Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

1 hour ago, goofs said:

Sad mi pade glupa opcija na pamet - moze li se LAN razvuci sa onim sitnim "najlon" optickim kablovima? Zgodni su jer su praktivno nevidljivi, mada ne znam kakva bi ti oprema za to trebala, neki konverter iz optike u UTP kabl.

Može, ali je skupo i besmisleno u Hamletovom slučaju.

Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Imam pitanje. Kancelarija mi je sprat ispod rutera. Signal je slab. Imam internet u kompu ali mi štampač stalno kuka kako mu je slaba mreža da bi skenirao kada je bežično povezan. Plus mi kamera i wifi šteker koji su na krajevima kanca često ne hvataju mrežu. 

 

Mislio sam da kupim ruter koji bi primao wifi signal i pojačavao ga ali da on ima svoju mrežu za kanc na koju bi pokačio sve uređaje koji koriste wi fi. Šta da kupim, a da me ne košta previše i da li mogu to sam da namestim. Nameštao sam neke ripitere sa aliekspresa i radili su dok se nisu pokvarili. Imam i neki 10 godina star ruter negde u šteku ali kapiram da on ne bi radi sa 5g mts ruterom?

 

mozda ti je router shitina, kolko je star?

do duse ako zivis u armirano betonskoj zgradi onda verovatno nema pomoci, ne mos pobec iz Faradayevog kaveza.

 

Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Imam pitanje. Kancelarija mi je sprat ispod rutera. Signal je slab. Imam internet u kompu ali mi štampač stalno kuka kako mu je slaba mreža da bi skenirao kada je bežično povezan. Plus mi kamera i wifi šteker koji su na krajevima kanca često ne hvataju mrežu. 

 

Mislio sam da kupim ruter koji bi primao wifi signal i pojačavao ga ali da on ima svoju mrežu za kanc na koju bi pokačio sve uređaje koji koriste wi fi. Šta da kupim, a da me ne košta previše i da li mogu to sam da namestim. Nameštao sam neke ripitere sa aliekspresa i radili su dok se nisu pokvarili. Imam i neki 10 godina star ruter negde u šteku ali kapiram da on ne bi radi sa 5g mts ruterom?

Vidi da li imas mogucnost prenosa signala preko elektricnih uticnica, znam da su mi nudili iz Telekoma to kao opciju. 

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

To moze samo ako su ista faza

A kako to da znam. Što je najgore, nisam siguran da su na istom brojilu kanc i stan. Eventualno mamin stan koji je još jedan sprat iznad su na istom brojilu...

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

A kako to da znam. Što je najgore, nisam siguran da su na istom brojilu kanc i stan. Eventualno mamin stan koji je još jedan sprat iznad su na istom brojilu...

Ili da uzmes poseban internet za kancelariju, to ti je najmanje cimanje, a kosta te "smesno" recimo neki ADSL gde nemas kablovsku i telefon u paketu. A druga opcija je da taj internet iz donjeg stana prebacis gore ili novim ruterom ili kablom kao sto su ti vec objasnili.

 

AKo ti je los signal gore, onda ti ne vredi mnogo taj novi ruter. Na tvom mestu, bih uzeo novi internet za kancelariju.

  • Hvala 1
Link to comment

Немам фиксни у канцу. Значи отпада адсл јер бих опет морао да бушим каратаван...

 

Гледам сада шта да узмем, који независни интернет. Био би коришћен само за сурфовање лагано. За ово јаче бих се качио на кућну мрежу. Провалио сам рецимо да ми се серија са компа на ајпед у канцу пребаци за 20 минута сезона а у стану за 3 минута...

Link to comment

Onda ubaci SBB kablovski duo paket...imas 50% na prvih godinu dana. Imaces i tv i internet.

 

ILi opticki internet ORION

 

https://oriontelekom.rs/gigant-internet/?utm_source=google&utm_medium=text-ad&utm_campaign=gigant-leads-search-jul2021&utm_content=google-gigant-responsive-search-ad-internet&gclid=EAIaIQobChMI7I-E1o7N9AIVKBoGAB1DmAHmEAAYAiAAEgKY0_D_BwE

 

za 1550 dinara mesecno.

Edited by Milosh76
Link to comment

Imas one internete preko SIM kartice kod A1 i Telenora, ako ti je samo surf bitan to verovatno moze da ti odradi posao. Instalacija je nikakva, udenes uredjaj u struju, ubacis karticu i vozi.

Link to comment
34 minutes ago, Tpojka said:

 

Ne može li ovako nešto pomoći? 
Nisam koristio, ne znam. Pitam.

u jednom trenutku sam imao 3 takva, na gornjoj terasi, na donjoj terasi i u dnevnoj sobi... Ruter mi je na spratu, kuća mi je od armiranog betona (i pregradni zidovi :isuse:)...

 

Stalno sam imao neki problem sa tim extenderima, ispadali bi, mešao mi se signal, svata je bilo...

 

I na kraju sam zimus, provukao kabel, sa sprata u prizemlje, pored srtepeništa, skoro se ni ne vidi, dole stavio swith, na njega ruter sa wi fi, prebacio ga u AP mod, izvukao iz switca kablove za EON i TV i rešio sve probleme...

 

Probao sam i sa onim kroz struju , pa switch i AP i (imao sam odnekud dva komada za to provleačnje kroz struju, da probam i to), i to je malo radilo, malo nije...

 

Jbg, LAN i glava ne boli...

 

Kad sam renovirao kuću, lepo me majstor pitao da radimo LAN, ja rekao, koji će mi LAN, jebaćeš me hiltijem zbog armiranog betona 3 dana, otpašće mi i glava i novčanik, radiće WIFI... Jbg, zajebe se čovek...

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...