Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

^Nije tačno, dalo je rezultate, ali se posle popuštanja mera, otvaranja škola i slično ponovo pogoršalo stanje. 

Prosto je, smanjiti maksimalno neesencijalno okupljanje i kontakte ljudi, ali jbg narodu to ne dopire do mozga.

 

Edited by Filozof manijak
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Hermetico said:

A što mi puštamo turiste normalno u zemlju? Kad sam bio na testiranju - turisti. Svaka priča o tim žurkama sadrži neke turiste. Kolko njih uopšte treba da uđe da nam se to isplati? Inače, mislim da se pare od odgovornog ugostiteljstva mnogo teško obrću. Nadam se da će bašte da izvuku ljude, jebeno im je baš. 

 

Ekonomija, verovatno. Ali da, pun je grad turista. Pun je YT video blogera koji pozivaju sve da dođu u Srbiju jer je normalno stanje i može da se obilazi i kafeniše.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Nije tačno, dalo je rezultate, ali se posle popuštanja mera, otvaranja škola i slično ponovo pogoršalo stanje. 

Prosto je, smanjiti maksimalno neesencijalno okupljanje i kontakte ljudi, ali jbg narodu to ne dopire do mozga.

 

 

Bukvalno nema šanse da se složim s ovim, jer makar za jednu državu pratim na dnevnom nivou šta se dešava. 

Link to comment
Just now, Sammael said:

 

Ekonomija, verovatno. Ali da, pun je grad turista. Pun je YT video blogera koji pozivaju sve da dođu u Srbiju jer je normalno stanje i može da se obilazi i kafeniše.

Pa to baš nije normalno i ne ukazuje na odgovornost. Nešto tu smrdi, te ljude ne mrzi da se testiraju da bi dolazili i odlazili. Nije to samo zbog kafe. 

 

A oni neće da se leče ovde ako se razbole, ili što je još gore hoće.

Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

 

Ekonomija, verovatno. Ali da, pun je grad turista. Pun je YT video blogera koji pozivaju sve da dođu u Srbiju jer je normalno stanje i može da se obilazi i kafeniše.

 

Pri tom "14 mrtvih" svaki dan, ono, sitna brojka, sve normalno.  

 

Ekonomija kida, konobari se ubise od para.

Edited by Caligula
Link to comment

Australija, Novi Zeland...

Kakve su mere oni imali, i kakvo je stanje kod njih?

 

 

esid. mi nemamo bukvalno nikakve mere, i sad se ljudi bune što nameravaju da nas malo jače stisnu. 

A kad isti ti ljudi zapate virus, kuku lele i pomagaj pa trk da opterećuju ionako sjeban zdravstveni sistem.

U ovakvoj situaciji moraju se znati prioriteti, prvo zdravlje građana i zdravstveni sistem, pa tek onda ekonomija i kafići.

Najveći i najvažniji resurs jedne države su njeni stanovnici

Edited by Filozof manijak
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

 

kako da ti kazem, ovo je diskusioni forum a ne vlada srbije, ovde se ne odlucuje ni o cemu, samo diskutujemo.

 

Usao sam u raspravu sa tobom samo i jedino zato sto branis neodbranjivo. Imas na ovoj temi, rekoh, tri kruga ovih "argumenata" odozgo i kontraargumenata. Eno ti pa citaj.

 

Diskusioni je forum, naravno. I vrlo pamtim sve histerije na ovoj temi od početka do sada. I ne branim ništa, kažem šta ja mislim da bi trebalo, i znam da se ništa od toga neće sprovesti.

 

A vi izvol'te u Vučićevu apsanu, dok on otvara, ne znam šta je sledeće, jarbol, sa 10000 ovaca na 500m2. Pa je posle sve drugo krivo.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Australija, Novi Zeland...

Kakve su mere oni imali, i kakvo je stanje kod njih?

 

Već smo i ovo prežvakali, i ekonomski u kakvom su stanju te države, i po samoodrživosti. I činjenica da su ostrva.

Link to comment

Tačno, mi nismo ostrvo, ali ne mora se ići u drugu krajnost, da budemo totalno otvoreni za sve bez ikakvog testa i da nemamo nikakvih mera.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Sammael said:

 

Diskusioni je forum, naravno. I vrlo pamtim sve histerije na ovoj temi od početka do sada. I ne branim ništa, kažem šta ja mislim da bi trebalo, i znam da se ništa od toga neće sprovesti.

 

A vi izvol'te u Vučićevu apsanu, dok on otvara, ne znam šta je sledeće, jarbol, sa 10000 ovaca na 500m2. Pa je posle sve drugo krivo.

 

Histerije ispadose opravdane za nekoliko hiljada porodica u Srbiji do sada.

 

Ali nema ko da to skapira.

Link to comment

evo mi ovce smo zatvoreni od pocetka decembra i cifre pale. drasticno.

 

mora da je u pitanju neko cudo jer zatvaranje ocigledno ne radi. :sleep:

 

i nema veze sto smo ostrvo - od 1200 smrti dnevno pali na manje od 300. kad smo otvarali, cifre drasticno porasle svaki put. kad zatvore, padaju.

 

kazem - cudo, nema sta drugo....

  • +1 8
Link to comment
1 minute ago, adam said:

evo mi ovce smo zatvoreni od pocetka decembra i cifre pale. drasticno.

 

mora da je u pitanju neko cudo jer zatvaranje ocigledno ne radi. :sleep:

 

i nema veze sto smo ostrvo - od 1200 smrti dnevno pali na manje od 300. kad smo otvarali, cifre drasticno porasle svaki put. kad zatvore, padaju.

 

kazem - cudo, nema sta drugo....

Zamisli ti to. Život je večita zagonetka...

Link to comment

Koje ostrvo? Ono što je vakcinisalo sve živo do sada?

 

OK, povlačim se iz diskusije. Sve ste u pravu, treba nas zaključati jer smo stoka. Posle samo nemojte da plačete na psihološkim posledicama pandemije.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...