Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

Gledam i cudom se cudim... koji ste vo ljudi entuzijasti, svaka vam cast.Jal entuzijasti jal kontrol frikovi. Ima i jedni' i drugi'
Ne zaboravi da mnogi od nasih dijasporaca (za razliku od nas Ozija i Kivija) nemaju druge prilike da uopste glasaju... osim ako ne glasaju na srpskim izborima.
Link to comment
Ne zaboravi da mnogi od nasih dijasporaca (za razliku od nas Ozija i Kivija) nemaju druge prilike da uopste glasaju... osim ako ne glasaju na srpskim izborima.
Dobro, i?Mislim, nemaju ljudi prilike da rade mnoge druge stvari u zivotu. Zasto je glasanje na izborima u zemlji u kojoj ne zivis toliko bitno?A' glasanje u Ruandi, a' glasanje u Srbiji. Who gives a fuck?OK, ljude koji su na tzv privremenom radu jos i da razumem. (Disklajmer: "privremeni rad" je rad kojem se vidi kraj kao recimo ugovor na ograniceno vreme. Ono "samo sam doso da koji dolar ubodem pa da odem" se ne racuna, jer takvi i posle 20 godina i dalje ubadaju isti dolar).Ali oni koji se ne vracaju? C'mon...
Link to comment
Dobro, i eto je prilika da negde glasaju (sto je velikoj vecini nas jedini nacin da uticu na bilo sta u zivotu). Ne znam sto to tebi smeta.
Valjda ima još nešto na šta možeš da utičeš u životu, i to mnogo direktnije. Kako si ovo mislio i ko su to "oni/mi"?
Link to comment
Valjda ima još nešto na šta možeš da utičeš u životu, i to mnogo direktnije. Kako si ovo mislio i ko su to "oni/mi"?
"Oni" su oni, a "mi" smo mi. cool.gif Prvo smo mi koji imamo pravo glasa u zemljama u kojima zivimo, a drugi su oni koji nemaju. Inace, ne vidim kako prosecna osoba moze uticati na "veliku sliku" onog sto se dogadja (u drzavi, a i sire) mimo politicke aktivnosti (sto za ogromnu vecinu znaci glasanjem).
Link to comment
"Oni" su oni, a "mi" smo mi. cool.gif Prvo smo mi koji imamo pravo glasa u zemljama u kojima zivimo, a drugi su oni koji nemaju. Inace, ne vidim kako prosecna osoba moze uticati na "veliku sliku" onog sto se dogadja (u drzavi, a i sire) mimo politicke aktivnosti (sto za ogromnu vecinu znaci glasanjem).
Velika sila ok, to razumem, tu se slažem. Pored toga naravno ima još gomila stvari koje ne rešava parlament, nego ti/mi/oni sam(i). Zato mislim da to nije jedini način da na nešto utičeš u životu, značajan svakako, ali ne i jedini.
Link to comment
Inace, ne vidim kako prosecna osoba moze uticati na "veliku sliku" onog sto se dogadja (u drzavi, a i sire) mimo politicke aktivnosti (sto za ogromnu vecinu znaci glasanjem).
viloticka valjda pokusava da shvati motive nekog ko iz australije (recimo) zeli da posto poto ima uticaj na situaciju u srbiji, u koju ce se mozda vratiti da se kao penzos seta po kalemegdanu.pravo da ti kazem nije ni meni jasno, al mislim da treba postovati nesto sto je ipak licna odluka.
Link to comment

Ne znam za Australiju i za te sto nabadaju dolare ali meni npr uopste nije svejedno ko ce biti preCednik u Srbiji jer mi je tamo cela porodica i mnostvo prijatelja.A da li cu se vracati ili ne, to jos ne znam, za sada su prilike 50/50 i ne mrdaju nigde vec 3 godine.Ako stvari krenu na bolje u Srbiji (delimicno zahvaljujuci i novoj vladi/presedniku) mozda prevagnem na 60 i vratim se.U svakom slucaju, glasanje ne moze biti besmisleno.

Link to comment
ali meni npr uopste nije svejedno ko ce biti preCednik u Srbiji jer mi je tamo cela porodica i mnostvo prijatelja.
tako i ja razmisljam kad su izbori u hrvatskoj u pitanju, posto mogu da glasam. kad vec imam pravu, uglavnom ga iskoristim (manje motivisano nego ovo domace) - mada na nekom 'principijelnom politickom' nivou nisam ubedjena u ispravnost koncepta prava glasa dijaspore.
Link to comment

potpuno off topic (moze mi se da trolujem :D )postavicu uskoro pitanje dvojnog drzavljanstava i otkazivanja drzavljanstva sa sve mojim iskustvima i prikupljenim komentarima tipa moje frizerke: koja je svrha da ti pise neko drugo drzavljanstvo kad ce uvek da se zna da si ti iz Srbijeili Tereza cistacica koja odreaguje u stilu * da li si ti normalna* na pitanje - da li bi uzela lux drzavljanstvo... uz to doda, kako da ga uzemem kad ja to nisam....i ja koja danima vec razmisljam pa juce prodjem ispod zastave koja je ispred parlamenta - i nista ne osecami pobedi Novak Djokovic a ja - nista.on topic:ali zato mi je bitno ko je predsednik moje opstine i tu cu da glasam, za to mi ne treba drzavljanstvozbog roditelja, sestre i prijatelja zanima me politicka situacija u Srbiji, ne glasam jer sam lenja a sto Marvin kaze, mislim da posle polozenog kursa poznavanja zapadno-evropskih demokratija i distance koja nas oslobadjanja pristrasnosti i propagandi lokalnih televizija, mislim da bi trebalo da glasamo.jer nam je glava, MOZDA, malo hladnija.

Link to comment
viloticka valjda pokusava da shvati motive nekog ko iz australije (recimo) ...
Upravo o nama iz Australije se ne radi, posto mi imamo gde (mimo Srbije) da ekserciziramo svoje demokratsko pravo. :)S druge strane, ko moze da bude bas sasvim siguran da li ce se vracati ili nece.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...