Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Treba od kuće da se konektujem preko remote desktop connection-a , a , zahvaljujući Marfiju, baš na najvažniji server ne mogu. Scenario: konektujem se sa OpenVPN, pokrenem RDP, i ... ništa. pojavi se onaj sivkasti ekran , čekam, čekam, čekam i javi mi

---------------------------
Remote Desktop Disconnected
---------------------------
Your Remote Desktop session has ended.



The connection to the remote computer was lost, possibly due to network connectivity problems. Try connecting to the remote computer again. If the problem continues, contact your network administrator or technical support.
---------------------------
OK   Help   
---------------------------

nakon toga, probam drugi remote i sve je OK. Ima li neko neku ideju ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Za ovo tvoje pitanije... Jedno vreme nije moglo nikako, pa je posle moglo samo preko webmaila ili da ti skidaju minute, a sad, izgleda nikako ...
Mi na poslu skidamo sa eunetovog naloga mail bez problema, na akademskoj smo mreži. Podešavanja su ova:Incoming: pop3.eunet.yuSMTP: smtp.kg.ac.yuSPA isključen.
Link to comment
Mi na poslu skidamo sa eunetovog naloga mail bez problema, na akademskoj smo mreži. Podešavanja su ova:Incoming: pop3.eunet.yuSMTP: smtp.kg.ac.yuSPA isključen.
Quote, sa EUnetovog sajta...
Pristup Webmailu iz Srbije je moguć ukoliko ste konekciju na Internet ostvarili upotrebom EUnetovih Internet servisa (ADSL, Dialup, Stalne veze...), kao i preko nekomercijalnih Internet provajdera, kao što je akademska mreža.Pristup Webmailu iz inostranstva moguć je preko bilo kog Internet servis provajdera.
Akademska mreža može... SBB, jok... Barem pre par meseci... Sad ne znam... Edited by radisa
Link to comment
nakon toga, probam drugi remote i sve je OK. Ima li neko neku ideju ?
Imam ja ideju: tom prvom serveru verovatno nije otvoren port 3389 (Terminal Services).
Link to comment
Hvala Indy, ali ja se normalno konektujem na taj server sa posla.
A da li ti je na ruteru kod kuće otvoren isti port ? Da li je u firmi, na ulazu, otvoren isti port ?Mislim, ja ga ne bi baš otvarao za spoljnu mrežu, nikako... Edited by radisa
Link to comment
Hvala Indy, ali ja se normalno konektujem na taj server sa posla.
Preko Remote Desktopa? Taj port je potreban samo za to. Drugo sto bi mi palo na pamet je da nemas privilegije da se konektujes kao Remote Desktop user (ako koristis drugi akaunt kojim slucajem).
Link to comment

koji program mi treba da engleske subtitlove prevodim na maternji kako bih omogucio da i moja kraljica majka kao nepoznavalac stranih jezika moze da uziva u lepotama piraterije (a i da usput svoj uradak podelim sa ostalim dobrim ljudima sirom interneta)?lenj sam i nesposoban da bih potrazio na `strucnijim` forumima a i u vas imam sasvim dovoljno poverenja. hvala puno unapred!edit- da li je dovoljno da otvorim srt file u wordu i prevodim?

Edited by Un-juice
Link to comment

Pipav ti je to posao, u smislu da dugo traje (recimo sat vremena za jedan film). Smorices se brzo.Skini Subtitle Workshop, on ima mod za prevodjenje.

Link to comment
edit- da li je dovoljno da otvorim srt file u wordu i prevodim?
Lakše je u notepad-u ili nekoj naprednijoj varijanti (Notepad++ ili Ultraedit)... Ako ti je komplikovano da skineš Subtitleworkšop...A možeš subtitlove da nađeš na npr. http://www.podnapisi.net/... Lakše je i brže... Edited by radisa
Link to comment
koji program mi treba da engleske subtitlove prevodim na maternji kako bih omogucio da i moja kraljica majka kao nepoznavalac stranih jezika moze da uziva u lepotama piraterije (a i da usput svoj uradak podelim sa ostalim dobrim ljudima sirom interneta)?lenj sam i nesposoban da bih potrazio na `strucnijim` forumima a i u vas imam sasvim dovoljno poverenja. hvala puno unapred!edit- da li je dovoljno da otvorim srt file u wordu i prevodim?
najopusteno, otidni ovde, il' ovde, imade brdo. ak' nema, prevodi, pa baci na narecene adrese.
Link to comment

hvala, hvala najlepse!! ovo sto ja trazim nema ni na jednom od poznatijih sajtova (podnapisi.net, divx-titlovi i prijevodi-online) pa sam zato resio da se upustim sam u to.

Link to comment
Pipav ti je to posao, u smislu da dugo traje (recimo sat vremena za jedan film). Smorices se brzo.Skini Subtitle Workshop, on ima mod za prevodjenje.
mod za prevodjenje?gde/kako/sta?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...