Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

9 minutes ago, Misko said:

Daleko bilo da branim kafice, ali to da se superprenosi u kaficima, mislim da je malo i deo narativa, svetskog..radna mesta niko ne spominje,a recimo, ovde se mnogi foruasi bas na tim radnim mestima zarazili...jer, malo se i forisira to, sedi kuci i idi na posao..i u zemljama pod pod lckdaunom se siri zaraza..

 

Na radnom mestu bi moralo da se sedi a u kafiću baš i ne mora.

Link to comment

Virus se ne prenosi samo kapljično, prenosi se i aerosolom. Pri nepovoljnim okolnostima u zatvorenom virus se može zakačiti za svega 5 minuta na udaljenosti od 7 m ili čak ako se osoba nađe u prostoriji u kojoj je prethodno bila zaražena osoba.

 

 

5.10.2020.

Quote

 

Today’s update acknowledges the existence of some published reports showing limited, uncommon circumstances where people with COVID-19 infected others who were more than 6 feet away or shortly after the COVID-19-positive person left an area.  In these instances, transmission occurred in poorly ventilated and enclosed spaces that often involved activities that caused heavier breathing, like singing or exercise.  Such environments and activities may contribute to the buildup of virus-carrying particles.


 

https://www.cdc.gov/media/releases/2020/s1005-how-spread-covd.html

 

 

Link to comment

znachi ovo ce da bude treci kolaps, kada ispochetka treba objasniti mehanizme prenoshenja. a za nekoliko dana cemo imati ponovo dilemu da li maske neshto rade. ja nisam sigurna da sam opet sposobna. tj sposobna sam, ali nisam sigurna da me briga...

danas 2 nezavisna razgovora sa 2 bliske visokorizichne zene chiji muzevi su nezainteresovani za vakcinaciju, a one rutinsku vezuju gde gazda kaze. nije da bi on branio njoj, kad bi ona htela. ali ona nije ni razmishljala da li zeli. za to vec definitivno vishe nisam sposobna i nije me briga dry.png


sent from bubamoto



  • +1 7
Link to comment
Quote

Горан Весић 
27. фебруар у 08:32
У Београду је закључно са 25. фебруаром вакцинисано 19.45 одсто пунолетне популације. Ревакцинисано је 10.52 одсто пунолетне популације. Просечна старост вакцинисаних лица је 64 године.
У популацији старијој од 75 година вакцинисано је 54.625 грађанки и грађана од 129.418 колико их живи на територији нашег града односно 42.18 одсто.
У популацији старости између 65-74 године која обухвата 207.040 грађанки и грађана вакцинисано је 93.132 људи односно 44.98 одсто. 
У популацији старости од 50-64 године у којој живи 323.055 људи вакцинисано је 54.429 грађанки и грађана односно 16.84 одсто.
У популацији између 18-49 година у којој живи 732.276 људи вакцинисано је 49.401 грађанки и грађана односно 6.74 одсто.
Хвала Београђанкама и Београђанима на масовном одзиву на вакцинацију! 
Вакцинација је једини пут да победимо вирус!
Београд побеђује!

https://www.facebook.com/Goran.Vesic.zvanicna.stranica/posts/4284506874910519

 

Quote

Naveo je da je na teritoriji grada Beograda najviše dato vakcine "sinofarm", i to više od 206.000, sledi vakcina "fajzer" sa oko 24.000, "sputnjik v" sa 18.000, a "astra zeneka" sa skoro 7.000.

blic.rs/vesti/beograd/gde-je-u-beogradu-najvise-a-gde-najmanje-vakcinisanih-gradana-jedna-ubedljivo-vodi/0tz4zv8

 

1Csbsyg.jpeg

 

Raspodela po starosnim grupama u spoileru:

 

Spoiler

 

2Suk0wi.jpeg

 

5XTOblq.jpeg

 

eOw8XJ3.jpeg

 

0NrJJRO.jpeg

 

 

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
7 hours ago, Блок_64 said:

 

Argument je odlican,moze da ti se svidja ili ne to je vec stvar ukusa ili licnog gledanja na neku situaciju.

Klubovi,diskoteke ili kako se to vec sada zove ako se ne varam kod nas ne rade od oktobra i za to naravno imam razumevanja.Sa druge strane posteje zemlje (citaj Nemacka) u kojoj ne rade ni kafici ni frizeri ni sportski centri pa su im cifre ogromne u odnosu na ogranicenja koja imaju.

Kod nas se nesto debelo ne slaze,i na kraju krajeva zasto samo kafici treba da najebu ispada da se samo korona siri po kaficima.

 

 

Nemci cifre ne steluju, mozda je u tome caka.

 

Inace da, korona se najvise siri po kaficima, slavljima, koncertima i utakmicama. Logicno je, objasnio covek gore, kapljicna bolest.

Link to comment

Zanimljivo je kako ne znam nijednu osobu koja je dobila koronu u kafiću, na slavlju, koncertu ili utakmici. Niti u teretani ili na treningu. Svi su dobili ili na radnom mestu, ili u prevozu (gradskom ili međugradskom), ili u zdravstvenoj ustanovi, ili u školi, ili tokom privatnog viđanja u stanu s osobom koja je bila zaražena (u 90% slučajeva član uže ili šire porodice).

 

I da, znam neke debile koji su dobili u klubovima, kao i neke koji su radili u tim klubovima što potpada pod "radno mesto" ali bih ipak tretirao drugačije.

Edited by Sammael
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...