Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Cekaj, u trenutku kada zakacis virus nesto ti udari cajper pa blago poskocis i shvatis da si se upravo zarazio? Onda utefteris vreme i mesto?

 

Aman, govorimo o kapljicnoj bolesti. Necemo valjda jos jedan krug o kaficima, druzenju bez maske i znojavom pevanju devet deverusa u jedan mikrofon

 

Pravi se misterija od mehanizma prenosenja zaraze poznatog vekovima.

 

 

Edit, mozda tvoj babl ne ide na slavlja i u kafice. Ali njima je u stan ili na posao neko odnekud doneo bestiju.

Edited by Caligula
  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

znachi ovo ce da bude treci kolaps, kada ispochetka treba objasniti mehanizme prenoshenja. a za nekoliko dana cemo imati ponovo dilemu da li maske neshto rade. ja nisam sigurna da sam opet sposobna. tj sposobna sam, ali nisam sigurna da me briga...

danas 2 nezavisna razgovora sa 2 bliske visokorizichne zene chiji muzevi su nezainteresovani za vakcinaciju, a one rutinsku vezuju gde gazda kaze. nije da bi on branio njoj, kad bi ona htela. ali ona nije ni razmishljala da li zeli. za to vec definitivno vishe nisam sposobna i nije me briga dry.png


sent from bubamoto


 

brini svoju brigu što uključuje i da izbegavaš takve persone. svako je lud na svoj način.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

znachi ovo ce da bude treci kolaps, kada ispochetka treba objasniti mehanizme prenoshenja. a za nekoliko dana cemo imati ponovo dilemu da li maske neshto rade. ja nisam sigurna da sam opet sposobna. tj sposobna sam, ali nisam sigurna da me briga...

danas 2 nezavisna razgovora sa 2 bliske visokorizichne zene chiji muzevi su nezainteresovani za vakcinaciju, a one rutinsku vezuju gde gazda kaze. nije da bi on branio njoj, kad bi ona htela. ali ona nije ni razmishljala da li zeli. za to vec definitivno vishe nisam sposobna i nije me briga dry.png


sent from bubamoto

 

da, čovek je često zapita gde su ti ljudi zbog kojih civilazicija gura napred, pošto u okruženju uglavnom nalazi primerke koji dokazuju da je kraj civilizacije neminovan

  • +1 7
Link to comment
7 hours ago, Anonymous said:

 

Na radnom mestu bi moralo da se sedi a u kafiću baš i ne mora.

Pa i to je nekome radno mesto...

Sto se nacina zarazavanja tice, puno je izuzetaka, da bi samo potvrdjivali pravilo...

 

Link to comment

juče me zvala ex-koleginica. između ostalog, reče da jo je sin zaražen. živi odvojeno se svojomženskom, ex-k im kuva i nosi hranu. pitam, kako? kaže, budala. verili se on i ženska, pa rešili da dovrše posao u septembru. otišli sa još dva para u neki klub da slušaju pevača koji im je preporučen. nije ih bilo više od 20 unutra sa sve personalom. malo grljena, malo dlanom o dlan" baci petaka", malo ćaskanja / dogovaranja licem u lice da se bolje čuju. 

verujem onoj tabeli o stepenu rizičnosti. što neko reče, radno mesto je opasno pa na njega ne ide ko ne mora. i kelner nosi masku jer mora da radi ali zna koliki je rizik. baš kao i svako na šalteru. a mušterija i klijenata ima svakakvih.

  • +1 2
Link to comment

Ja stvarno mislim da je virus odavno toliko raširen da neko ko relativno učestalo izlazi iz stana/kuće zaista ne može da kaže, "e tamo sam se zarazio".


.... Shiit has hit the fan!

  • +1 3
Link to comment

Kod mene u kancelariji kao 10 malih crnaca, svakog dana neko otpadne. Jedna pozitivna, troje imaju temperaturu.

 

Meni ništa i baš se pitam da li sam imao ovo i koliko puta, pošto mi je brat radio na covid odeljenju, kretao sam se po mestima gde je bilo puno ljudi, igrao basket i fudbal sa drugarima jesenas i zimus... I nijednom apsolutno ništa nisam osetio, niti imao bilo kakve simptome.

Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

Cekaj, u trenutku kada zakacis virus nesto ti udari cajper pa blago poskocis i shvatis da si se upravo zarazio? Onda utefteris vreme i mesto?

 

Aman, govorimo o kapljicnoj bolesti. Necemo valjda jos jedan krug o kaficima, druzenju bez maske i znojavom pevanju devet deverusa u jedan mikrofon

 

Pravi se misterija od mehanizma prenosenja zaraze poznatog vekovima.

 

 

Edit, mozda tvoj babl ne ide na slavlja i u kafice. Ali njima je u stan ili na posao neko odnekud doneo bestiju.

 

Dosadan si s hiperbolisanjem.

 

Izvesno imam raznovrsniji i veći babl od tvog i dosta njih ide u kafiće i restorane ali odgovorno, ne u čoporima i ne u gužve. I sede napolju kad god mogu. 

 

U stan ili na posao su im beštiju u 90% slučajeva doneli ljudi koji su išli kod lekara ili su im deca donela iz škole/vrtića.

  • +1 1
Link to comment

Takođe, niko da objasni otkud u Sloveniji situacija koja jeste kad od oktobra NIŠTA JEBENO NE RADI osim radnih mesta i prodavnica hrane, a na snazi je i policijski čas i zabrana boravka van opštine prebivališta osim uz dozvolu. Pri tome su Slovenci dramatično disciplinovaniji od nas, a i inače jedna vrlo dosadna nacija koja slabo visi po kafanama i mnogo više vremena provodi napolju baveći se sportom.

  • +1 1
Link to comment

Samo stizu vesti jbt.

 

Otac slao dete u skolu iako je sam bio pod temperaturom tri dana, dete dobilo temperaturu i jos nekoliko iz razreda (prvi razred osnovne)... otac naravno ispao pozitivan na testu. Zovem juce kolegu oko nekog posla, kaze fasovao koronu, lezi kuci i ceka razvoj dogadjaja. Iz Paracina mi javlja burazer da su njegovi prijatelji dobili koronu porodicno, na FB vidim drugar iz PN objavio da je dobio drugi put koronu u tri meseca, sad javljaju da mi dalja rodjaka (19 godina) ima obostranu upalu pluca.

Edited by Caligula
Link to comment
4 minutes ago, Sammael said:

Izvesno imam raznovrsniji i veći babl od tvog i dosta njih ide u kafiće i restorane ali odgovorno

 

 

Ok, ne znam o cemu bi dalje pricali :isuse:

 

Vec je obrnuto tri kruga na ovoj temi o ovome, vreme je za cetvrti ocigledno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...