Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

ja cu ponoviti ono sto sam vec pisao.

 

u januaru/februaru je u Vojvodini tutnjao stravican grip. moj kolega sa posla je oboleo. nekoliko dana nije mogao da dodje sebi, tada je pricao da nikada nije bio toliko bolestan. sto je interesantno, nakon prvobitne groznice koju je spustio za jedan dan, nakon dva dana se pojavila jos jaca. sve praceno suvim kasljem i gusenjem. btw, tada jos nismo obracali paznju na koronu. e sada, da li je to zaista bio grip, ili neka luda prehlada ili mozda korona, to necemo nikada saznati.

takodje, u prvom talasu, mart/april, Vojvodina je najslabije bila pogodjena.

 

ne tvrdim da su ljudi u januaru/februaru fasovali koronu, ali sasvim je moguce da su oboleli od gripe imali imuni sistem koji se lakse izborio s koronom. a moguce da je i Vojvodinu cisto usralo.

 

however, ono sto mi je potpuno neverovtno je da je u Vuhanu krenulo u novembru, da se o novom viirusu pocinje pricati polovinom januara, a da keaje januara krece da bukti u Italiji i to preko nultog pacijenta koji je u Italiju dosao preko Nemacke i Koreje. pa jebote, jel moguce da dva meseca niko zarazen iz Vuhana nije putovao van Kine ili da je virusu trebalo dva meseca da krene rapidno da se siri? e jbg, to moja logika ne moze da pojmi... ne postoji apsolutno teorijska sansa za tako nesto.

Link to comment

U školi je registrovan već 3. slučaj zaraze kod dece, jedno dete je u izolaciji zbog pozitivnog roditelja.

Škola šalje sledeće obaveštenje:

 

Poštovane kolege, 
Obaveštavam vas da je još jedno dete u našoj školi KOVID pozitivno, a još jedno je povučenio u izolaciju zbog KOVID pozitivne majke. 
Škola je obavestila nadležne, usmenim i pisanim putem, kada smo dobili sledeće uputstvo: 


" Дeте (ученик) који је Covid19+ не сме  да иде у школу и треба да буду у кућној изолацији у периоду од 14 дана почев од дана његовог тестирања и по истеку тог периода он се мора јавити свом надлежном лекару-педијатру ради контролног прегледа. На наставу у школу се може вратити тек по истеку тих 14 дана и уз потврду лекара.  

 

Одељења/група тог ученика наставља похађање наставе у школи. У одељењу/групи поменутог ученика се налаже обавезно ношење маски свим ученицима током целог боравка у школи, укључујући и током часова наредне две недеље почев од последњег дана боравка тог ученика у школи (тј. од 14.10.2020.). Појачавају се мере опште и личне хигијене, а посебно мера прања и дезинфекције руку. Свим ученицима у школи се понавља едукација у вези спровођења мера превенције.  Учионица тог одељења се генерално чисти, а све површине које се често додирују (клупе, столице, прекидачи, кваке, кваке на прозорима, чивилуци, ормарићи и сл.) особље школе дезинфикује пребрисавањем средством на бази алкохола.

 

Школа нека настави да спроводи све већ дефинисане противепидемијске мере за спречавање уноса и ширења Covid19 инфекције у школи.

Наставите да спроводите здравствени и епидемиолошки надзор над ученицима и наставницима школе.

 

Напомињем Вам да је за све Ваше запослене неопходно ношење личне заштитне опреме (маске, рукавице), редуковање броја присутних у једној просторији, одржавање растојања између запослених од најмање 1-oг  метра и пооштравање мера личне и опште хигијене.

 

С поштовањем

Др Маја Врачарић

спец.епидемиологије


Na pitanje:
S obzirom na pitanje roditelja učenika iz odeljenja u kome je učenica KOVID pozitivna, molim Vas da mi odgovorite da li je škola u obavezi da Vam uputi zahtev za testiranje ostalih učenika i nastavnika koji su sa njom bili u kontaktu ?  
Dobili smo odgovor:
Poštovani gđo Pavlović,

 

Ne, nema nikakve ni potrebe niti indikacije da se učenici, a kamoli nastavnici zbog toga testiraju.

Obavezno je nošenje lične zaštitne opreme u školi i od strane đaka i od strane nastavnika tokom čitavog boravka u školi ksao i spreovođenje i pridržavanje svih već propisanih mera.

 

S poštovanjem

Dr Maja Vračarić

spec.epidemiologije


- učenici i dalje pohadjaju nastavu, s tim što narednih 14 dana ne skidaju masku
- učenici nisu u obavezi da se testiraju
- nastanici i dalje dolaze na nastavu u školu s tim što narednih 14 dana ne skidaju masku
- nastavnici nisu u obavezi da se testiraju
- učionica i druge prostorije u kojoj deca borave će se čistiti i dezinfikovati posle svakog časa narednih 14 dana
- ostale mere prevencije i dalje su na snazi!
Ukoliko neko od rodtelja primeti da dete ima simptome na KOVID 19, potrebno je da se javi KOVID ambulanti i odeljenjskom starešini.

Link to comment
9 hours ago, napadaj said:

Od dvojice drugova iz različitih gradova u Vojvodini sam čuo da su njihovim članovima porodica lekari nudili novac ako pristanu da se u izveštaje nakon pregleda upiše da imaju covid, iako ne boluju od toga, a jedan pominje i da je njegovim poznanicima čiji su rođaci umrli od raka nuđeno po 500 evra ako se saglase da se upiše da ti rođaci su preminuli od korone.

 

Meni to zvuči sumnjivo, ali oni su ozbiljni ljudi, nikakvi teoretičari zavera i kunu se da je to što mi govore tačno. Ako se već mulja po zdravstvenim ustanovama, ne kapiram zašto bi im trebalo odobrenje od građana da upišu covid kao uzrok smrti, kao da bi neko proveravao da li je to tačno ili ne.

 

 

 

 

To je lestos vazilo i u Beogradu,zasto ne znam.

Link to comment
9 hours ago, napadaj said:

Od dvojice drugova iz različitih gradova u Vojvodini sam čuo da su njihovim članovima porodica lekari nudili novac ako pristanu da se u izveštaje nakon pregleda upiše da imaju covid, iako ne boluju od toga, a jedan pominje i da je njegovim poznanicima čiji su rođaci umrli od raka nuđeno po 500 evra ako se saglase da se upiše da ti rođaci su preminuli od korone.

 

Meni to zvuči sumnjivo, ali oni su ozbiljni ljudi, nikakvi teoretičari zavera i kunu se da je to što mi govore tačno. Ako se već mulja po zdravstvenim ustanovama, ne kapiram zašto bi im trebalo odobrenje od građana da upišu covid kao uzrok smrti, kao da bi neko proveravao da li je to tačno ili ne.

 

 

Meni je dvoje njih isto ovo reklo, samo za Bosnu. Na nivou rekla-kazala.

Za virus teeško da ćemo ikad saznati kad je stigao u Evropu, moguće da je već u januaru tutnjala korona zajedno za gripom. Ništa ne verujem Kinezima, ćutali su dokle se moglo sakriti (to ko onomad Sovjeti za Černobil), u Kini su ućutkivali lekare (beše valjda 34-godišnji oftamolog koji je u januaru upozoravao na opasnost, na kraju preminuo od korone), zatim su zatvorili Vuhan tek 22. januara (piše na opštoj temi), poslali su u ako me sećanje dobro služi sredinom januara  kad je buktalo tamo autobus svojih turista iz Vuhana na turu Dubrovnik-Sarajevo-Beograd, pre toga sleteli u Milano, preeedivno! I na taj način su oni kupili svetu neko vreme da se pripremi za pandemiju? Hajte, molim vas. Sad kenj..  da su im  svi novi slučajevi importovani,  da nije dokazano da je virus krenuo od njih već da je pronađen u otpadnim vodama Italije u novembru prošle god, prijavljuju dvocifren broj obolelih dnevno. Mislim čemu to? Neka lepo prestanu da prijavljuju bilo šta, Oni treba celoj planeti da plate odštetu i da odgovaraju za ovo, što se nažalost nikad neće dogoditi.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, napadaj said:

Od dvojice drugova iz različitih gradova u Vojvodini sam čuo da su njihovim članovima porodica lekari nudili novac ako pristanu da se u izveštaje nakon pregleda upiše da imaju covid, iako ne boluju od toga, a jedan pominje i da je njegovim poznanicima čiji su rođaci umrli od raka nuđeno po 500 evra ako se saglase da se upiše da ti rođaci su preminuli od korone.

Ovo je sumanuto.

Imate li vi predstavu koliko je u julu bilo bolesnih? Koliko je bilo na kiseoniku, a koliko je umrlo? Koliko bolnica je pretvoreno u kovid bolnice?

Smanjivali su brojeve i to drastično. U priču da su uvećavali brojeve može da poveruje samo totalna budala, ili neko ko živi u šumi.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tale said:

U školi je registrovan već 3. slučaj zaraze kod dece, jedno dete je u izolaciji zbog pozitivnog roditelja.

Škola šalje sledeće obaveštenje:

 

Poštovane kolege, 
Obaveštavam vas da je još jedno dete u našoj školi KOVID pozitivno, a još jedno je povučenio u izolaciju zbog KOVID pozitivne majke. 
Škola je obavestila nadležne, usmenim i pisanim putem, kada smo dobili sledeće uputstvo: 


" Дeте (ученик) који је Covid19+ не сме  да иде у школу и треба да буду у кућној изолацији у периоду од 14 дана почев од дана његовог тестирања и по истеку тог периода он се мора јавити свом надлежном лекару-педијатру ради контролног прегледа. На наставу у школу се може вратити тек по истеку тих 14 дана и уз потврду лекара.  

 

Одељења/група тог ученика наставља похађање наставе у школи. У одељењу/групи поменутог ученика се налаже обавезно ношење маски свим ученицима током целог боравка у школи, укључујући и током часова наредне две недеље почев од последњег дана боравка тог ученика у школи (тј. од 14.10.2020.). Појачавају се мере опште и личне хигијене, а посебно мера прања и дезинфекције руку. Свим ученицима у школи се понавља едукација у вези спровођења мера превенције.  Учионица тог одељења се генерално чисти, а све површине које се често додирују (клупе, столице, прекидачи, кваке, кваке на прозорима, чивилуци, ормарићи и сл.) особље школе дезинфикује пребрисавањем средством на бази алкохола.

 

Школа нека настави да спроводи све већ дефинисане противепидемијске мере за спречавање уноса и ширења Covid19 инфекције у школи.

Наставите да спроводите здравствени и епидемиолошки надзор над ученицима и наставницима школе.

 

Напомињем Вам да је за све Ваше запослене неопходно ношење личне заштитне опреме (маске, рукавице), редуковање броја присутних у једној просторији, одржавање растојања између запослених од најмање 1-oг  метра и пооштравање мера личне и опште хигијене.

 

С поштовањем

Др Маја Врачарић

спец.епидемиологије


Na pitanje:
S obzirom na pitanje roditelja učenika iz odeljenja u kome je učenica KOVID pozitivna, molim Vas da mi odgovorite da li je škola u obavezi da Vam uputi zahtev za testiranje ostalih učenika i nastavnika koji su sa njom bili u kontaktu ?  
Dobili smo odgovor:
Poštovani gđo Pavlović,

 

Ne, nema nikakve ni potrebe niti indikacije da se učenici, a kamoli nastavnici zbog toga testiraju.

Obavezno je nošenje lične zaštitne opreme u školi i od strane đaka i od strane nastavnika tokom čitavog boravka u školi ksao i spreovođenje i pridržavanje svih već propisanih mera.

 

S poštovanjem

Dr Maja Vračarić

spec.epidemiologije


- učenici i dalje pohadjaju nastavu, s tim što narednih 14 dana ne skidaju masku
- učenici nisu u obavezi da se testiraju
- nastanici i dalje dolaze na nastavu u školu s tim što narednih 14 dana ne skidaju masku
- nastavnici nisu u obavezi da se testiraju
- učionica i druge prostorije u kojoj deca borave će se čistiti i dezinfikovati posle svakog časa narednih 14 dana
- ostale mere prevencije i dalje su na snazi!
Ukoliko neko od rodtelja primeti da dete ima simptome na KOVID 19, potrebno je da se javi KOVID ambulanti i odeljenjskom starešini.

 

Nesretna deca. Ona će, nažalost, biti najveće žrtve ovog ludila. 

 

Izopšte te iz škole na dve nedelje a onda, po povratku, sledi potencijalno izopštavanje i od pojedinih vršnjaka koji će držati dodatnu distancu od svog drugara kovidaša. 

 

Samo kad se setim izbegle dece tokom devedesetih kakvoj su zlobi bila izložena od razrednih kolovodja zbog ijekavice i sličnih sranja...

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, rezwalker said:

Pre nego što ga Bowman isključi, od HAL-a saznajemo da je napravljen u gradu Urbana u Ilinoji. 1968. godine, kada je premijerno prikazana Odiseja, jedan naučnik iz ovog grada, po imenu Robert W. Holley, dobija Nobelovu nagradu za fiziologiju ili medicinu za opisivanje strukture alaninske transportne RNK, na taj način povezujući DNK sa sintezom proteina.

Ne znam u čemu je fora sa (ne)mucanjem, ali sam, pukom koincidencijom, i ja doktorirao baš u Urbani u "Ilinoji" - jedan od najjačih tehničkih fakulteta, 30 Nobelovaca, ILLIAC je tamo napravljen, pa je sasvim logičan izbor i bez neke druge simbolike. A Holley jeste iz Urbane, tu je i doktorirao, ali je već 1948. prešao na Kornel, tako da njegova Nobelova nagrada dvadeset godina kasnije nije baš vezana za Urbanu... A sviđa mi se kako je poslednja citirana rečenica direktan prevod reč po reč sa Vikipedije, baš deluje kao ubedljiv argument.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...