Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Nekoliko meseci se ovde ispiraju usta teorijama da nas lazu tako sto smanjuju broj preminulih od korone, pravi se sprdnja sa onim Brnabickim kovid autobusima, sve to sa mnogo opravdanih razloga i punim pravom, a sada cemo valjda par meseci da udarimo u drugu krajnost i da kukamo kako potplacuju ljude da bi napumpali broj mrtvih. Samo da je veselo i razigrano.

Link to comment

jedno ne iskljucuje drugo. ukljucimo mastu: u nekoj organizacionoj shemi, u opstini/gradu/selu/ustanovi X mora da bude odredjen broj slucajeva, da bi situacija bila Y sto odgovara npr. lokalnom faktoru Z

 

ajd covek prica sta je cuo, veruje drugarima, sta sad

Edited by Krošek
Link to comment
4 minutes ago, Krošek said:

jedno ne iskljucuje drugo. ukljucimo mastu: u nekoj organizacionoj shemi, u opstini/gradu/selu/ustanovi X mora da bude odredjen broj slucajeva, da bi situacija bila Y sto odgovara npr. lokalnom faktoru Z

 

ajd covek prica sta je cuo, veruje drugarima, sta sad

 

Uklljucivanje maste u poslednje vreme postaje ozbiljan i vrlo opasan fenomen.

Link to comment

Ma ja kažem da mi to deluje neverovatno, ali ovo nisu neke budale koje inače pričaju gluposti, pa čisto pominjem, možda je još neko čuo isto.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
Just now, harper said:

 

Uklljucivanje maste u poslednje vreme postaje ozbiljan i vrlo opasan fenomen.

 

nista ovde nema opasno, bezazleno caskanje, rekla kazala

covek prica sta je cuo, nema cime da potkrepi, njie smak sveta. ne znaci to automatski pravljenje teorije zavere

Link to comment
1 minute ago, Krošek said:

 

nista ovde nema opasno, bezazleno caskanje, rekla kazala

covek prica sta je cuo, nema cime da potkrepi, njie smak sveta. ne znaci to automatski pravljenje teorije zavere

 

Ma, ne mislim na njegovu pricu vec generalno. Danas sve price vec kod druge ruke postaju sumnjive jer su ljudi poceli da veruju u svasta ukoliko im se uklapa u neki opsti narativ.

Link to comment
5 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa na fejsbuku nismo bas zato da ne bi citali ovakve stvari. 

 

nije problem u pricanju prica, niko se nije potpisao na kodeks novinarske etike kad se registrovao, nego je problem u njihovoj recepciji i echo chamberu

ne moze se zastiti od idiotluka sputavanjem autenticne licne perspektive, to govorim

cenzura nije lek, nego kriticko misljenje

  • +1 2
Link to comment

Ja sam čuo ovu priču što napadaj piše pre cirka 2 meseca, drugar mi neki pričao, reko druže aj da više ne pričamo na tu temu. Ču, da upišu uzrok smrti kovid i još da plaćaju, pa ne pita se porodica tu ništa, ovaj može da napiše i ebola ako hoće. 

 

Čuo sam i da plaćaju po 2 soma za dan u bolnici :D  Samo ovog jednog mog što je ležao mesec dana ne obavestiše, mučenik je mogao uzeti 500e

Edited by theanswer
  • +1 2
Link to comment

Ja polazim od toga da ovde ne pisu ljudi koji veruju u ljude gustere, da je barem ovo mesto bolje od toga. Ne moramo da iznosimo svaku teoriju koju nam ljudi iz okruzenja pricaju, to bi se pretvoriko u fejsbuk. Soros koji daje 500 evra lekarima da dele ljudima, pa qanon je uverljiviji od toga.

  • +1 2
Link to comment

Meni je to zvučalo kao idiotizam kad je prvi lik pričao, iako nije kreten, ali se sada, dva meseca kasnije, javio i drugi iz skroz drugog dela Vojvodine sa istom pričom, pa sam zato pomenuo uz ogradu.

 

Soroša niko nije ubacio u priču.

 

 

 

Edited by napadaj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...