Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

12 hours ago, vememah said:

Kon juče tražio vanredno stanje sa lockdownom i policijskim časom, što je Vučić u Sarajevu odbacio, danas zatvaranje svih kafića i restorana na najmanje sedam dana uz pretnju navodnim napuštanjem kriznog štaba. Liči da je ovo naručen nastup da bi sad Vučić reagovao sa "ne bih ja, ali struka".

 

Ja stvarno ne znam odakle taj glupavi podatak da se ljudi zaraze u kaficu.To mi lici na ono zagadjenje vazduha i automobili su krivi a najveca zagadjenost bila upravo u vreme policiskog casa i zabrane kretanja.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Misko said:

A ovamo slusam, Beogradjani najvise postuju mere, aham..mislim, ne postuje niko, ali, po vasim postovima, ispada da bar 80% BG ne jebe mere, od univerziteta preko medicinskog non kovid osoblja, do GSPa..onda se BG dobro i drzi..

 

Nije tako.U prevozu 99% ljudi nosi masku.U trzni centar ne mozes da udjes bez iste,kao i u prrodavnice,piljare,pekare......

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, arkonada said:

U smislu da kad uđem u bus ili maxi i slično velika većina ljudi ima maske. Da li važi u nekim drugim terminima ne bih ti znao reći, van toga što vidim korone nema i nikad nije postojala od ulaza gde živim pa na dalje.

 

GSP je sada podnošljiv, narod se (ponovo) usrao. Sinoć u pola dvanaest svi nose maske u dvadesetrojci, klinci. To je bilo u domenu SF-a pre samo nedelju dana.

Link to comment
20 minutes ago, Блок_64 said:

 

Ja stvarno ne znam odakle taj glupavi podatak da se ljudi zaraze u kaficu.To mi lici na ono zagadjenje vazduha i automobili su krivi a najveca zagadjenost bila upravo u vreme policiskog casa i zabrane kretanja.

 

Virus se prenosi kapljično, to smo do sad valjda utvrdili, tako da se najlakše prenosi u zatvorenim, zagušljivim prostorijama u kojima ljudi glasno razgovaraju, pogotovo posle dužeg boravka u njima. Kafić ispunjava sve zahteve za idealno prenošenje virusa.

  • +1 9
Link to comment
4 minutes ago, Anonymous said:

 

Virus se prenosi kapljično, to smo do sad valjda utvrdili, tako da se najlakše prenosi u zatvorenim, zagušljivim prostorijama u kojima ljudi glasno razgovaraju, pogotovo posle dužeg boravka u njima. Kafić ispunjava sve zahteve za idealno prenošenje virusa.

 

Koliko poznajes ljudi koji su se zarazili u kaficu.Taj kapljicno sto ga prenese sa drugog stola verovatno moze da ide na svetsko prvenstvo u pljuvanju u dalj.

Edited by Блок_64
  • +1 1
  • -1 5
Link to comment

^^

 

Argument ti je loš, ali da, poznajem jednog lika i taj je jedini od dve osobe koje poznajem da su se zarazili. Druga osoba se zarazila na sastanku u firmi, otprilike slična situacija kao u kafiću, samo malo pristojnija, bez glasne muzike. Ostali debelo vode računa kako se ponašaju pa se nisu ni zarazili.

Edited by Anonymous
Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

^^

 

Argument ti je loš, ali da, poznajem jednog lika i taj je jedini od dve osobe koje poznajem i zaralizili su se. Druga osoba se zarazila na sastanku u firmi, otprilike slična situacija kao u kafiću, samo malo pristojnija, bez glasne muzike. Ostali debelo vode računa kako se ponašaju pa se nisu ni zarazili.

 

Argument je odlican,moze da ti se svidja ili ne to je vec stvar ukusa ili licnog gledanja na neku situaciju.

Klubovi,diskoteke ili kako se to vec sada zove ako se ne varam kod nas ne rade od oktobra i za to naravno imam razumevanja.Sa druge strane posteje zemlje (citaj Nemacka) u kojoj ne rade ni kafici ni frizeri ni sportski centri pa su im cifre ogromne u odnosu na ogranicenja koja imaju.

Kod nas se nesto debelo ne slaze,i na kraju krajeva zasto samo kafici treba da najebu ispada da se samo korona siri po kaficima.

 

Link to comment

Dosta toga zavisi i od čiste sreće, moj ortak sa posla je u kući imao zaražene, svaki dan na posao dolazi autobusom, a neće da nosi KN95 nego nosi onu beskorisnu, ima dva tinejdžera u kući, stalno je na nekim sastancima i ništa. Primio oksfordsku pre neki dan i sad slavi.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

Dosta toga zavisi i od čiste sreće, moj ortak sa posla je u kući imao zaražene, svaki dan na posao dolazi autobusom, a neće da nosi KN95 nego nosi onu beskorisnu, ima dva tinejdžera u kući, stalno je na nekim sastancima i ništa. Primio oksfordsku pre neki dan i sad slavi.

 

 

Naravno.Slazemo se oko toga.Problem je sto kod nas cim je frka e zatvaraj kafice.Dozvolili pun Kopaonik,Zlatibor,spomenik e kada je sve to proslo onda daj da zatvorimo kafice oni su krivi.Ok hajde da ih zatvorimo nista protiv nemam,ali pouceni iskustvom iz drugih zemalja ni to nije donelo pad broja zarazenih.

Nasi se ovde debelo zajebavaju,sa svima nama.Donese neke kurceve mere koje da kazem mi obicni ljudi uglavnom postujemo.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Daleko bilo da branim kafice, ali to da se superprenosi u kaficima, mislim da je malo i deo narativa, svetskog..radna mesta niko ne spominje,a recimo, ovde se mnogi foruasi bas na tim radnim mestima zarazili...jer, malo se i forisira to, sedi kuci i idi na posao..i u zemljama pod pod lckdaunom se siri zaraza..

Edited by Misko
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...