi te celicne sajle zadrzale. Primeti da se u velikom broju (razvijenih) zemalja pravo glasa emigranata (pod odredjenim uslovima) podrazumeva. No, nemaju tebe za savetnika. Vi znate ko ce da se vrati, a ko nece... boze me sacuvaj sveznajuceg sveta.
Tebi je danas izgleda neko nešto ružno uradio. Posvadjaj se malo sa nekim uživo pa se izduvaj, ili idi lezi, odmori se.
Link to comment

naravno da je licni izbor, a kao takav moze da bude vodjen raznim sitnim interesima, osecanjima, rezonovanjima itd. u mom slucaju je ponekad u pitanju osecaj da ako tamo neki maflo iz svedske pripizdine vezba ponosno ustastvo na daljinu - to me dodatno motivise da odem da glasam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...