Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ako ikada budete imali problema pri rezanju uz pomoc NERO 7, recimo, i ako vam posle 2-3% izbaci poruku invalid block address problem je u antivirusu. Naime ubio sam jedno 6-7 DVD dok nisam probao da iskljucim Kaspersky i posle toga je rezao bez problema. Poenta je sto je sa starim kasperskym radio bez problema, a otkako imam 2009 problem se desava. Dakle problem invalid block address je u antivirusu, u mom slucaju je Kaspersky.

Link to comment
To jeste poprilično, pogotovo za procesor (razni GPU-ovi umeju da se greju do stotke). Sa druge strane, ako ti komp ne trokira pri tim temperaturama...U svakom slučaju, neko bolje hlađenje se preporučuje od tog (ako je vruće napolju, probaj da za prvu ruku otvoriš kućište i izmeriš kakva je tada situacija). To "bolje hlađenje" znači bolji kuler, termalna pasta i ukoliko je kućište zatvoreno, dobar protok vazduha, tj. barem jedan kuler pozadi na kućištu koji topao vazduh izbacuje napolje (i idealno jedan napred koji ubacuje 'svež' vazduh unutra). To je neki osnovni princip, dalje zavisi od budžeta i raspoloživosti tih stvarčica u radnjama.
ma lako bih ja resio problem da je u pitanju desktop racunar, ali ovo je laptop. problem je sto je ova hp serija lose uradjena u startu i u servisu su mi rekli da ga prodam posto ce se sigurno pokvariti. jel postoji neki uradi sam nacin da se hladi kompjuter. prosli desktop sam drzao otvorenim i stavio ogroman ventilator da pomogne pri hladjenju. :Dznam da ce kad tad da crkne, ali ne znam kako da mu produzim zivot?! mrzim hp!!!
Link to comment
ma lako bih ja resio problem da je u pitanju desktop racunar, ali ovo je laptop. problem je sto je ova hp serija lose uradjena u startu i u servisu su mi rekli da ga prodam posto ce se sigurno pokvariti. jel postoji neki uradi sam nacin da se hladi kompjuter. prosli desktop sam drzao otvorenim i stavio ogroman ventilator da pomogne pri hladjenju. :Dznam da ce kad tad da crkne, ali ne znam kako da mu produzim zivot?! mrzim hp!!!
Pa sad, možeš da se napraviš pametan kao ja, pa da ga otvoriš i tvrdoglavo staviš arctic silver ili neku sličnu pastu. Mada, kao što rekoh već u prethodnom postu, ako tebi komp ili igra ne trokiraju pri tim temperaturama, stanje nije kritično.Doduše, za leto možeš uvek da pokušaš i sa ovako nečim:Cooler_Master_NotePal_W2.jpgEdit:Nešto mi bilo sumnjivo to oko tvog hp-a dv9xxx, odnosno komentara "tako je loše napravljen i samo što nije crk'o". Koliko vidim prema reakcijama drugih ljudi, problem nije hardverske prirode, nego verzije BIOS-a i njegovih power management funkcija. Kažu ljudi da kada su flešovali starije verzije BIOS-a, da je problem nestao. Edited by Razzmatazz
Link to comment
Mala pomoc,iz google chr. ne mogu da postujem na ppp..treba nesto da se podesi ili..uglavnom, pise da server ne moz' zahtjev da prepozna
Chrome najčešće suxxa na forumima, jednostavno je tako i pomiri se s tim..
Link to comment
pogledaj ovdeC:\ Documents and Settings\<username>\Local Settings\Temp<username> zameni sa svojim win imenom... Fajl bi trebao da je oblika pptXXXX.tmp... Poređaj po date modified, nađi onaj koji otprilike odgovara vremenu kad je pukla makina... Tmp zameni u pptx ako je office 2007, inače u ppt i pomoli se bogu... Srećno...
... preteče me radiša
zaboravih da se zahvalim. nekulturno <_< hvala , al mi nije pomoglo. nesto je bog bizi u mom slucaju ovih meseci.nego, ja sam izgleda fasovala veci problem jer mi od kako sam instalirala nov progam (image j) malomalo pa koci i trazi da se odbaguje :huh: pa onda skroz pobrljavi i sve blokira pa ga nasilno gasim, i onda pocinjemo ispocetka...any ideas?
Link to comment
Chrome najčešće suxxa na forumima, jednostavno je tako i pomiri se s tim..
To je ipak do PPP-a, jer ne radi ni na safariu beshe.
Mala pomoc,iz google chr. ne mogu da postujem na ppp..treba nesto da se podesi ili..uglavnom, pise da server ne moz' zahtjev da prepozna
mozesh iz fast reply-a.
Link to comment

Imam Vistu, imam SATA hard in i WD My Book out.E sad, ako je externi ukljucen Vista nece da se buta i ponovo vraca na pocetni skrin i tako stalno.Naravno, ako je vec pocelo dizanje Viste i tad ukjucim u struju externi sve prolazi najnormalnije.Cesljao sam gugl po tom pitanju, vid'o da ima slicnih problema, al' nema resenja (bar tu gde sam naleteo).U BIOSu primarni boot je unutrasnji hard-ostali disejblovani, mada sam pokusao i ostale kombinacije.Na starom kompu sa XPom gasi se i pali sa kompom sto neuspesno pokusavam i sa ovim novim.Bicujte me ako je vec slicno/isto pitanje postavljeno. Maticna je Gigabyte (ako sta znaci). -_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...