Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

Na danasnjem skupu u Chikagu prisustvovalo oko 8.000 ljudi. Sve je proteklo u najboljem redu. Na skupu pod nazivom "Kosovo je Srbija" pored srpskih, bile su jos poljske, ruske, makedonske i grcke zastave.

Link to comment
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

Zar nisu Poljaci planirali da priznaju Kosovo?
Nemam pojma. Znam samo da su Poljaci jedna od najbrojnijih etnickih grupa u Chikagu (blizu milion) i da imaju veoma lepo misljenje o Srbima (nas smatraju za njihovu slovensku bracu, dok o ostalim slovenskim etnickim zajednicama iz bivse SFRJ nemaju bas lepo misljenje).
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ko je bakica, sa "JNA" kapom (titovkom, aluzija na gerilu :lol: ) na glavi, koja je pricala na njujorskom protestu u nedelju? Cujem da je ovdasnji njujorski pisac, srpskog porekla. Bilo oko 1500 skroz OK ljudi i medj' njima, hrpa fensi cica :wink: . Njujorski srpski podmladak u dresovima Partizana i onih drugih, ispentrao se po nekom malo vecem kiosk-kafeu, neka zena delila poslednji tekst Teofila Pancica :lol:. Bilo opako hladno i sve proteklo u najboljem redu, samo sto je dugo trajalo. Kako cujem, povorka najizdrzljivijih, posle cetiri sata stajanja u mestu, po odvratnoj hladnoci, prosetala pored UN, sve do crkve na Menhetnu. Na protestu se nisu pojavili najveci kafanski-ratnici, Srbovi iz Richvuda i okoline (i Dzersija, jakako :wink: ), sto je cenim, najvise i uticalo na kvalitet skupa cool.gif

Edited by Luc
Link to comment
Ko je bakica, sa "JNA" kapom (titovkom, aluzija na gerilu :lol: ) na glavi, koja je pricala na njujorskom protestu u nedelju? Cujem da je ovdasnji njujorski pisac, srpskog porekla.
Da nije mozda ona SMradova ministarka, Radmila Melentijevic? Da li je moguce da ta spodoba ima jos nekakav ugled medju ljudima u NY?
Kako cujem, povorka najizdrzljivijih, posle cetiri sata stajanja u mestu, po odvratnoj hladnoci, prosetala pored UN, sve do crkve na Menhetnu. Na protestu se nisu pojavili najveci kafanski-ratnici, Srbovi iz Richvuda i okoline (i Dzersija, jakako :wink: ), sto je cenim, najvise i uticalo na kvalitet skupa cool.gif
Je li to ona crkva gde je pocetkom 90ih stajala Arkanova ikona? Tu blizu valjda ima neki klub ili bar koji pripada crkvi. 1 Badnje Vece tamo negde 93 ili 94 sam se obreo tamo i bilo je bas zanimljivo, kao na filmu :lol:
Link to comment
Da nije mozda ona SMradova ministarka, Radmila Melentijevic? Da li je moguce da ta spodoba ima jos nekakav ugled medju ljudima u NY?
Па она је била први говорник. :rolleyes: А иначе, бакица са титовком је ваљда нека песникиња, шта ли...
Je li to ona crkva gde je pocetkom 90ih stajala Arkanova ikona? Tu blizu valjda ima neki klub ili bar koji pripada crkvi. 1 Badnje Vece tamo negde 93 ili 94 sam se obreo tamo i bilo je bas zanimljivo, kao na filmu :lol:
Само је једна српска црква на Менхетну, а поред ње је црквена сала. Српски клуб (који се због пореза води на Цркву) је, пак, у Квинсу.Него, Луч, што не посташ коју сликицу да дочараш ПППлозима атмосферу испред УНа?
Link to comment
da li se u ime organizatora skupa okupljenim gradjanima obratio ramsey clark?
:lol: Nemam pojma u cije se ime obracao, nisam slusao govornike, vec sam setao okolo, dok nismo otperjali u pab cool.gif
Link to comment
Само је једна српска црква на Менхетну, а поред ње је црквена сала. Српски клуб (који се због пореза води на Цркву) је, пак, у Квинсу.
To je onda to mesto!! Odmah do crkve, iako sam bio prilicno pijan, siguran sam da je bilo na Menhetnu. Ahhh, stara dobra vremena! :D
da li se u ime organizatora skupa okupljenim gradjanima obratio ramsey clark?
Mogao je bar Kusturica da se pojavi, i posle da naredi neki juris na "neprijateljske konzulate" :lol:
Link to comment
U Tel Avivu državljani Srbije i Republike Srpske sa prebivalištem u Izraelu organizovali su skup podrške Srbima na Kosmetu. Govorili su i profesor Rafael Izraeli sa Trumanovog instituta na Hebrejskom univerzitetu u Jerusalimu, rabin Amir Zvi Luvman - predsednik Udruženja prijateljstva sa Srbijom i Aleksandar Nikolić - u ime okupljenih useljenika.tel-aviv.jpg
ovaj Izraeli je tezhak fashistoid. slushao sam ga jednom prilikom na nekoj donatorskoj konferenciji u j-em city hall-u za obnavljanje srushenih crkvenih objekata na KiM, bio je moderator diskusije. pogled na svet mu se mozhe svesti pod kill anything moslem that moves. fino drushtvance su Srbi u Izraelu odabrali sebi.
Link to comment
ovaj Izraeli je tezhak fashistoid. slushao sam ga jednom prilikom na nekoj donatorskoj konferenciji u j-em city hall-u za obnavljanje srushenih crkvenih objekata na KiM, bio je moderator diskusije. pogled na svet mu se mozhe svesti pod kill anything moslem that moves. fino drushtvance su Srbi u Izraelu odabrali sebi.
Koliko sam mogao da vidim, celu pricu organizovao je Archi, privatno sjajan lik, koji je inace Jevrejin poreklom s Kosova i iskreni levichar, kao i vecina nashih u Izraelu. Uostalom, da je Shaki u mogucnosti (sto ne pustaju coveka da umre?), verujem da bi se i on tamo pojavio, kao nekada na Palama :lol:
Link to comment
  • 1 month later...
Čubrilo: Dijaspora do 20. aprila18. april 2008. | 08:03 | Izvor: BetaBeograd -- Ministarka za dijasporu Milica Čubrilo izjavila je da Srbi iz dijaspore moraju da se upišu u Evidenciju birača do 20. aprila kako bi glasali na predstojećim izborima.
cela vest ovde, ali interesantan je jedan komentar od uvece :)
Hvala unapred onima kojima nije tesko da u sadasnjim, slazem se, komplikovanim uslovima, uloze napor i ucestvuju odgovorno u odluci kojim putem ce Srbija ici u naredne 4 godine. Blize ka standardima zemalja u kojoj nasa dijaspora zivi ili nazad u onu Srbiju od koje je dobar deo dijaspore pobegao. Naravno da su Srbi svi gradjani Srbije, bez obzira na "nacionalnost". Ako ste malo pratili rad Ministarstva za dijasporu ovih 10 meseci, znate da smo na tome veoma insistirali, po cenu cestih napada samodeklarisanih patriota. 11 maja ce biti "dza" ili "bu", drago mi je da su toga mnogi svesni i nadam se da ce se u poslednji cas jos mnogi osvestiti. Kampanju "pokazite da Vam je stalo" i informisanje o tome da oni koji zele da glasaju moraju da se upisu u Biracki spisak do 20 aprila, je pocela onog momenta kada su raspisani izbori. Nazalost, nisu svi primetili baner Ministarstva za dijasporu koji od tog momenta stoji na sajtu b92. Da, treba uvesti glasanje putem poste. Za to smo se zalagali, postigli dogovor sa organima Vlade Srbije koji imaju nadleznost da predloze potrebne izmene Zakona u tom cilju, medjutim Skupstina se raspala pre nego sto smo stigli da branimo nove Zakone. Ako bude kontinuiteta posle 11 maja, glasace se putem poste na narednim izborima. A da bi izgradili normalnu Srbiju, potreban nam je svaki glas. Verujte mi da se ne lepim za ministarsku fotelju, nije to bas tako zabavno!(milica cubrilo, 18. april 2008 21:04)
Link to comment

^Jeste, a pazi careve: rok za prijavu je do 20. aprila, onda se spiskovi salju u Srbiju da se provere, pa ako nesto slucajno nije u redu znace se verovatno nedelju dana posle toga, a onda je vec kasno za ispravljanje jer je, jelte, rok za prijavu bio do 20. aprila.Barem je kod nas tako. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...