Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Realno je da niko nema pojma i da samo nagađamo, smešno je da neko odbacuje sposobnosti nauke i manipulacije ljudima, a te sposobnosti su ekstremne. Ovog drugog oduvek, prvog u poslednje vreme.

 

@Caligula

 

To "uključi mozak" ima toliko QAnon prizvuk, jedan drugi ekstrem koji takođe nije dobar, čak i gori.

 

Mnogo isključivo gledate na stvari i priklanjate se stranama, jedino što je u ovom trenutku realno reći je "ne znam".

 

@gospa buba

 

Grešiš.

Zapravo je to priklanjanje stranama(bila ta strana priroda ili "zli naučnik", karikiram) mnogo lakši psihološki mehanizam, koji daje smisao svemu ovome i jednima i drugima, zapravo je najteže ali i najispravnije ostati neodređen i zbunjen i ni na jednoj strani, jer nemamo pojma.

Edited by Milošica
Link to comment
22 minutes ago, gospa buba said:

zato shto jednostavna reshenja nisu zadovoljavajuca, a ljudskom zivotu je potrebmo dati vishi smisao. jer inache shta.

iz istih razloga je bolje da je superiorni virus napravio zli kinez u laboratoriji, nego da ga je sochinila priroda. priroda ponekad napravi neshto superiorno. kao ljudsko oko na primer :hihi:

a gospoda niko da pomene. otkad imamo teoriju zavere, i gospod je ispao sa top liste . pravda za gospoda :dry:

sent from bubamoto


 

 

Link to comment

Well, pa nije baš tako, postoje medicinski dokazi, naučne studije, klnička istraživanja, koja nedvosmisleno odbacuju drugi ekstrem.

Ali pripadnici drugog ekstrema te dokaze odbacuju kao nevalidne. Tako je valjda najlakše

Link to comment
2 hours ago, djeneralche said:

Pa zapravo najveci problem je sto polje simbola iz umetnosti i filma, sto je i prirodno okruzenje istih, prenosis na realnost cime se samo blamiras al dobro, tvoja volja.

 

I ja za tebe mogu reći da se blamiraš jer ne vidiš očigledne stvari...Hollywood najavljuje buduće dogadjaje praktično od najranijih dana i to nije ništa čudno, pošto istu pojavu imamo u književnosti kao i u pozorištu. Tu bih pre svega izdvojio Shakespeara. Naziv za Globe Theater, koji je sam Shakespear osnovao, aludira da je svet jedna velika pozornica u kojoj su “scenariji” za kapitalne dogadjaje unapred ispisani. Zapravo, ovo zna i Kubrick inače ne bi dao omaž pozorištu Globe sve sa ezoteričnom funkcijom koju obavlja u Odiseji u svemiru 2001.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Well, pa nije baš tako, postoje medicinski dokazi, naučne studije, klnička istraživanja, koja nedvosmisleno odbacuju drugi ekstrem.

Ali pripadnici drugog ekstrema te dokaze odbacuju kao nevalidne. Tako je valjda najlakše

 

E sad i ti, sa druge strane postoje neki likovi sa srednjom skolom koji umeju da se uloguju i naprave YT kanal, posle toga nebo je granica.

 

To su ta dva ekstrema jbg, mi razumni moramo da idemo nekom sredinom izmedju nauke i yutjubera

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Well, pa nije baš tako, postoje medicinski dokazi, naučne studije, klnička istraživanja, koja nedvosmisleno odbacuju drugi ekstrem.

Ali pripadnici drugog ekstrema te dokaze odbacuju kao nevalidne. Tako je valjda najlakše

Kao što je najlakše i prihvatiti ih, a nemalo puta su se opekli po ovom pitanju.

 

Link to comment

ko se opekao, i po kom pitanju?

 

 

Za mene, kao totalnog laika za medicinu i mikrobiologiju, normalno je i logično da se da se priklonim zvaničnoj nauci i njenim dokazima, a ne da se priklonim opskurnim jutrub kanalima i FB stranicama. Ne vidim tu mesta za srednjeputaštvo.

Može se biti skeptik i imati kritičko mišljenje spram zvanične nauke, ali uzimati u obzir i verovati tvrdnjama pseudonauke je totalni majndfak. 

Link to comment
4 minutes ago, Milošica said:

Kao što je najlakše i prihvatiti ih, a nemalo puta su se opekli po ovom pitanju.

 

 

Najlakse je prihvatiti gotov automobil koji je funkciolanan, atestiran i bezbedan, mnogo je teze praviti ga from skrech u svojoj garazi.

 

Najlakse je prihvatititi gotov android telefon, mnogo je teze praviti ga u dnevnoj sobi mada se isplati jer preko gotovog androida mogu da te prisluskuju vlade sveta i da ti pomrse konce sa tvojom biznisom oko kioska brze hrane ili frizeraja.

 

Najlakse je prihvatiti da je zemlja okrugla, mnogo je teze napraviti balon pa se otisnuti 30 kilometara u vis da bi EVENTUALNO video zakrivljenje... etc

 

nastavi niz

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Ne, ovde se govori da postoje priče koje zvuče neverovatno, ali dolaze od pouzdanih ljudi koji nisu tviter babe narikače i IQ < 80 raspirivači teorija zavera, pa su zato i pomenute uz debelu ogradu.

 

Ne vredi da se trudiš, lik kome se obraćaš zarobljen je u medijskom matrixu što mu otežava normalno rasudjivanje.

Link to comment
12 minutes ago, rezwalker said:

 

I ja za tebe mogu reći da se blamiraš jer ne vidiš očigledne stvari...Hollywood najavljuje buduće dogadjaje praktično od najranijih dana i to nije ništa čudno, pošto istu pojavu imamo u književnosti kao i u pozorištu. Tu bih pre svega izdvojio Shakespeara. Naziv za Globe Theater, koji je sam Shakespear osnovao, aludira da je svet jedna velika pozornica u kojoj su “scenariji” za kapitalne dogadjaje unapred ispisani. Zapravo, ovo zna i Kubrick inače ne bi dao omaž pozorištu Globe sve sa ezoteričnom funkcijom koju obavlja u Odiseji u svemiru 2001.

image.thumb.png.a8883687a316d522312db664ebb9c339.png

 

image.png.cfff95d7b7e3af8ab54f020748b7e630.png

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, rezwalker said:

 

Ne vredi da se trudiš, lik kome se obraćaš zarobljen je u medijskom matrixu što mu otežava normalno rasudjivanje.

 

:lolol:

 

UKLJUCI MOZAK!

Link to comment
Just now, gospa buba said:

sredinom izmedju nauke i jutjubera ja ne idem :hihi:

sent from bubamoto
 

Ko ide sredinom puta, moze lako da ga pokupi auto... Bolje na trotoar.... :)

 

 

Link to comment

@Caligula

 

Najlakše je prihvatiti Vučića koji priča lepo i pun samopouzdanja na TV, najlakše je prihvatiti stručnjake Kona i Dariju...Zašto si ljut na Mileta? 

 

Sve u svemu svaka roba ima svog kupca, i može biti ispravna, da se razumemo, ne odbacujem.

 

A sad odoh da radim nešto korisno gde sumnja ne postoji, jer po ovom pitanju niko od nas nema pojma. Ostaje nam da nosimo te maske u zatvorenom i da se nadamo da će što pre proći.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
 
I ja za tebe mogu reći da se blamiraš jer ne vidiš očigledne stvari...Hollywood najavljuje buduće dogadjaje praktično od najranijih dana i to nije ništa čudno, pošto istu pojavu imamo u književnosti kao i u pozorištu. Tu bih pre svega izdvojio Shakespeara. Naziv za Globe Theater, koji je sam Shakespear osnovao, aludira da je svet jedna velika pozornica u kojoj su “scenariji” za kapitalne dogadjaje unapred ispisani. Zapravo, ovo zna i Kubrick inače ne bi dao omaž pozorištu Globe sve sa ezoteričnom funkcijom koju obavlja u Odiseji u svemiru 2001.
Problem sa tom najavom je isti kao i sa proročanstvima, saznajemo ih retrogradno, kad više kurcu ne vrede osim da zabavljaju mozak.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...