Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Najverovatnije je proces kroz registry ili na neki drugi način zapisao da instalacija nije gotova i kad god se otvori internet konekcija pokušavao da nastavi instalaciju, koja iz nekog razloga nije mogla da se nastavi.
Ovo zaista ima smisla. A od juče lupam glavu misleći kakve veze ima net konekcija. Od sad ću da zapamtim se da posle restartovanja ne konektujem na net pre svega drugog.
Link to comment

Možda nije baš pravo mesto, ali...Da li vam se ikada desilo da vam produžni kabl "krči", tj. da ispušta neki pucketav zvuk? Od onih utikača, glava jednog je bila topla, a ostale ne, pa pretpostavljam da je tu neki problem. Produžni kabl ima ono da se upali i isključi pa sam ga isključila, nemam pojma šta se dešava, a ne bih baš da mi se zbog iskakanja sjebe neki od aparata ili komp.To mi se desilo kasno sinoć pa nisam stigla podrobnije da ispitam. Ne znam da li je do gajtana čija je glava topla ili do produžnog.

Link to comment
Možda nije baš pravo mesto, ali...Da li vam se ikada desilo da vam produžni kabl "krči", tj. da ispušta neki pucketav zvuk? Od onih utikača, glava jednog je bila topla, a ostale ne, pa pretpostavljam da je tu neki problem. Produžni kabl ima ono da se upali i isključi pa sam ga isključila, nemam pojma šta se dešava, a ne bih baš da mi se zbog iskakanja sjebe neki od aparata ili komp.To mi se desilo kasno sinoć pa nisam stigla podrobnije da ispitam. Ne znam da li je do gajtana čija je glava topla ili do produžnog.
Ja bih rekao da negde nesto "gori" i savetujem ti da promenis produzni a i proveris uredjaje koji preko njega prikljuceni...Meni je tako "krckao" produzni gde mi je bio ukljucen sporet...pa kad sam proverio posle nekog vremena cela ta uticnica je bila izgorela pa sam morao sve da menjam...i produzni i kabl od sporeta...Ja ovo sve onako laicki i iz iskustva...pa sad mozda neko ima neki drugi predlog...
Link to comment

Pa da, i meni je to palo na pamer - da je produžni. Inače, taj produžni je nakačen na još jedan produžni :D. Hm, moraću da kupim neki poduži i da prikačim na drugi zid. Kako misliš da proverim uređaje? Prikačeni su mi komp (koji je radio kada sam počela da isključujem), multifunkcionalni štampač (njegova "glava" je bila topla) i modem za kablovski net koji je takođe radio.

Link to comment

Pa samo proveri da li su njihovi utikaci u redu...tj. da ako je nesto gorelo u produznom da nisu osteceni utikaci tvojih uredjaja...nista vise...Kazem ti...ja sam morao da promenim ceo kabl od sporeta jer je sve bilo izgorelo i ceo utikac je bio crn i neupotrebljiv :)A produzni na produzni svakako nije dobro resenje

Link to comment
Kupila produžni od 5 metara pa ću da probam. Koliko sada mogu da se setim, sa utikačima je sve u redu, one šipkice i dalje imaju lepu sivu sjajnu boju :D .
U tom slučaju može čak da bude i da je problem u kablu tog uređaja čiji je utikač bio topao. Ali mislim da nije, rekao bih da je produžni. Nakon što uključiš sve uređaje mrdaj im malo utikače i osluškuj. Ako je sve u redu nakon zamene produžnog, ne bi trebalo da se išta čuje. A taj produžni baci.
Link to comment

Mene sramota da kažem šta je zapravo bilo :blush:. A verovatno sam imala i dosta sreće. Uglavnom, kada sam izvukla stari produžni kabl, na ruci sam osetila mokro. Bio je blizu radijatora pa je izgleda malo vode kapnulo unutra :ph34r:. Nema veze, produžnih kablova nikad dosta :D.

Link to comment
Možda nije baš pravo mesto, ali...Da li vam se ikada desilo da vam produžni kabl "krči", tj. da ispušta neki pucketav zvuk? Od onih utikača, glava jednog je bila topla, a ostale ne, pa pretpostavljam da je tu neki problem. Produžni kabl ima ono da se upali i isključi pa sam ga isključila, nemam pojma šta se dešava, a ne bih baš da mi se zbog iskakanja sjebe neki od aparata ili komp.To mi se desilo kasno sinoć pa nisam stigla podrobnije da ispitam. Ne znam da li je do gajtana čija je glava topla ili do produžnog.
Ja bih rekao da negde nesto "gori" i savetujem ti da promenis produzni a i proveris uredjaje koji preko njega prikljuceni...Meni je tako "krckao" produzni gde mi je bio ukljucen sporet...pa kad sam proverio posle nekog vremena cela ta uticnica je bila izgorela pa sam morao sve da menjam...i produzni i kabl od sporeta...Ja ovo sve onako laicki i iz iskustva...pa sad mozda neko ima neki drugi predlog...
Meni je '96 izgoreo čitav stan zbog lošeg produžnog kabla. Zato, svaka zajebancija sa njima, grejanje samog kabla, kutije, utičnice, kineski kablovi, itd, pravo u smeće, isključivo kupovati atestirane, sa pristojnim prečnikom. Sve je to jefitinije od ponovnog početka od nule.
Link to comment

Nije pitanje isključivo vezano za računare, al ima veze i sa njima.Drugarica na gajbi ima problema sa nestabilnim naponom. Dešava joj se da se Sony mini linija resetuje kada se pokrene lift u zgradi... Plaši se da bi taj problem u jednom trenutku mogao da utiče i na računar pa bi da to reši. Koliko se ja razumem (a to je prilično mizerno) UPS bi trebalo da radi baš to - pegla napon? Pitanje je da li je to odgovarajući i dovoljan uređaj za rešiti problem? I ako jeste, može li u njega onda da se utakne i nesretna mini-linija?

Link to comment
Nije pitanje isključivo vezano za računare, al ima veze i sa njima.Drugarica na gajbi ima problema sa nestabilnim naponom. Dešava joj se da se Sony mini linija resetuje kada se pokrene lift u zgradi... Plaši se da bi taj problem u jednom trenutku mogao da utiče i na računar pa bi da to reši. Koliko se ja razumem (a to je prilično mizerno) UPS bi trebalo da radi baš to - pegla napon? Pitanje je da li je to odgovarajući i dovoljan uređaj za rešiti problem? I ako jeste, može li u njega onda da se utakne i nesretna mini-linija?
Na oba pitanja odgovor je da, ali treba voditi računa i o tome kolika je potrošnja mini linije i dimenzionisati snagu UPS-a prema ukupnom broju potrošača.
Link to comment
Nije pitanje isključivo vezano za računare, al ima veze i sa njima.Drugarica na gajbi ima problema sa nestabilnim naponom. Dešava joj se da se Sony mini linija resetuje kada se pokrene lift u zgradi... Plaši se da bi taj problem u jednom trenutku mogao da utiče i na računar pa bi da to reši. Koliko se ja razumem (a to je prilično mizerno) UPS bi trebalo da radi baš to - pegla napon? Pitanje je da li je to odgovarajući i dovoljan uređaj za rešiti problem? I ako jeste, može li u njega onda da se utakne i nesretna mini-linija?
Hoce. Samo je pitanje koliko je "jak" UPS.+ misilm da ce joj biti potrebnan poseban kabl.Jer UPSovi koji imaju "šteker" na sebi su skupi i ne nalaze se tako lako. Edited by eye of the beholder
Link to comment

Juce sam konacno opet instalirao XP SP3 i sad imam problemcic. Od prosle instalacije sam menjao plocu i procesor tako da sad imam neku Gigabajtovu umesto MSI-eve. Problem je u tome sto treba da odradim neki krek za windows ("30 days activation code" ili tako nekako) a za to mi je potreban Safe mode - u koji ne mogu da udjem! Naime, do sada sam upadao stiskanjem F11 prilikom boota, gde sam imao opcije Safe mode, Safe mode in command prompt, Normal boot, Last known good configuration... a sad se stiskanjem F11 ne desava nista.Jel postoji neki nacin da se iz windows restartuje sistem tako da upadne u Safe mod?

Link to comment

Nece da moze. Sa F8 dobijam opcije sa kojeg harda ili kompakt cedea da dizem sistem, i tako je bilo i na prosloj ploci - s tim sto je tamo sljakalo i F11 a ovde niks.Ali probacu sad ponovo, mozda sam prosli put bio na nekoj drogzi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...