Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nece da moze. Sa F8 dobijam opcije sa kojeg harda ili kompakt cedea da dizem sistem, i tako je bilo i na prosloj ploci - s tim sto je tamo sljakalo i F11 a ovde niks.Ali probacu sad ponovo, mozda sam prosli put bio na nekoj drogzi.
Ne dok diže BIOS, nego posle Biosa, a pre Windows ekrana... Tricky, ali naravno izvodljivo... I sigurno će da može...I još ovo, odavde...Windows XPIf Windows XP is the only operating system installed on your computer, booting into Safe Mode with these instructions. * If the computer is running, shut down Windows, and then turn off the power * Wait 30 seconds, and then turn the computer on. * Start tapping the F8 key. The Windows Advanced Options Menu appears. If you begin tapping the F8 key too soon, some computers display a "keyboard error" message. To resolve this, restart the computer and try again. * Ensure that the Safe mode option is selected. * Press Enter. The computer then begins to start in Safe mode. * When you are finished with all troubleshooting, close all programs and restart the computer as you normally would. Edited by radisa
Link to comment
Na oba pitanja odgovor je da, ali treba voditi računa i o tome kolika je potrošnja mini linije i dimenzionisati snagu UPS-a prema ukupnom broju potrošača.
Bome, odgovor je ne. UPS neće ispeglati napon, čak će možda i još pogoršati situaciju, naročito ako je jeftin. Daleko bolja opcija je kupiti kvalitetno napajanje za računar umesto UPS-a. Ako mini linija nije od nekih skupih, bolje da je koristi tako, pa dok traje traje, nego da ulaže u zaštitu koja će da košta ko ista takva nova. :)
Link to comment
Bome, odgovor je ne. UPS neće ispeglati napon, čak će možda i još pogoršati situaciju, naročito ako je jeftin. Daleko bolja opcija je kupiti kvalitetno napajanje za računar umesto UPS-a. Ako mini linija nije od nekih skupih, bolje da je koristi tako, pa dok traje traje, nego da ulaže u zaštitu koja će da košta ko ista takva nova. :)
Aj i ti sad Jeftiću, samo zbunjuješ! :D Mini linija jeste od skupljih + stara mesec dana. Sećam se nekada dok su bili crno-beli televizori i monofazna struja, pored TVa je stajala 1 ružna kutija koju smo zvali "stabilizator". Da uprostim maksimalno - postoji li uređaj koji pegla nestabilan napon na 220V i kako se taj uređaj zove? Kad već UPS* ne služi za to...*-Fascinantan uređaj. Niko živi nije uspeo jasno da mi objasni njegovu namenu. Jedni misle da je tu kao baterija - da omogući kratkotrajan rad i bezbedno isključivanje nakon nestanka struje. Drugi vele da je tu da pegla napon. Treći da ima ulogu osigurača, štiti od strujnog udara. Bilo je još tumačenja kojih ne mogu da se setim... Lud'lo...
Link to comment
Ne dok diže BIOS, nego posle Biosa, a pre Windows ekrana... Tricky, ali naravno izvodljivo...
Prijatelje, svaka cast :Hail: Vaistinu bese triki ali sam nekako uspeo. Prvo mi izbacuje da biram da li cu da bootujem sa IDE-0, IDE-1 ili CDROM-a, ali sam iz surnajstog pokusaja uspeo da nabodem posle dizanja BIOS-a i pojavilo se ono sto sam trazio.Na staroj ploci je to bilo sa F11, bez ikakvih problema <_<
Link to comment
Da uprostim maksimalno - postoji li uređaj koji pegla nestabilan napon na 220V i kako se taj uređaj zove?
Postoji, takozvani online UPS, ali se ne isplati. Preskupi su, bar ovi koje sam ja gledao.
Kad već UPS* ne služi za to...*-Fascinantan uređaj. Niko živi nije uspeo jasno da mi objasni njegovu namenu. Jedni misle da je tu kao baterija - da omogući kratkotrajan rad i bezbedno isključivanje nakon nestanka struje. Drugi vele da je tu da pegla napon. Treći da ima ulogu osigurača, štiti od strujnog udara.
U teoriji, sve troje. U praksi, zavisi od kvaliteta izrade. Za prvu pomoć, pogledaj neki produžni kabl sa zaštitom.
Link to comment
*-Fascinantan uređaj. Niko živi nije uspeo jasno da mi objasni njegovu namenu. Jedni misle da je tu kao baterija - da omogući kratkotrajan rad i bezbedno isključivanje nakon nestanka struje. Drugi vele da je tu da pegla napon. Treći da ima ulogu osigurača, štiti od strujnog udara. Bilo je još tumačenja kojih ne mogu da se setim... Lud'lo...
I svi su bili u pravu. Dugo nisam imao UPS u rukama, ali pravilo je bilo sledeće: ovi jeftiniji uređaji su štitili od udara i nudili su rad na baterije u slučaju da se prekine dovod struje. Zato je ta kategorija bila nazivana i backup ups kod nas (i shodno tome su imena proizvoda), a generalno su poznatiji pod nazivom offline upsovi. Međutim, naše slavno plesanje napona struje (i još opasnije - frekvencije) gradske mreže se ne može svrstati pod "udar struje" i dobar deo tih uređaja je tu slabo reagovao (jer očekuju udar groma ili nešto slično). Neki nisu uopšte odreagovali da pređu na baterije (ko zna koliki im je trešhold), neki su non-stop svičovali, pištali, pizdeli i vlasnici su ih na kraju isključili jer su im nerve pokidali. Sa druge strane, imaš drugu klasu uređaja, koje su proizvođači u početku označavali kao smart, a koji i peglaju struju. Posle su svakavi žutaći počeli da stavljaju "smart" na svakave UPS-ove, ali ako se gleda neki renomirani proizvođač tipa APC-a, onda tu nema greške. Važno je samo da pogledaš koliko koji uređaj troši (trebalo bi na svakom pozadi da piše - tipa linije, monitora i sl. A za kompove imaš online kalkulatore, pa selektuješ šta sve ima unutra i on ti sabere) i da to bude u okviru kapaciteta UPS-a. Ako odeš na APC-ov sajt, trebalo bi da vidiš kako oni tretiraju konverziju vata u volt-ampere.
Link to comment
*-Fascinantan uređaj. Niko živi nije uspeo jasno da mi objasni njegovu namenu. Jedni misle da je tu kao baterija - da omogući kratkotrajan rad i bezbedno isključivanje nakon nestanka struje. Drugi vele da je tu da pegla napon. Treći da ima ulogu osigurača, štiti od strujnog udara. Bilo je još tumačenja kojih ne mogu da se setim... Lud'lo...
Složio bih se s objašnjenjem iz prethodna dva posta. :) I takođe bih radije probao pomenuti kabl sa zaštitom, po mogućstvu APC. :)
Link to comment

Hvala ljudi! Izneću joj sve pa neka odluči. Ne verujem da produžni radi posao. Nekom logikom, ako već nema akomuliran neki napon, onda nema odakle da nadoknadi smanjenje istog. A mislim da se kod nje baš to dešava, kao u primeru sa liftom. Produžni mi deluje kao nešto što štiti od povećanog napona.

Link to comment

Da, produžni ima osigurač i reaguje na spajk, ali ništa više od toga.Daklem, ako se ide na UPS, treba uzeti nešto pošteno (neki od APC SmartUPS serije) ili ne bacati pare. što se više uređaja priključuje, treba i jači UPS, što proporcionalno diže cenu uređaju. Treba takođe voditi računa da u njemu stoje baterije. Drugim rečima, te baterije će trebati pre ili kasnije menjati, što takođe nije džabe; ako je uređaj takav koji u slučaju "prljave struje" prebacuje na baterije, to će se desiti ranije, a ako pegla struju bez korišćenja baterija, to će se desiti kasnije.

Link to comment
UPS neće ispeglati napon, čak će možda i još pogoršati situaciju, naročito ako je jeftin.
U teoriji, sve troje. U praksi, zavisi od kvaliteta izrade.
Sa druge strane, imaš drugu klasu uređaja, koje su proizvođači u početku označavali kao smart, a koji i peglaju struju. Posle su svakavi žutaći počeli da stavljaju "smart" na svakave UPS-ove, ali ako se gleda neki renomirani proizvođač tipa APC-a, onda tu nema greške.
Složio bih se s objašnjenjem iz prethodna dva posta. :)
... :) Edited by gotivac
Link to comment

jel mozete da preporucite neki dobar converter iz PDFa u DOC i obrnuto, a da nije online fora sa uploadovanjem dokumenata?moze i dva posebna programa.ovo sto sam nasla za PDF --> DOC prebaci ceo dokument ali je tekst u gornjoj levoj desetini A4 stranicefala unapred

Link to comment

Nadam se da mi neko moze pomoci u vezi mog problema.Inace sam redak doodook za racunare,informatiku etc.Problem je u tome sto kad pokusam da otvorim mail preko mozille nece pa nece:huh: a kad odem na explorer normalno se ulogujem i dalje sve normalno sljaka.Do pre neki dan mi je i na mozilli sve bilo u redu.Inace explorer i ne koristim osim u ovakvim i slicnim tragicnim situacijama.Molim vas pomozite jednom doodooku, tj. meni. :(

Link to comment

Da li postoji neki program na internetu koji može da pravi više video sekvenci od npr. videa koji traje 25-30 min i više? Potrebno mi je da napravim manje sekvence.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...