Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, Sammael said:

Takođe, niko da objasni otkud u Sloveniji situacija koja jeste kad od oktobra NIŠTA JEBENO NE RADI osim radnih mesta i prodavnica hrane, a na snazi je i policijski čas i zabrana boravka van opštine prebivališta osim uz dozvolu. Pri tome su Slovenci dramatično disciplinovaniji od nas, a i inače jedna vrlo dosadna nacija koja slabo visi po kafanama i mnogo više vremena provodi napolju baveći se sportom.

 

Samo da se osvrnem na ovu generalizaiju i netačnost

Link to comment
Just now, Jumanji said:

Kada se donose hitne mere i kada drekavac sokira javnost, dajte mi te ibfo, od vaznosti su -.-

Hitne mere su najavljene za sutra, a drekavav je najavio za danas "dramaticne" vesti

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

Ok, ne znam o cemu bi dalje pricali :isuse:

 

Vec je obrnuto tri kruga na ovoj temi o ovome, vreme je za cetvrti ocigledno.

 

Pa krug se sastoji od toga da ti kad ti od početka na svaka 2 dana alternativno pljuješ šetače i šetaš se kejom, pljučeš ljude koji sede u kafićima i sediš u kafiću, itd. OK ti je da se sve pozatvara zato što (koliko se sećam) imaš posao koji može da se obavlja od kuće i pri tome si po sopstvenim rečima introvertan. Ima ljudi koji rade u ovim delatnostima i ne mogu sad odjednom da nađu neki drugi posao, ima ljudi koji su ekstrovertni i psihički im ovo teže pada. 

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Samo da se osvrnem na ovu generalizaiju i netačnost

 

:D 

 

Pa jest, Slovenci nisu disciplinovaniji od Srba uopće, zato se tamo sve reciklira, trava je podšišana svuda uredno, đubreta nema ni u tragovima, deca ne jedu smeće u školama jer imaju obezbeđene obroke i nastavnici bacaju junk food ako nađu kod njih, u autobuse ulazi onoliko ljudi koliko sme i preko toga vozač zabranjuje ulaz, nema tajnih klubova koji rade za vreme korone (da ih ima, nekoliko mojih drugara koji žive tamo bi ih već otkrili), karantin se sprovodi i kontroliše (znam za dvojicu koji su popili lepe kazne jer su izašli do prodavnice preko puta kad je dolazila policija da ih kontroliše). 

 

Za dosadu je bio sarkazam, naravno.

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, Sammael said:

 

Pa krug se sastoji od toga da ti kad ti od početka na svaka 2 dana alternativno pljuješ šetače i šetaš se kejom, pljučeš ljude koji sede u kafićima i sediš u kafiću, itd.

 

Kad bre? Nikada setace nisam pljuvao niti sam sedeo u kaficu sem jedan jedini put sa svojom zenom u basti kod magistrata, potpuno sami na +6 stepeni celzijusa (i to ovde prijavio kao svojevrsni kuriozitet)

 

edit: setih se, dva puta u godinu dana, drugi put poslovni sastanak od pola sata koji je morao da se desi, naravno, sedeo sam tamo neodgovorno jer su dobri novci bili u pitanju.

 

Mislim, mozemo sad da izvrcemo ovde fakte ali odgovorno ici u kafic i restorane, daj da ne vredjamo jedni drugima inteligenciju. Rekoh, obrnulo se ovde nekoliko krugova o ovome gde ljudi izjednacavaju moranje odlaska na posao i nemoranje odlaska u kafic, uvek ova razumna struja na kraju pobedi ali nije problem, moze jos jedan krug kako se ljudi zarazavaju i koji su mehanizmi prenosa virusa, nezavisno od mojih ili tvojih preferencija da li volimo da sedimo kuci ili odgovorno pljujemo jedni drugima u espreso.

Edited by Caligula
Link to comment

Hajd ovako da crtam:

 

Niko ne ide u kafić, ergo kafić se zatvori. Gazda mafijaš ostane bez zarade, ali ostanu i svi zaposleni koji u kafiću rade. Kako tačno rešavaš taj socijalni problem? Država svima da minimalac? Šta koj kurac neko u Beogradu ko iznajmljuje stan da radi s minimalcem, da se ubije? Da ne jede par meseci dok ovo ne prođe?

Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

Hajd ovako da crtam:

 

Niko ne ide u kafić, ergo kafić se zatvori. Gazda mafijaš ostane bez zarade, ali ostanu i svi zaposleni koji u kafiću rade. Kako tačno rešavaš taj socijalni problem? Država svima da minimalac? Šta koj kurac neko u Beogradu ko iznajmljuje stan da radi s minimalcem, da se ubije? Da ne jede par meseci dok ovo ne prođe?

 

Turisticki i ugostiteljski radnici, hotelijeri - pomoc drzave da ne pocrkaju. Sve ostalo pod blagim merama, tipa testiranje, pracenje, maske. To govorim (ne samo ja) vec godinu dana.

Link to comment

I već godinu dana se to ne dešava, tako da se očito neće ni desiti. 

 

I ja već godinu dana govorim da treba da se nose maske, da se edukuju ljudi kako pravilno da ih nose, da se stalno kontroliše da li se mere poštuju (a ne stihijski i ad hoc), da se ograniči broj stolova po kafićima i restoranima (kako je bilo u maju) i broj ljudi po prodavnicama. I OŠTRA kontrola po kolektivima gde su ljudi prinuđeni da stoje blizu jedni drugih (Jure i slično). Nažalost, ništa od svega toga. I neće se ni desiti. I onda nema potrebe ni za ovim izdrkavanjem jer ništa neće promeniti.

Link to comment

I šta je rešenje po tebi?

Da pustimo da priroda sama reši stvar?

 

 

Otkud znaš da se zatvaranjem ništa neće promeniti?

Edited by Filozof manijak
Link to comment

A što mi puštamo turiste normalno u zemlju? Kad sam bio na testiranju - turisti. Svaka priča o tim žurkama sadrži neke turiste. Kolko njih uopšte treba da uđe da nam se to isplati? Inače, mislim da se pare od odgovornog ugostiteljstva mnogo teško obrću. Nadam se da će bašte da izvuku ljude, jebeno im je baš. 

 

Ali lekarima je najgore i pacijentima. Gomilaju se ljudi koji čekaju operacije a i te operacije kolko proučavam (a nažalost moram da proučavam) imaju neki svoj ritam kojim mogu da se obavljaju. Ne može neograničeno. Predugo traje ovo sve, niko tako nije predvideo. Svaka čast svakom ko se hrabro drži sad, ne znam koji je plan.

Link to comment

Zato što se vidi na primeru okolnih država da totalno zatvaranje nije dalo rezultate.

 

Rešenje je kontrola, rigorozna kontrola. Ali ni to se neće desiti. Tako da će na kraju priroda sama da reši stvar. I da se nadamo da su svi koji su normalni i hteli da se vakcinišu to i uspeli, za one koji nisu imam 0 razumevanja.

Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

I već godinu dana se to ne dešava, tako da se očito neće ni desiti. 

 

I ja već godinu dana govorim da treba da se nose maske, da se edukuju ljudi kako pravilno da ih nose, da se stalno kontroliše da li se mere poštuju (a ne stihijski i ad hoc), da se ograniči broj stolova po kafićima i restoranima (kako je bilo u maju) i broj ljudi po prodavnicama. I OŠTRA kontrola po kolektivima gde su ljudi prinuđeni da stoje blizu jedni drugih (Jure i slično). Nažalost, ništa od svega toga. I neće se ni desiti. I onda nema potrebe ni za ovim izdrkavanjem jer ništa neće promeniti.

 

kako da ti kazem, ovo je diskusioni forum a ne vlada srbije, ovde se ne odlucuje ni o cemu, samo diskutujemo.

 

Usao sam u raspravu sa tobom samo i jedino zato sto branis neodbranjivo. Imas na ovoj temi, rekoh, tri kruga ovih "argumenata" odozgo i kontraargumenata. Eno ti pa citaj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...