Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Jesmo, stoka smo. I nismo samo mi. I psihološke posledice pandemije su neminovne, ali bolje i te posledice nego da nam umre neko bližnji ili sami bacimo kašiku zbog druge stoke.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Sammael said:

Koje ostrvo? Ono što je vakcinisalo sve živo do sada?

 

OK, povlačim se iz diskusije. Sve ste u pravu, treba nas zaključati jer smo stoka. Posle samo nemojte da plačete na psihološkim posledicama pandemije.

Plus gomile ljudi bez posla. 

 

Prosto nema rešenja za situaciju.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
Quote

Direktor kovid bolnice u Areni: Događa se nešto strašno

 

Doktor Vlado Batnožić, koordinator privremene bolnice u Areni, kaže za RTS da je trenutno u toj bolnici na lečenju 386 pacijenata, kao i da dolaze sve mlađi ljudi, pa i čitave porodice. Naglašava i da raste broj pozitivnih. Nešto se strašno događa, poručuje Batnožić.

Doktor Vlado Batnožić je, gostujući u Jutanjem dnevniku RTS-a, naveo da je sada u Areni 386 pacijenata, a da ih je juče bilo 370.

"Jedan konstantan rast broja pacijenata. Juče smo primili 35 pacijenata, a otpustili smo 18. Proteklih dana bilo je između 30, 40 i 50 primljenih pacijenata", kaže dr Batnožić.

Naveo je da su ranije dnevno primali 10 do 20 pacijenata, kao i da su sada sa težim kliničkim slikama.

"Ranije su to bili lakši pacijenti, a sada su srednje teški i teški. Na kiseoniku je sada 306 pacijenata. Mi smo ranije trošili sedam tona kiseonika na 10 do 15 dana, a sada na tri dana sipamo i sedam tona kiseonika", naveo je doktor.

Istakao je da je promenjena starosna struktura pacijenata, ranije su bili uglavnom sredovečni ljudi, a sada je značajan pomak ka mlađoj populaciji, radno sposobnim ljudima od 25 do 35 godina, kao i od 35 do 50 godina.

Kaže da dolaze na lečenje čitave porodice, kao i da ne znaju gde su se zarazili, ali da mlađi uglavnom navode da su bili i restoranima i kafićima, a neki da su bili na skijalištima.

"To je za nas velika opasnost. Ja molim da se pridržavamo ovih mera koje je naš Krizni štab doneo – nošenje maske, držanje distance. Ako toga ne bude, biće sve gora i gora situacija", poručuje Batnožić.

Batnožić je i direktor Zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika Železnice, a u njihovoj kovid ambulanti se povećava broj pregleda i pozitivnih pacijenata.

"Ranije smo imali 20 do 30 pacijenata, a sada dnevno imamo i do 100 pacijenata. Dok je ranije bilo pozitivno 10 do 20 odsto pacijenata, sada je to 50 odsto testiranih. To je značajan pomak i skok. Nešto se strašno događa", zaključuje Batnožić.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4280708/vlado-batnozic-kovid-bolnise-nesto-se-strasno-dogadja.html

Edited by vememah
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Ima rešenja, a to je odricanje od dosadašnjeg načina života, adaptacija na novu realnost.

Nema rešenja bez nekih posledica.

 

Evo mi već treći semestar online, inženjerski faks, trude se profesori koliko mogu ali ovo je pogubno.

 

A da ne pričam o društvenom životu nas "mlađih".

 

A i nevezano za nas mlade, dosta ljudi jedva krpi kraj sa krajem zbog ove situacije.

 

Naravno, gledam i drugu stranu medalje, onu zdravstvenu i koliko bi pogubno bilo sve otvoriti, tako da nema rešenja.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment

Imamo i mi (malo manje mlađi) društveni život, pa se i nama usralo u isti. A da ne pričam o društvenom životu dok sam bio mlad devedesetih...pa se i to preguralo

Tačno, nema rešenja bez većih ili manjih posledica.  Onda se zapitaš: a koja je alternativa? 

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Sammael said:

Koje ostrvo? Ono što je vakcinisalo sve živo do sada?

 

OK, povlačim se iz diskusije. Sve ste u pravu, treba nas zaključati jer smo stoka. Posle samo nemojte da plačete na psihološkim posledicama pandemije.

bilo je vishe krugova zatvaranja i pre vakcine. i cifre padale i pre vakcine. a tek su vakcinisani najstariji koji ionakio nigde ne idu. ovi sto idu na posao i zuje okolo nisu vakcinisani.

 

a psiholoske posledice cemo videti, istina. cenim da su u najvecem cabru oni koji su sahranili najmilije. pa ako se smanji smrtnost, valjda ce i posledice biti manje.

 

bilo je na nasim prostorima i mobilizacija i bombardovanja i plate od tri marke al nije imao ko da ukaze na psiholoske posledice. kojih je sigurno bilo al prezivelo se nekako.

 

al psiholoske posledice zarad neodlaska u kafice, teretane, kladionice i skijanje ce nas sigurno dokusuriti.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Imamo i mi (malo manje mlađi) društveni život, pa se i nama usralo u isti. A da ne pričam o društvenom životu dok sam bio mlad devedesetih...pa se i to preguralo

Tačno, nema rešenja bez većih ili manjih posledica.  Onda se zapitaš: a koja je alternativa? 

Ne pričam o tome, jer nema idealne alternative, već o olakim osudama prema ljudima. Mnogo je to komplikovano da bi se tek tako osuđivali ljudi.

 

 

 

 

Link to comment

Međurešenja takođe ničemu ne služe. Prethodnih dana su vememah i maharaja kačili situaciju u Slovačkoj i Češkoj. Slično je i sa Mađarskom i Slovenijom. "Ozbiljne" mere, ali privreda ne sme da stane. Rezultat su užasne brojke, mada oni do jeseni i nisu imali izraziti talas širenja korone. Posao, škola, autobus, restoran, kafić, teretana, ambulanta, diskoteka isti đon.  U zatvorenom prostoru će se virus efektno širiti. Ozbiljan lokdaun može da zaustavi širenje, ali onda opet sledi haos nakon otvaranja. Ove države ne mogu sebi da priušte lokdaun, jer njegova svetost kapitalizam, sa druge strane mnogi stvarno neće imati šta da jedu ako sve stane (npr. Indija kada je imala ono potpuno zatvaranje, siromasi su zavisili od sledovanja htane), zato i šalju građane u opasnost. Mnogi građani naravno i sami idu u koprive, jednostavno daj sve, daj odmah, a ovo već predugo traje.

Edited by Facundo Orellana
  • +1 2
Link to comment

Ne treba im vanredno stanje. Nek zatvore škole pod obavezno, kafići samo napolju uz određeno radno vreme, zabrana većih okupljanja (žurke, proslave i sl.) uz velike kazne, uz obavezno nošenje maski, pa će brojevi pasti za 10-tak dana...  

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Ne pričam o tome, jer nema idealne alternative, već o olakim osudama prema ljudima. Mnogo je to komplikovano da bi se tek tako osuđivali ljudi.

 

 

 

Jbg, lično više nemam snage da se preganjam sa ljudima koji za ovo vreme nisu shvatili situaciju, guslaju svoju ja-pa-ja priču i jebe im se za druge. 

  • +1 5
Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Ono što potkrepljuje to je da su većina zaraženih oko 40 godina u poslednje vreme(po rečima lekara), što su ljudi koji imaju školsku decu i druže se sa isteim takvima...

Na povećanje zastupljenosti te starosne grupe utiče i imunizacija starijeg stanovništva.

To ne znači da školska deca nemaju veliki uticaj, štaviše i ja sam pokupio C19 od sina koji je to doneo iz predškolskog. Ne tako mali je i broj dece tog uzrasta koja su pozitivna. Inače ovde se u vrtiću obavesti vaspitač, koji obavesti glavnog vaspitača i tu se priča o daljem informisanju završava. Roditelji po grupama ne znaju da li neko dete odsustvuje zbog C19 ili nečeg drugog.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...