Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

5 minutes ago, Ros said:

 

mislim da ce uzeti standalone verziju. posle 2 godine je "isplatio" 365, a i skinuce se meni sa vrata :D

 

Moja žena ja uzela standrad, office 2013, pre 8 godna za svoju firmu, najisplatljivija stvarna svetu... Još nismo menjali, što bi, sve radi...

 

I mi u firmi mimamo svi standard verzije, zajebi prtplate i ostalo, to je uzimanje para i navlačenje...

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Moja žena ja uzela standrad, office 2013, pre 8 godna za svoju firmu, najisplatljivija stvarna svetu... Još nismo menjali, što bi, sve radi...

 

I mi u firmi mimamo svi standard verzije, zajebi prtplate i ostalo, to je uzimanje para i navlačenje...

 

ma jasno. tako sam i ja ovde kupio standalone za nas troje. fercera odlicno, a legalno :)

 

Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

Korišćenje LibreOffice je problematično ako se sa velikim brojem subjekata svakodnevno razmenjuju tekstualni fajlovi. Kad god se LO fajl otvori u Wordu, dođe do nekih promena u formi dokumenta. Bar je tako bilo pre nekoliko godina kad sam se poslednji put susreo s tim paketom.

Vrlo moguće da je i dalje tako, nisam proveravao. Većina ljudi s kojima imam posla su penzioneri, polupenzioneri ili rade za sebe (kao i ja sam), tako da razmena dokumenata ne igra ulogu. S druge strane, reduciranje količine logina i lozinki je dragoceno (posebno posle šezdesete...:D)

 

Neke firme s kojima imam posla koriste Google docs... i to je neko rešenje (mada, naravno, za to treba login/lozinka, plus ako si veći korisnik - moraćeš da doplatiš za veći storage.)

 

Ono što iritira je što stari MS Officei (2007, 2010 npr.) i dalje traže "product key" + aktivaciju... što, naravno, nije slučajno - kad bi im Microsoft ukinuo aktivaciju, skoro niko ne bi kupovao njihov 365, pošto suštinski imaju sve što ima i "novi" MS Office, ako nisu i bolji (u smislu praktičnosti korišćenja).

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Indy said:

S druge strane, reduciranje količine logina i lozinki je dragoceno (posebno posle šezdesete...:D)

 

Koristim 1Password za sve šifre, automatski popunjava polja za user i pass kad mi se prikaže login strana, a ima i secure notes je jedna od opcija, pa su mi tu pinovi za kartice i ostalo. Radi i na Windowsu i na Androidu, tako da je imam na dva telefona i dva računara i zasad nije bilo problema. Developer tvrdi da aplikacija nikada nije probijena, nadam se da će tako i ostati. :D

 

 

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment

Ne znam kakva je verzija za Windows, pretpostavljam ista, kome treba samo Word, Excel i PPT, preporuka za WPS. Skoro potpuno je precrtan MSOffice tako da korisnici i ne osete da nije u pitanju original.

 

 

Link to comment
55 minutes ago, napadaj said:

 

Korišćenje LibreOffice je problematično ako se sa velikim brojem subjekata svakodnevno razmenjuju tekstualni fajlovi. Kad god se LO fajl otvori u Wordu, dođe do nekih promena u formi dokumenta. Bar je tako bilo pre nekoliko godina kad sam se poslednji put susreo s tim paketom.

 

Ovo je u sustini najveci problem tih raznoraznih Officea, cesto stvari ne izgledaju ili ne rade isto, recimo makroi za naprednije korisnike i slicno. 


Ukoliko nema potrebe za razmenom DOC fajlova (posto razmena moze da se lako radi i u PDFu, cak je i pozeljna) nema brige sa nekim LibreOffice paketom. Ukoliko pak ima ja bih savetovao Google Office jer je razmena laksa, ali onda je problem naterati ljude da rade nesto drugacije sto su deset godina radili na jedan nacin. 

Link to comment

Imam problem sa firefox mozilom.

Odjednom mi je iz bookmark toolbara sklonio/zaključao, kako god, sve sajtove koje sam bukmarkovao (preko 50) osim 5. Šta više, ne dozvoljava mi ni da bukmarkujem nove.

 

Tražio sam kako da rešim problem ali ne uspevam.

 

Inače me opasno nervira taj firefox ali moram da ga koristim jer sam na starom laptopu zakucan za windows 7 pa ne mogu u mom omiljenom brave pregledaču da otvorim mnogo sajtova, uključujući i naš ppp forum.

Može pomoć?

Edited by BlackGeorge
Link to comment
7 minutes ago, BlackGeorge said:

Inače me opasno nervira taj firefox ali moram da ga koristim jer sam na starom laptopu zakucan za windows 7 pa ne mogu u mom omiljenom brave pregledaču da otvorim mnogo sajtova, uključujući i naš ppp forum.

Može pomoć?

 

Pa jel imas te sajtove u bukmarcima, nevezano za toolbar?

 

 

Link to comment

Nemam. Nestali su odjednom. Nisam ih brisao uopšte.

 

Bukvalno mi firefox ne dozvoljava nikakvu intervenciju oko bukmarka. Primer: sajt b92 ne može u brave da se otvori. Reko ajde da ga bukmarkujem kao 6 po redu. Kad ono cvrc ...ne može, ne da!. Zakucan sam na tih 5 u bookmark toolbaru i ne mogu ni da ih brišem ni da dodam. U others bookmark folderu imam još nekih 50 sajtova ... ni to ne može ni da se briše ni da se doda.

Sve zaključano.

 

Inače verzija Firefox je 97.0.1. (64-bit)

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Hm ne znam koliko si strucan ali ovo ti moze pomoci:

 

  1.  Otidji na stranicu about:profiles u Firefoxu
  2. Klinki na open folder kod root directory
  3. Otidji u folder bookmarkbackups (tu imas backup file svih bookmarka)
  4. Ako nemas nesto bas poverljivo otidji na ovaj sajt, okaci svoj fajl i dobices tekst konverziju
  5. Ako imas nesto poverljivo postoji command line tool ali ne mogu ga na brzinu naci za windows
  6. Navodno radi i restore opcija sa ovim fajlom (Bookmarks menu, pa import and backup/ restore/choose file

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 2.3.2022. at 12:44, napadaj said:

 

Korišćenje LibreOffice je problematično ako se sa velikim brojem subjekata svakodnevno razmenjuju tekstualni fajlovi. Kad god se LO fajl otvori u Wordu, dođe do nekih promena u formi dokumenta. Bar je tako bilo pre nekoliko godina kad sam se poslednji put susreo s tim paketom.

 

LO nudi da se fajl sačuva u različitim formatima pa i onim koje koristi MS (.doc, .docx ...). I tad pravi probleme?

Link to comment

Da, cesto su stilovi malo pobrljani, tu i tamo neka linija teksta pobegne na sledecu stranu itd. Ako peglas nesto pedantno, tipa diplomski rad, ume da te propisno ujebe.

Link to comment
8 hours ago, bags said:

Hm ne znam koliko si strucan ali ovo ti moze pomoci:

 

  1.  Otidji na stranicu about:profiles u Firefoxu
  2. Klinki na open folder kod root directory
  3. Otidji u folder bookmarkbackups (tu imas backup file svih bookmarka)
  4. Ako nemas nesto bas poverljivo otidji na ovaj sajt, okaci svoj fajl i dobices tekst konverziju
  5. Ako imas nesto poverljivo postoji command line tool ali ne mogu ga na brzinu naci za windows
  6. Navodno radi i restore opcija sa ovim fajlom (Bookmarks menu, pa import and backup/ restore/choose file

 

Ne mogu da nađem about:profiles u Firefoxu. Ne znam gde je.

 

Tražio sam u File, Edit, View, History, Bookmarks, Tools, Help + sam tražio i u Open applications menu i unutra u komplet setingsu.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...