Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

1 hour ago, mustang said:

Nisam pametna, nemam sta da krijem al postaje mi sve vise mucno 

 

Dobijam nonstop tudje emails na moj. Vecina njih su varijacija mog imena i prezimena. Moj email je 

 

edit

 

I sad od kanade do hrvatske preko bosne i srbije ja bar jedan dnevno tudj dobijam. I to ozbiljne papire od bakovnih izestaja, do nekih sudskih papira do racuna raznih. 

 

Sve sam probala od spam do kontaktirnja gugla. Mislim, srecom meni dodje od svih ljudi, nikad ne bih zloupotrebila, cak sam i kontaktirala u nekim slucajevima (to sa izvestajima iz banke npr) ljude da promene email jer stize i meni.

 

A sta ako moji emails isto tako stižu drugima?! 

 

I sad se razmisljam kako da se resim gugla. Pocev od mejla do drive. 

 

Imate neki predlog za novu kompaniju, bezbedniju? Ili da se ne tripujem previse, da je gugl neizbezan u svakom slucaju

 

 

 

 

Outlook.com

 

 

Glede tog problema, davno sam ga primetio i neverovatno mi je da ga nisu još rešili. Ali očigledno nisu. Nisi prva osobo od koje to čujem, i nisi prva koja spominje tako ozbiljne papire. Jedina korist od problema je što sam jednom rešio neki problem sa portalom RTS planeta korišćenjem fore.

 

Problem je u tački.

 

Šta to znači.

 

ako neko ima mejl xxxxxx i ti registruješ x.xxxxx google će te pustiti, ti ćeš dobijati oba a ovaj prvi samo svoje. Tako mi se barem čini.

 

Postoji šansa da neko registruje x.x.xxxx i da dobija i tvoje.... a neko x.x.x.xxx i dobja u nazad, opet, tako mi se barem čini, nisam želeo da se bavim tom problematikom previše pošto je malko depresivno da google taj problem ne rešava cca deset godina, a malo mi je depresivnije što možeš da stokuješ nekoga sam ako znaš foru i njegov mejl. Ja koristim par gmail mejlova sa tačkama na određenim mestima još od bete (i oni su mi na žalost glavni) i outlook.com koji sam dobio kada je microsoft kupio hotmail, i neke stvari sam prebacio tamo, oni su mi ok. Nisam pokušavao ovu foru doduše.

 

 

BTW, prijaviću tvoj post i predložiti moderaciji da obriše tvoj mejl zbog potencijala preslušavanja, verujem da je tebi prošlo edit vreme.

Link to comment

@Vapad

Meni se isto desava povremeno sa jednim Amerikancem.

Mislim da sam ja registrovao sa tackom pre njega (2004-5, kada su trebale pozivnice), a njegov mejl je bez tacke.

Ali kad ja namerno stavim i bez tacke ili sa mnogo vise tacaka, to opet stigne meni? Da li to onda stize i njemu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
16 minutes ago, jms_uk said:

@Vapad

Meni se isto desava povremeno sa jednim Amerikancem.

Mislim da sam ja registrovao sa tackom pre njega (2004-5, kada su trebale pozivnice), a njegov mejl je bez tacke.

Ali kad ja namerno stavim i bez tacke ili sa mnogo vise tacaka, to opet stigne meni? Da li to onda stize i njemu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Moja teorija je da sve stize onome sa najvise tačaka, pa unazad :D

Da se testirati za jedno prepodne, no nekako ne želim da znam :/

Link to comment

gmail ignoriše tačke u username-u, tako da su xxx.xxx i xxxxxx isti mailovi, probajte da se ulogujete sa dodavanjem proizvoljnog broja tacaka bilo gde u username-u

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, Velocipede said:

gmail ignoriše tačke u username-u, tako da su xxx.xxx i xxxxxx isti mailovi, probajte da se ulogujete sa dodavanjem proizvoljnog broja tacaka bilo gde u username-u

Čuj, ignoriše i +1, +2 etc posle username-a, tako da možeš da testiraš do mile volje sa istim mejlom :D.

Edited by Vapad
Link to comment
gmail ignoriše tačke u username-u, tako da su xxx.xxx i xxxxxx isti mailovi, probajte da se ulogujete sa dodavanjem proizvoljnog broja tacaka bilo gde u username-u

To je jasno, ali kako/zasto postoje nalozi sa istim slovima (razlika u tackama)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

moj je S.mustang 

 

 

A stizu mi varijacije imena, sava, slavica, snezana itd....svima nam je zajednicko prezime i prvo slovo imena

 

 

Savamustang 

Sava.mustang

 

 

Link to comment
12 hours ago, Vapad said:

ako neko ima mejl xxxxxx i ti registruješ x.xxxxx google će te pustiti

 

Neće, upravo proverio.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

moj je S.mustang 

 

 

A stizu mi varijacije imena, sava, slavica, snezana itd....svima nam je zajednicko prezime i prvo slovo imena

 

 

Savamustang 

Sava.mustang

 

 

 

Stize ti zato sto taj Sava nije ostavio dobar e-mail tamo u banci, dal njegovom greskom ili greskom sluzbenika koji unosi mailove. Nema sanse da gmail sam rutira mailove namenjene savi mustangu na smustang, to bi bio preozbljan sigurnosni propust i veliki skandal, culo bi se.

 

E a kako se odbraniti od toga, ne znam, tesko. Ja bih sastavio jedno cirkularno pismo, kao neku pretnju tuzbom, i slao svakoj insituciji od koje mi stigne takav e-mail. Ne bih naravno nikoga tuzio, ali bi ih valjda to poteralo da pozovu korisnika i razrese problem.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

 

Neće, upravo proverio.

 

Eee, sada sam se i ja igrao. Pa lepo!!

 

Ok, sorry people, nije onda, samo, to! Mada je i dalje mogućnost da nije samo ovo što goofs kaže, mada je moguće :)

Link to comment
8 hours ago, jms_uk said:


To je jasno, ali kako/zasto postoje nalozi sa istim slovima (razlika u tackama)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Da li znamo da postoje ili ljudi jednostavno daju pogrešan mail, kao što goofs kaže?

 

Meni je jedno vreme na gmail stizao obračun plate nekog čoveka, jer je on dao pogrešan mail. Posle nekog vremena, kad mi je dosadilo,  pisao sam firmi koja šalje, izvinili se i prestali da šalju mailove.

 

Video sam i neke komentare da je google u početku razlikovao naloge sa tačkom, da je kasnije promenio politiku, ali to ne deluje realno...

 

8 hours ago, mustang said:

moj je S.mustang 

 

 

A stizu mi varijacije imena, sava, slavica, snezana itd....svima nam je zajednicko prezime i prvo slovo imena

 

 

Savamustang 

Sava.mustang

 

 


Nemoguće da se dva mustanga zovu Sava... :)

 

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, shimpr said:

Imam HP laptop, treba da instaliram windows 10. Kako da udjem u bios? Probao sam F12, F2 i nece tako. Ko mi pomogne dobice odgovarajuci smajli

 

Probaj F10, ili Del

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...