Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...

Featured Replies

40 minutes ago, gone fishing said:

bugarska je tada jedina zemlja sa praktično neokrnjenom vojskom, bilo je potpuno logično da ih rusi iskoriste kao topovsko meso u srbiji i mađarskoj

Pa svaka pomoc je bila dobrodosla, Nemci nisu trcali da se predaju iako su gubili rat. Ako pricamo generalno, bez ili Amerike ili SSSRa, prica bi bila drugacija generalno. Bez YU vojske prica je mogla biti drugacija samo lokalno.

Zato je vrlo interesantno pitanje sta je ustvari bio zapadno demokratski usaglaseni SBBKBB:

1) jesu li oni tako upuceni svi u Jugoslaviju konkretno, pa su svi i njihov drug ChatGPT zakljucili da bi da je sve ostalo bilo isto, ali eto Crvena Amija samo nije zasla u Jugoslavijju od svih ostalih teritorija i zemalja nego nastavila "pravo" prema Austriji itd, da bi YU vojska resila Nemce podjednako brzo? Nema sanse. Resila eventually? Pa svakako da ne bi ostao nemacki dzep da zivi svoj nezavisni zivot u YU kao Frankova Spanija. Ali malo je tesko zamisljati da bi CA prosli i ostavili Nemce sebi iza ledja pa kad ih partizani rese, rese, a ako im ovi naprave dodatne probleme u nekim poluobrucima pri kraju rata, ah pa sta.

2) CA nije bila ni potrebna, uopste, za onakav aftermath. Ovo pa tek ne treba ni komentarisati, ali meni deluje da su heroji zapadne demokratske misli implicirali i ovo.

U oba slucaja je cela poenta vise u tvrdnji nego u konkretnom scenariju koji su razmatrali a koji nisu ni imali potrebe da razmotre i precizno definisu jer im je svima za tim stolom vec sve bilo i jasno. to je ono glavni takeaway a ne dal bi partizanima trebalo mesec duze dva il tri u nepostojecem scenariju da bi izbacivali sami Nemce sa Yu i da im saveznici odjednom nisu bili ni potrebni na samom YU terenu dok seku Nemce na okolnim frontovima.

  • 2 months later...
  • Replies 1.2k
  • Views 95.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Hamlet Strašni
    Hamlet Strašni

    Jebem im majku.

  • Kvislinška formacija Srpska državna straža, koja je delovala na prostoru Srbije tokom nacističke okupacije, našla se na promotivnom kalendaru Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Srbije za 2024. god

  • Ovo su samo tvoje projekcije i ucitavanja. Vidis, zapravo SSSR je tada pozivao u odbranu Cehoslovacke. Francuska i Britanija nisu bile zainteresovane, zelele su "peace in our time" sa Hitlerom. Pol

Posted Images

Na sta vas podseca ovaj slogan:

https://i.redd.it/dxpryr77tfjg1.jpeg

Inace tri prsta su ne zbog nas nego za koncept trece republike koji je uveo Hajder...

32 minutes ago, bags said:

Na sta vas podseca ovaj slogan:

https://i.redd.it/dxpryr77tfjg1.jpeg

Inace tri prsta su ne zbog nas nego za koncept trece republike koji je uveo Hajder...

Mislila sam prvo da je nesto oko Evrovizije, gde ja zivim...

  • 2 weeks later...
5 hours ago, vememah said:

Jeste revizionizam, i to onaj u sklopu ovi donose demokratiju, oni donose resenje za kapitalizam. A niko samog sebe ne ocrnjuje, dal okupiravao zemlje istocnog bloka, dal branio svet od oruzja za masovno unistenje i sejao semena demokratije po Iraku i semena oranzne demokratije u Vijetnamu.

Tako da ... rugala se serpa loncu.

3 hours ago, Mel said:

O Boze. Sad kad preokrene pa krene da hejluje Kineze. Bice uzasno.

Jedine dve nacije koje imaju pravo na nacionalizam su Japanci i Irci. Japanci iz jasnih razloga, Irci jer srce tako kaze. Svi ostali (kinezi included) su smuti pa prospi. Nikada ne bih hejlovao diktature, pa nisam ja klasican PPPovac

Taj japanski nacionalizam je ucinio gora zlodela od srpskog ohmy

2 minutes ago, Caligula said:

Jedine dve nacije koje imaju pravo na nacionalizam su Japanci i Irci. Japanci iz jasnih razloga, Irci jer srce tako kaze. Svi ostali (kinezi included) su smuti pa prospi. Nikada ne bih hejlovao diktature, pa nisam ja klasican PPPovac

Confused Donald Trump GIF

5 minutes ago, Shan Jan said:

Taj japanski nacionalizam je ucinio gora zlodela od srpskog ohmy

Jeste ako se ne uzme u obzir istorijska perspektiva.

Japanci su 1 vrlo zajebana i zilava kultura koja je inspirisala dobar deo danasnje civilizacije na mnogo nivoa.

Još kad bi znali koji je pravi topik. Istorija budućnosti?

  • Popular Post
Just now, bios said:

Još kad bi znali koji je pravi topik. Istorija budućnosti?

Relativizacija najjezivijih zločina u 20. veku, jer mi Japanci deluju cool?

Mislim da bi taj topik bio fantastičan...

36 minutes ago, Caligula said:

Jeste ako se ne uzme u obzir istorijska perspektiva.

Japanci su 1 vrlo zajebana i zilava kultura koja je inspirisala dobar deo danasnje civilizacije na mnogo nivoa.

ajde

Japancima je istorijska perspektiva plus u odbosu na Srbiju ?

  • Popular Post

Objašnjavanje prosečnom PPP-ovcu prednosti Japanskog nacionalizma.

1162079_irfanaaa_ls.jpg

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.