Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ne mogu da gledam daily show na njihovom sajtu. http://www.thedailyshow.com/full-episodes/...pisodeId=224273stranica se otvori, ali deo gde bi trebao da pocne video je skroz crn (sem sto ispod pisa da je gost ben aflek). ranije sam gledao bey problema, a sad odjednom nece.
proradilo je, pa sada ponovo nece. sada ne mogu da gledam live stream. nikada nemam problem kada gledam youtube klipove, ali sam drugim plejerima imam problem,. uvek kada duze gledam daily show ili, recimo, klipove na nba.com prijavi mi gresku i zatvori mi sve ie prozore. nekad mi prijavi da je problem sa adobe flash plejerom. operativni sistem je vista. jel ima neko ideju sta bi to moglo da bude?
Link to comment

nesto malo, oko 30mb preko 'regularnog' kapaciteta diska.znam da je sa cdovima moglo, ali odavno to nisam radio...

Link to comment

update mog problema. kada kliknem da gledam live stream, otvori se plejer i u dnu prozora pise downloading data http://0.0.0.0/...tako stoji sve vreme i nista se ne desava. please help.izvinjavam se sto smaram.

Link to comment
nesto malo, oko 30mb preko 'regularnog' kapaciteta diska.znam da je sa cdovima moglo, ali odavno to nisam radio...
Prošle nedelje mi je falilo 12MB da napržim dva BluRayRipa na jedan dividi, tako da mi je 20-30 i više nego dovoljno.Pitao sam neke poznanike i kažu da nije fixno već zavisi od tipa (+R ili -R) medija i marke.
Link to comment

Laptop je neko vreme bio kod starije mi ćere... Sada je zvuk na YuTube jako izobličen i ne može se slušati, ali kada se pušta muzika u winampu zvuk je normalan... Ćera ne priznaje da je bilo šta podešavala...Svaki konstruktivni savet je dobrodošao...(Mada kad bolje razmislim, na ovaj način će laptop biti više u mom posedu... ;) )

Edited by dare...
Link to comment

skinuo sam program za pracenje temperature graficke i procesora. graficka (8600 gs 512mb) je na 65C kada nista ne radim, a procesori na 42C. igrao sam need for speed dva minuta i graficka je dostigla 98C, a procesori oko 80C. jel imam razloga za brigu i koje su to temperature preko kojih ne bi smelo da se ide?

Link to comment
skinuo sam program za pracenje temperature graficke i procesora. graficka (8600 gs 512mb) je na 65C kada nista ne radim, a procesori na 42C. igrao sam need for speed dva minuta i graficka je dostigla 98C, a procesori oko 80C. jel imam razloga za brigu i koje su to temperature preko kojih ne bi smelo da se ide?
Ja bih laički rekao DA! To 98C je vrh brate... Prženje... :blink: Moji stari kompjuteri su podešeni negde na 75C mislim... Da se prvo deru, a onda gase kompjuter... Inače sada je pravo vreme za čišćenje i zamenu ventilatorčića pred letnje vrućine... Takođe na ovim mojim matorim kompovima bolje su se pokazale grafičke sa radijatorima od onih sa ventilatorčićima... Dve grafičke sa ventilatorčićima su mi riknule, kad sam zapostavio vetilatorčić, a deca udare po nekoj jačoj igrici... Zato sam i podesio pre par godina ovo dranje i gašenje kompjutera (ne sećam se kako :mellow: )... Na ovom jednom je i stranica otvorena da klima može da bije pravo u njega...Ja za početak uvek poskidam ventilatore i sa usisivačem i četkicom se bacim na detalje... Pa ako prođe, prođe... Ako temperatura i dalje zeza, onda menjam odgovarajući ventilator... Postoje i pobornici dodatnog ventilatora... <_< To je to... Ali ja sam stvarno laik, koji samouko petlja po malčence... Edited by dare...
Link to comment

Ja imao problem sa temperaturom procesora (nakon nekog otvaranja kompa usisao i počistio ventilator štapićem), prijavljivao SpeedFan oko 65 stepeni u neradnom režimu, pitam ovde - svi mi rekoše da je alarmantno, da treba menjati pastu i svašta nešto, odnesem tipu kod koga redovno pazarim komponente - kaže on meni, ma opušteno možda ti sjebano to čudo za merenje (senzor?), kaže on meni - pipni, ja - napipam, kad ono stvarno nije uopšte ni blizu 60 stepeni.Tako da, šta znam. Pipni. Sećam se da mi se prethodni komp leti znao jako ugrejati (pa se i gasio kad pređe neku granicu), ali se to moglo i spolja itekako proveriti - prostim dodirom.

Edited by Lale Gator
Link to comment
skinuo sam program za pracenje temperature graficke i procesora. graficka (8600 gs 512mb) je na 65C kada nista ne radim, a procesori na 42C. igrao sam need for speed dva minuta i graficka je dostigla 98C, a procesori oko 80C. jel imam razloga za brigu i koje su to temperature preko kojih ne bi smelo da se ide?
To jeste poprilično, pogotovo za procesor (razni GPU-ovi umeju da se greju do stotke). Sa druge strane, ako ti komp ne trokira pri tim temperaturama...U svakom slučaju, neko bolje hlađenje se preporučuje od tog (ako je vruće napolju, probaj da za prvu ruku otvoriš kućište i izmeriš kakva je tada situacija). To "bolje hlađenje" znači bolji kuler, termalna pasta i ukoliko je kućište zatvoreno, dobar protok vazduha, tj. barem jedan kuler pozadi na kućištu koji topao vazduh izbacuje napolje (i idealno jedan napred koji ubacuje 'svež' vazduh unutra). To je neki osnovni princip, dalje zavisi od budžeta i raspoloživosti tih stvarčica u radnjama.
Link to comment

Help please :( upravo mi se zakocio komp dok sam pravila veri imoprtant prezentaciju samo se zabagovao i nece nista da uradi :mellow: i ja ga iskljucim, cekajuci da kad sledeci put udjem u prezentaciju da me pita koju verziju zelim da otvorim ( onu od jutros od 4 am ili ovu danasnju)medjutim, ja otvaram ppt, i na sek se pojave te dve opcije levo na ekranu, ali i pre nego sto sam bilo sta odabrala on sam otvori onu sinocnu i sad ne znam kako da vratim ovu novuplease help? isla sam na recetly opened i samo otvara ovu novu, nema stareniej valjda da je zauvek izgubljena ( ubicu seeeeeeeee!)

Link to comment
Help please :( upravo mi se zakocio komp dok sam pravila veri imoprtant prezentaciju samo se zabagovao i nece nista da uradi :mellow: i ja ga iskljucim, cekajuci da kad sledeci put udjem u prezentaciju da me pita koju verziju zelim da otvorim ( onu od jutros od 4 am ili ovu danasnju)medjutim, ja otvaram ppt, i na sek se pojave te dve opcije levo na ekranu, ali i pre nego sto sam bilo sta odabrala on sam otvori onu sinocnu i sad ne znam kako da vratim ovu novuplease help? isla sam na recetly opened i samo otvara ovu novu, nema stareniej valjda da je zauvek izgubljena ( ubicu seeeeeeeee!)
pogledaj ovdeC:\ Documents and Settings\<username>\Local Settings\Temp<username> zameni sa svojim win imenom... Fajl bi trebao da je oblika pptXXXX.tmp... Poređaj po date modified, nađi onaj koji otprilike odgovara vremenu kad je pukla makina... Tmp zameni u pptx ako je office 2007, inače u ppt i pomoli se bogu... Srećno...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...