Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

https://www.nature.com/articles/d41586-020-02278-5

 

To end the pandemic, the virus must either be eliminated worldwide — which most scientists agree is near-impossible because of how widespread it has become — or people must build up sufficient immunity through infections or a vaccine. It is estimated that 55–80% of a population must be immune for this to happen, depending on the country

.......

However, if immunity is moderate, lasting about two years, then it might seem as if the virus has disappeared, but it could surge back as late as 2024, the Harvard team found.

 

Uglavnom se svi slazu da kovid nece nestati.

Link to comment

Kon juče tražio vanredno stanje sa lockdownom i policijskim časom, što je Vučić u Sarajevu odbacio, danas zatvaranje svih kafića i restorana na najmanje sedam dana uz pretnju navodnim napuštanjem kriznog štaba. Liči da je ovo naručen nastup da bi sad Vučić reagovao sa "ne bih ja, ali struka".

 

Too little, too late. Još pre mesec i po dana se videlo (link) da ćemo biti previsoko kad ozbiljnije krene novi talas.

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Često razmišljam i verovatno niko ne zna, možda naši gastosti odavlen, ali da li se još negde donose mere bukvalno dan pred početak važenja istih kao što je kod nas bio slučaj npr sada u petak za weekend da se radi do 14h?

Ja ne znam da li se igde ovoliko priča u prazno javno.

  • +1 2
Link to comment
Kon juče tražio vanredno stanje sa lockdownom i policijskim časom, što je Vučić u Sarajevu odbacio, danas zatvaranje svih kafića i restorana na najmanje sedam dana uz pretnju navodnim napuštanjem kriznog štaba. Liči da je ovo naručen nastup da bi sad Vučić reagovao sa "ne bih ja, ali struka".
 
Too little, too late. Još pre mesec i po dana se videlo (link) da ćemo biti previsoko kad ozbiljnije krene novi talas.
Ogavne su mi te "alibi" varijante tih medicinara...
Pisali smo već koji je to mehanizam i kako do toga dolazi, ali već je prošlo previše vremena.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
Quote

Poslednjih nedelja sve češće izolujemo britansku varijantu virusa - kaže [virusolog] prof. [dr Tanja] Jovanović. - Ona još nije dominantna, ali već smo stigli do toga da u 30 odsto uzoraka nalazimo ovaj soj korone. Tragamo i za južnoafričkom varijantom, ali je do sada nismo registrovali.

novosti.rs/vesti/drustvo/970790/britanski-soj-ima-svaki-treci-sve-gora-epidemioloska-slika-nasoj-zemlji

  • Tužno 1
Link to comment

Ozbiljne žurke se prave. čujem, i uopšte ih sve ne rasturaju. To i sad mi pričao ortak psihijatar da je neki deda u Bataji noćas u delirijumu vitlao šipkom, oborio mu kolegu na pod. Čovek ugruvao trtičnu kost, ali otišo da radi danas nema ko da ga zameni. Ludnica.

Link to comment
Just now, Hermetico said:

Ozbiljne žurke se prave. čujem, i uopšte ih sve ne rasturaju. 

 

Slično sam i ja načuo da se govorka. Rasturaju samo one neoprezne i nepovezana lica.

I onda se pitamo otkud takav skok broja zaraženih.

 

Ispaad da je totalni lockdown jedino rešenje za bagru. Ali pošto povezana lica tako pune džepove, očekujem da će se džilitati protiv odluke do poslednjeg momenta.

Link to comment
18 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Slično sam i ja načuo da se govorka. Rasturaju samo one neoprezne i nepovezana lica.

I onda se pitamo otkud takav skok broja zaraženih.

 

Ispaad da je totalni lockdown jedino rešenje za bagru. Ali pošto povezana lica tako pune džepove, očekujem da će se džilitati protiv odluke do poslednjeg momenta.

Sto posto proverena informacija i vrlo bizarne priče. Nisam znao kako da odgovorim pristojno pa nisam rekao ništa. To mi se vrlo retko dešava ako me neko nije ugrozio neposredno, stvarno imam razumevanja za ljudske potrebe. Vrlo drastično bahaćenje.

Link to comment
25 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Slično sam i ja načuo da se govorka. Rasturaju samo one neoprezne i nepovezana lica.

I onda se pitamo otkud takav skok broja zaraženih.

 

Ispaad da je totalni lockdown jedino rešenje za bagru. Ali pošto povezana lica tako pune džepove, očekujem da će se džilitati protiv odluke do poslednjeg momenta.

 

Taj totalni lockdown bi samo zajebao nas koji postujemo mere, oni ako nekaznjeno krse sadasnje mere krsice i taj lockdown.

  • +1 8
Link to comment

kakav život vodim poslednjih meseci, kod mene se ne bi ni osetila neka razlika kad bi uveli lockdown. 

 

Što samo meni da bude loše :evil: 

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

kakav život vodim poslednjih meseci, kod mene se ne bi ni osetila neka razlika kad bi uveli lockdown. 

 

Što samo meni da bude loše :evil: 

bukvalno. ono shto je bilo ne moze vishe biti, a ono shto moze da bude, meni ne moze nishta :dry:

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Hermetico said:

Sto posto proverena informacija i vrlo bizarne priče. Nisam znao kako da odgovorim pristojno pa nisam rekao ništa. To mi se vrlo retko dešava ako me neko nije ugrozio neposredno, stvarno imam razumevanja za ljudske potrebe. Vrlo drastično bahaćenje.

Ako znate info o nekoj žurci, prijavite komunalnoj, napišite i ovde i na twitteru, pa da ih vijamo da rasture...

 

 

A da bi žurke bile ozbiljan driver trenutne situacije, to bi značilo da desetine ako ne i stotine hiljada ljudi učestvuju na žurkama... A da se to nekako ne deli preko javnih glasila.

 

Tako da ne verujem da je to toliko široko rasprostranjeno.

 

Ja npr znam da je u petak bila žurka u Konoba Akustik (ex atom, zgrada Fizičkog Fakulteta u Cara Dušana), ali sam saznao dan-dva kasnije. Ako neko živi blizu nek izvidi da li i dalje prave žurke.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...